Dat vind ik op zich geen probleem.
Als je dat als criterium gaat nemen gaan boetes (overal) exponentieel stijgen of laat je maar begaan.
Dat vind ik op zich geen probleem.
Je bedoelt Brussel en Wallonië?Dizzy schreef: 16 feb 2023, 14:49 Dit maakt mijn dag goed, zo'n simplistische redeneringen dat ze grappig worden.
De controles dekken nu al de kosten niet maar he, waarom niet nog veel meer verkwisten? Op die manier is uiteraard het probleem van ongebruikt budget ook opgelost
Het doel is niet zoveel mogelijk sociale woningen bouwen maar het budget voor sociale woningen dient ook niet om de privé te ondersteunen zodat ze huizen kunnen zetten die sociale huurders niet kunnen betalen. Maar ik kijk uit naar de andere initiatieven van deze partij om de armoede te bestrijden. Het laatste wat ik hoorde was een zatte Rita die de kinderarmoede ging halveren en uitkwam bij iets dat dichter bij een verdubbeling lag.
Juist niet, die zijn net de volgende aan de beurt waar het basis recht dak boven je hoofd niet zal bevredigd kunnen worden. Meer zelf, aan Nederland te zien is vanaf die groep boos begint te worden plots er wel iets veranderd. Kijk naar Nederland.DirkJan schreef: 16 feb 2023, 15:09 En dus mensen die wel hard werken verdienen geen woonst als ik het goed versta? Die kunnen de'n boom in wrs?
Oh boy, we zitten met meer dan 15.000 daklozen en wie door de straten loopt zal ze ook in Vlaanderen talrijk tegenkomen. Wie nu nog doet alsof het een taalprobleem of regionaal probleem is die is toch niet echt bewust van wat er gebeurt in Vlaanderen.DirkJan schreef: 16 feb 2023, 15:09 Je bedoelt Brussel en Wallonië?
Als je uw grenzen open zet ga je armoede importeren wie had dat ooit gedacht....
En dus mensen die wel hard werken verdienen geen woonst als ik het goed versta? Die kunnen de'n boom in wrs?
Daar is veel voor te zeggen.cadsite schreef: 16 feb 2023, 08:39 Ik vind het straf dat dingen als sociale woningen of sociaal tarief zo vaak worden voorgesteld als iets goed.
Ik zie dat als een erkenning van falen van het beleid en het faciliteren van de berusting erin.
Een sociale woning is er omdat mensen te weinig geld hebben om een woning te kopen/huren. Los dat probleem op, doe niet aan symptoombestrijding. Zorg ervoor dat werken loont, dat mensen die werken geld over houden. Dan gaat de groep hulpbehoevenden automatisch zakken.
Maar goed, dan moet er gewerkt worden op de lange termijn en dat is onbekend terrein voor de besluitmakers.
Het controleren op fraude maskeert toch helemaal niets?heist_175 schreef: 16 feb 2023, 09:11 Het probleem is dat de fraudecontrole maskeert dat er 170K wachtenden zijn.
Dat zijn ze niet, we hebben het hier over een sociaal systeem, dat betaald wordt door iedereen die géén sociale woning heeft.heist_175 schreef: 16 feb 2023, 09:11 Die 300 fraudegevallen zijn niet eens een druppel op een hete plaat, het is - in het ganse plaatje - zelfs compleet irrelevant.
Heb je daar ergens cijfers van gevonden?heist_175 schreef: 16 feb 2023, 09:11 Met het geld dat die controles kosten, enkele miljoenen, had je veel kans méér vooruitgang gemaakt in het afbouwen van de wachtlijst.
Liefde is dan ook geen berekende zaak.heist_175 schreef: 16 feb 2023, 10:28 Al zouden heel wat mensen beter eerst nadenken voor ze in een relatie stappen.
Maar dat is nogal moeilijk af te dwingen vanuit de overheid.
Waarna je de boel compleet op flessen trekt.Dizzy schreef: 16 feb 2023, 14:49 Dit maakt mijn dag goed, zo'n simplistische redeneringen dat ze grappig worden.
Hier zé voetbalvriendje. De statbel cijfers van vandaag. Nog het zonlicht ontkennen ook.Dizzy schreef: 16 feb 2023, 18:50Oh boy, we zitten met meer dan 15.000 daklozen en wie door de straten loopt zal ze ook in Vlaanderen talrijk tegenkomen. Wie nu nog doet alsof het een taalprobleem of regionaal probleem is die is toch niet echt bewust van wat er gebeurt in Vlaanderen.DirkJan schreef: 16 feb 2023, 15:09 Je bedoelt Brussel en Wallonië?
Als je uw grenzen open zet ga je armoede importeren wie had dat ooit gedacht....
En dus mensen die wel hard werken verdienen geen woonst als ik het goed versta? Die kunnen de'n boom in wrs?
Uit mijn tientallen jaren ervaring. Te lui om hun gat op te liften.Dizzy schreef: 16 feb 2023, 18:50 Waar haal je het dat ik mensen die hard werken geen woning zou gunnen? Je zou uit uw uitlatingen wel kunnen afleiden dat mensen in een sociale woning precies niet hard kunnen werken.
Met een royaal loon heb je dan ook geen recht op een sociale woning, dus dat doet hier niet terzake. Uiteraard heb je helemaal gelijk hoor. Maar het is een ander verhaal.boulder schreef: 16 feb 2023, 20:57 Anderzijds, er zijn altijd mensen die alles gaan opdoen en nooit sparen, ook als het loon royaal is.
Ik heb toch de indruk dat de nva doelbewust de huurders viseert om het eigen nonbeleid en falen te verdoezelen.
Natuurlijk wel.Het controleren op fraude maskeert toch helemaal niets?
Veel zelfstandigen en ondernemers hebben onterecht gebruikgemaakt van de economische steunmaatregelen van de overheid.
@Brussel en WalloniëMinister van Middenstand, Zelfstandigen en Kmo's Denis Ducarme laat in een persbericht weten dat onterecht geïnde steun zal worden teruggevorderd en dat wie zich schuldig maakte vervolgd zal worden. Maar Ducarme ergert zich ook aan de 'karikatuur' dat zelfstandigen profiteurs zouden zijn.
Als het allemaal aan N-VA ligt, dan zou je verwachten dat er daarvoor geen wachtlijsten waren, maar dat is dus niet zo.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 06:05 Maar wat je in in de sociale huur ziet zie je in elk beleidsdomein dat met zorg, welzijn of sociale zaken te maken heeft.
Het patroon is vaak heel duidelijk.
Oa De vlaamse regering indexeert nergens dus dat is een continue besparing en het is bij velen (mens als organisaties) echt op.
De druk om toch mar te blijven privatisren overal. Alsof sociale diensten ooit winst kunnen maken
Neen, dat hoor ik links heel de tijd zeggen.heist_175 schreef: 17 feb 2023, 08:56 Natuurlijk wel.
Iedereen focust nu op die paar fraudegevallen, terwijl dat niet het probleem is.
Nog eens, controles zijn nodig.heist_175 schreef: 17 feb 2023, 08:56 Het probleem is het uitblijven van beleid om vooruitgang te boeken: dus wel aankondigen (zie regeerakkoord), maar niet realiseren. Die 300 meer of minder, maken daar geen verschil op.
Net zoals dat niet algemeen gezegd wordt bij de sociale huurwoningen is dat hier ook niet iets dat algemeen gezegd wordt.heist_175 schreef: 17 feb 2023, 08:56 ZIjn alle zelfstandigen plots fraudeurs, omdat er bij gerichte controles op de coronasteun veel fraudegevallen gevonden werden?
https://www.standaard.be/cnt/dmf20200509_04952476
Het is toch wel heel opvallend dat het hoogste cijfer in Vlaanderen nog altijd 5% lager ligt dan het laagste cijfer in Wallonië.Dizzy schreef: 17 feb 2023, 11:14 Die cijfers staven gewoon wat ik zeg, armoede is niet beperkt tot bepaalde regio's. Met cijfers van boven de 10% is het uiteraard voor sommigen leuker om te lachen met anderen ipv iets aan onze cijfers te doen.
ik heb nergens een partij genoemd als ik me niet vergis. een Nva-minister is inderdaad voor sociale woningen verantwoordelijk en besteed de budgetten voor nieuwe woningen liever aan privé-ontwikkelaars.boulder schreef: 17 feb 2023, 18:00 Als het allemaal aan N-VA ligt, dan zou je verwachten dat er daarvoor geen wachtlijsten waren, maar dat is dus niet zo.
Je hebt al heel lang wachtlijsten, van zodra N-VA aan de knoppen zit, zie je dat links graag naar die wachtlijsten verwijst.
Idem ditto met de armoede, Vooruit hoopt dus dat hun eigen verwezenlijkingen vergeten worden.
het beleid wordt nochtans beslist door de huidige ministersheist_175 schreef: 17 feb 2023, 08:56 Ongetwijfeld, maar daar moet je niet naar de huidige ministers verwijzen, die karikaturen hebben altijd al bestaan.
Deze keer wel, maar het is al genoeg aantal keren van een andere partij geweest, ook van de linkse, die nu graag kritiek leveren.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 ik heb nergens een partij genoemd als ik me niet vergis. een Nva-minister is inderdaad voor sociale woningen verantwoordelijk en besteed de budgetten voor nieuwe woningen liever aan privé-ontwikkelaars.
Maar besef je hoe absurd die redenering wel is?sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 vlaanderen wou de bevoegdheden om echt eter te doen, het is 1 grote puinhoop geworden en eht zal alleen maar erger worden
Daar valt ongetwijfeld veel over te zeggen qua oorzaken.
Verder denk ik dat er al heel wat geëxperimenteerd werd in het Onderwijs, wat niet altijd de kwaliteit ten goede komt.Vlaanderen.be schreef:In het schooljaar 2021-2022 ontving 37% van de leerlingen in het gewoon kleuteronderwijs een schooltoeslag(open definitie). Daarnaast had 27% van de kleuters een niet-Nederlandse thuistaal(open definitie) en woonde 26% in een buurt met een hoge mate van schoolse vertraging(open definitie). 20% had een laagopgeleide moeder(open definitie). Het gaat om de 4 zogenaamde ‘leerlingenkenmerken’ die het sociale profiel van een school bepalen.
Die percentages lagen in het gewoon lager onderwijs ongeveer even hoog. 39% ontving een schooltoeslag, 24% had een niet-Nederlandse thuistaal en eenzelfde percentage woonde in een buurt met een hoge mate van schoolse vertraging. 21% van de leerlingen had een laagopgeleide moeder.
Het aandeel leerlingen met thuistaal niet-Nederlands stijgt sinds schooljaar 2012-2013 duidelijk.
Het beleid van de laatste 3 jaar, ja.
Ik vind het vreemd dat ondanks de diverse samenstellingen die er geweest zijn van die Vlaamse regering, je dat toch allemaal op één hoopje gooit.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53al jaren wil de vlaamse regering de rusthuizen privatiseren, vandaag is 1 vd grootste semi privaten, orpea, over kop gegaan. zijn we daar nu als burger beter van aan het worden?
rol vd oppositie natuurlijkboulder schreef: 17 feb 2023, 19:11 Deze keer wel, maar het is al genoeg aantal keren van een andere partij geweest, ook van de linkse, die nu graag kritiek leveren.
volgens mij noemen ze dit een drogreden genre woorden in mond leggensukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 Maar besef je hoe absurd die redenering wel is?
Die redenering zegt dus dat als iets naar het Belgische niveau getild wordt, het plots beter zal gaan?
klopt maar hier hebben we het over exclusief Vlaamse bevoegdheden.Je kunt een Vlaamse regering hebben waarvan je niet tevreden bent, maar je hebt bij verkiezingen nog altijd meer inspraak bij welke partijen in die Vlaamse regering zitten dan in de federale, waar per definitie de helft uit een taalgroep komt van partijen waar je niet voor kon kiezen.
je kut bezwaarlijk zeggen dat het, op de domeinen waar Vlaanderen de volledige bevoegdheden heeft, goed gaat. eigenlijk wordt het er alleen maar erger op.Als je zoiets zegt, dan ga je er dus vanuit dat Vlaamse regeringen het per definitie slecht gaan doen, ongeacht welke partijen er gaan inzitten (links, rechts, centrum, ...)?
interessant hoe je onmiddellijk naar allochtone leerlingen kijk en niet naar alle internationale resultaten van onz scholieren. het merendeel van dei groep is nog steeds autochtoon hoor.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 Daar valt ongetwijfeld veel over te zeggen qua oorzaken.
Je hebt de leerlingen die thuis geen of onvoldoende Nederlands leren, en op die manier met een handicap starten.
Dat zijn dus leerlingen van allochtone afkomst, het spreekt voor zich dat hoe meer leerlingen met een taalachterstand beginnen aan de schoolse opleiding, hoe meer er achterop raken, en ook de rest van de leerlingen vertragen.
Het beleid van de laatste 3 jaar, ja.[/quote]
de grootste partij heeft et meeste impact en de vlaamse regeringen zijn, sinds pakweg 2000, toch altijd centum-rechts geweest. dates ook heel duidelijk zichtbaarIk vind het vreemd dat ondanks de diverse samenstellingen die er geweest zijn van die Vlaamse regering, je dat toch allemaal op één hoopje gooit.
Dat kun je niet uit de cijfers afleiden.Dizzy schreef: 18 feb 2023, 11:42 Wat er nu bewezen wordt is dat het opsplitsen zeker geen verbetering oplevert, integendeel. De kosten worden vermenigvuldigd en de resultaten gedeeld.
Elk ander land?Dizzy schreef: 18 feb 2023, 11:42 Doe zoals zowat elk ander land, 1 land, 1 regering, 1 parlement en schrap al die overhead.
Als je akkoord geraken over één beleid kan dat zin hebben.Dizzy schreef: 18 feb 2023, 11:42 Bepaalde zaken zoals taal en onderwijs kan je nog regionaal houden maar al de rest is beter af met 1 beleid in een grondgebied dat maar een zakdoek groot is.
Een coherent beleid, met een kiesuitslag waar in Vlaanderen voornamelijk centrum-rechts en in Walloniê centrum-links?Dizzy schreef: 18 feb 2023, 11:42 Het interesseert me niet wie minister is en welke taal hij spreekt en wat zijn kleur is, wel dat er één coherent beleid gevoerd wordt.
Mochten ze het zelf beter gedaan hebben toen zij aan de knoppen zaten, zou ik hen niet hypocriet vinden.sukkelaar schreef: 18 feb 2023, 21:01 en ja, nu kritiek geven omdat je in de opposite zit terwijl de jaren ervoor mee aan eht beleid zat is inderdaad hypocriet
Ik trek gewoon de logische conclusie uit wat je zegt.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 volgens mij noemen ze dit een drogreden genre woorden in mond leggen
Perfect, dan stemmen de mensen de partijen die slecht beleid voeren toch weg?sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 klopt maar hier hebben we het over exclusief Vlaamse bevoegdheden.
En dat ligt aan dat Vlaams leeuwtje of zo?sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 je kut bezwaarlijk zeggen dat het, op de domeinen waar Vlaanderen de volledige bevoegdheden heeft, goed gaat.
Klopt, maar dat is op federaal niveau toch krak hetzelfde?sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 in de stikstofsaga wordt het wel heel pijnlijk. niet de partij beslist iets, niet het parlement, niet de regering,... neen, de partijvoorzitters gaan een stukje vlees eten en dan eens de knopen doorhakken.
Hoezo, de internationale resultaten van onze scholieren?sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 interessant hoe je onmiddellijk naar allochtone leerlingen kijk en niet naar alle internationale resultaten van onz scholieren. het merendeel van dei groep is nog steeds autochtoon hoor.
Het Nieuwsblade schreef:In 1960 telde onze hoofdstad amper 7 procent allochtone inwoners. Vijfenveertig jaar later, in 2005, was dat al 56 procent.
Van de 16 Vlaamse regeringen die er al geweest zijn, was Vooruit in 11 daarvan aanwezig.sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 de grootste partij heeft et meeste impact en de vlaamse regeringen zijn, sinds pakweg 2000, toch altijd centum-rechts geweest.
Waar dus in 11 op 16 Vooruit zat...sukkelaar schreef: 17 feb 2023, 18:53 een gehandicapte die al 20j op een wachtlijst staan? dati s een relatief kleine groep die geen electorale impact heeft
tweeverdieners die geen kinderopvang meer vinden en een kinderopvang die instort? op hoeveel baby's moet een kinderverzorgster tegenwoordig letten? hoelang zijn un werkingsmiddelen neit meer geïndexeerd (denk aan de inflatie van 10%), veel opvanginiatieven zijn verplicht om ongeschoolde vrijwilligers in te schajkelen in hun kinderopvang en dan gaat het natuurlijk mis als de opa het op zijn heupen krijgt.
dit is een gevolg van een wanbeleid van jaren hé, niet pas van vorige verkiezingen.
Ze splitsen zo graag dat ze zelfs denken een handicap te kunnen opsplitsenboonpwnz schreef: 18 feb 2023, 21:55Hoe de Vlaamse overheid omspringt met de meest zwakke in de maatschappij is bedroevend.
Je krijgt een toekenning van een budget voor mensen met een handicap maar je krijgt die niet meteen of maar een deel.
ik kijk gewoon naar het beleid van onze vlaamse regeringen, federaal is vaak niet beter maar het is geen wedstrijd tussen beideboulder schreef: 18 feb 2023, 22:42 Ik trek gewoon de logische conclusie uit wat je zegt.
Je maakt geen onderscheid tussen om het even welke Vlaamse regering, dus de samenstelling doet er niet toe?
Toch wel, want ik lees hier van verscheidene dat het maar beter allemaal weer federaal wordt.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47ik kijk gewoon naar het beleid van onze vlaamse regeringen, federaal is vaak niet beter maar het is geen wedstrijd tussen beideboulder schreef: 18 feb 2023, 22:42 Ik trek gewoon de logische conclusie uit wat je zegt.
Je maakt geen onderscheid tussen om het even welke Vlaamse regering, dus de samenstelling doet er niet toe?
Doen alsof je eindeloos veel asielzoekers/vluchtelingen/gelukszoekers (veel zogenaamde asielzoekers willen in werkelijkheid gewoon een beter economisch leven, en zijn niet op de vlucht voor vervolging of oorlog) kunt opvangen, dat is pas demagogie.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47 500 asielzoekers kan men geen bed geven en laat men met schurfte creperen in een kraakpand? terwijl we vorig jaar 50 000 oekraienerz opgevangen hebben? de uitleg "vol is vol" lijkt me demagogische onzin te zijn.
Jij maakt er een Vlaams-Federaal verhaal, ik toon aan hoe absurd dat wel is.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47 jij wil er blijkbaar een links-rechtsverhaal van maken maar mij interesseert dat maar matig.
Zoals Vooruit dus, 11 op 16 keer erbij geweest, da's dus bijna 3 op 4 keer, maar je voelt dat het die niet zijn die men iets kwalijk neemt.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47 sommige beleidspartijen zitten al een eeuwigheid en in de regering
Daar is iets van, ik vind dat er veel teveel geëxperimenteerd wordt in het onderwijs.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47 leerkrachten wegjagen en oa verzuipen in administratie is ook niet eerst gisteren begonnen.
Wachtlijsten komen er niet zomaar, natuurlijk.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 13:47 de regering zet ze op een wachtlijst (zonder vooruitzicht op wat dan ook,)
De vraag moet gewoon gesteld worden.boulder schreef: 19 feb 2023, 17:02 Toch wel, want ik lees hier van verscheidene dat het maar beter allemaal weer federaal wordt.
Als je tegelijk zegt dat het daar ook een puinhoop is, dan heeft dat geen enkele zin, natuurlijk.
boulder schreef: 19 feb 2023, 17:02 Je kunt dan zeggen dat ze maar meer geld in de gehandicaptenzorg moeten pompen,
foutboulder schreef: 19 feb 2023, 17:02 Jij maakt er een Vlaams-Federaal verhaal, ik toon aan hoe absurd dat wel is.
Natuurlijk mag en moet die vraag gesteld worden, maar je moet wel de juiste conclusies trekken.cadsite schreef: 19 feb 2023, 18:37De vraag moet gewoon gesteld worden.boulder schreef: 19 feb 2023, 17:02 Toch wel, want ik lees hier van verscheidene dat het maar beter allemaal weer federaal wordt.
Als je tegelijk zegt dat het daar ook een puinhoop is, dan heeft dat geen enkele zin, natuurlijk.
Is het beter nu het gesplitst is? Indien wel: OK
Indien niet: waarom dan die extra kosten maken?
Een beetje van beiden, incompetentie zit er zeker voor iets tussen, maar ook het feit dat er zelden 'proper' gesplitst wordt, meestal blijft een deel van de bevoegdheden toch nog federaal, omdat de Franstaligen met de voeten slepen, en het als een overwinning zien als de Vlamingen maar een deeltje van de gewenste bevoegdheden kunnen overhevelen.cadsite schreef: 19 feb 2023, 18:37 Is het een puinhoop door het opsplitsen of is het een puinhoop door incompetentie?
Voor iemand die zich nooit afvraagt waar al dat geld moet blijven vandaan komen, is dat natuurlijk makkelijk gezegd.
Het voorbeeld van de poetsvrouw ging niet over gehandicapten, het was om te tonen dat wachtlijsten niet ontstaan voor het plezier van de Overheid, maar gewoon omdat er veel meer vraag dan aanbod is, en dat gebeurt ook als het een winstgevend iets is, zoals tickets voor een concert, die rap uitverkocht zijn, maar waar je je op een wachtlijst kunt zetten voor het geval iemand afhaakt.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 19:17 een keiharde meedogenloze besparing op kap vd zwaksten, zieken en gehandicapten. voor die mensen is de poetsvrouw GEEN luxe.
Dat wordt rap gezegd, maar dat klopt niet.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 19:17 als een overheid investeert betaalt zich dat automatisch terug
Als je ziet hoeveel er uitgegeven is in de Covid crisis (veelal federaal) dan kun je onmogelijk zeggen dat we ons kapot bespaard hebben.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 19:17 op een bepaald moment bereikt men een punt dat men overal zichzelf kapot bespaard heeft en crasht het overal.
Ik denk dat je toch eens moet naar andere landen kijken, vooraleer je klaagt dat men het hier kapotbespaart.sukkelaar schreef: 19 feb 2023, 19:17 dat de maatschappij niets qua verzorging maar als gij nooit meer kutn werken kost het de maatschappij belachelijk veel. steek dat geld in een ziekenhuis zodat die een bed en een deftig betaalde verpleegster hebben zodat gij binnen 3 maand terug kunt werken.
Pijnlijk inderdaad, op heel wat vlakken gaan we eerder achteruit dan vooruit, het openbaar vervoer is er ook eentje van.sukkelaar schreef: 20 feb 2023, 12:42 de vlaamse regering? Ze hebben een masterplan om tegen 2030 50% vd haltes toegankelijk te maken
over de toegankelijkheid vd trams en bussen zwijgen ze. een toegankelijke halte maar een stokoude tram op zaterdagavond?
dat Vlaanderen al sinds de jaren 90 volledig verantwoordelijk is voor dit beleidsdomein?
de minister is alleszins heel fier op haar masterplan
in 2030, da is vlaanderen al 40j verantwoordelijk voor de lijn en eht openbaar vervoer, zul je met je rolstoel nog altijd de helft vd haltes nog altijd niet kunnen gebruiken.
Dat wordt vaak gezegd, maar het zijn vaak holle slogans.Dizzy schreef: 19 feb 2023, 12:01 Het is al lang duidelijk dat de opsplitsing niet werkt en enkel voor extra kosten zorgt.
Daar volg ik je, ik vind die nieuwe regio's nutteloos, de provincies ook, beiden mogen weg wat mij betreft.Dizzy schreef: 19 feb 2023, 12:01 Men heeft terecht kritiek op de Brusselse opdeling maar men doet hier in Vlaanderen hetzelfde, we hebben nu zelfs een midwest maar de provincies bestaan ook nog altijd.
Ik heb u al gewezen op Duitsland en Spanje, 2 landen waar ook een vorm van verregaande autonomie bestaat, het ene met Bundesländer, het andere met Autonomías, die zelfs hun eigen regering hebben.Dizzy schreef: 19 feb 2023, 12:01 De coronacrisis maakte duidelijk dat dit mondiaal uniek systeem niet werkt en dat een eenheid van commando nodig is voor eenzelfde grondgebied.
Ik heb dat nieuws ook gehoord, en vind het ook een schande.sukkelaar schreef: 20 feb 2023, 12:42 de vlaamse regering? Ze hebben een masterplan om tegen 2030 50% vd haltes toegankelijk te maken
over de toegankelijkheid vd trams en bussen zwijgen ze. een toegankelijke halte maar een stokoude tram op zaterdagavond?
dat Vlaanderen al sinds de jaren 90 volledig verantwoordelijk is voor dit beleidsdomein?
de minister is alleszins heel fier op haar masterplan
in 2030, da is vlaanderen al 40j verantwoordelijk voor de lijn en eht openbaar vervoer, zul je met je rolstoel nog altijd de helft vd haltes nog altijd niet kunnen gebruiken.
Het is nochtans aan de kiezer om partijen die het slecht doen af te straffen.Dizzy schreef: 20 feb 2023, 14:26 Ik las ooit een kritiek van iemand op al dat splitsen van bevoegdheden. Het resultaat was dat Vlaanderen niet echt iets anders en al zeker niets beters maakte, de meeste bevoegdheden werden gewoon op zijn Belgisch ingevuld. Het resultaat is dan 2 Belgiës met 2 keer de kosten en 2 keer de fouten.
Nochtans, de enorme verschillen in armoedecijfers die ook in deze draad staan, bewijzen dat een aangepast beleid per regio wel degelijk nodig is.Dizzy schreef: 20 feb 2023, 14:26 Neen, zo'n klein gebied kan je best zo eenvoudig mogelijk besturen met 1 regering, 1 parlement en 1 beleid.
Maar dat willen ze dus niet.Dizzy schreef: 20 feb 2023, 14:26 De problemen inzake verkiezingen kan je al grotendeels oplossen door 1 kieskring te maken. Vlamingen kunnen Waalse politici afstraffen en omgekeerd al zou ik eerder voor goed en slecht beleid als argument gaan.
mijn neefje is net geboren
En dat is een goed voorbeeld van een investering, anders dan gewoon een uitgave.sukkelaar schreef: 20 feb 2023, 16:20 mijn neefje is net geboren
voor 2040 zal die geen belastingen betalen en zal de staat enkel in hem investeren
de winst later is duidelijk en zal meer als 100% zijn (als hij gezond blijft).
Er zijn massa's openstaande vacatures in die sector.sukkelaar schreef: 20 feb 2023, 16:20 een moeder van 70 is vandaag bijna voltijdse kinderopvang vd kinderen van haar gezonde zoon omdat er bijna geen opvang meer is.
Vanwaar die blindheid om zich enkel op Vlaanderen te concentreren?
En ik blijf bij mijn punt dat je dan voor andere partijen moet stemmen, en bij mijn ander punt dat het grotendeels dezelfde partijen zijn op federaal vlak.sukkelaar schreef: 20 feb 2023, 16:20 3 decennia is Vlaanderen ondertussen verantwoordelijk voor openbaar vervoer en de rolstoelgebruiker moet blij zijn als hij binnen 10j op 50% vd haltes kan?
de Vlaamse overheid sluit al jaren echt heel veel mensen systematisch uit (alle partijen hebben boter op het hoofd). neen, je moet geen paraplu opentrekken en naar anderen verwijzen of kijken, dat is vluchtgedrag.
omdat Vlaanderen nu eenmaal bevoegd is voor de dingen die ik in dit topic bekritiseer. aantoonbare achteruitgang en consequente verwaarlozing d zwaksten in onze maatschappij
Of misschien kies je precies die topics om Vlaanderen te kunnen bekritiseren.sukkelaar schreef: 21 feb 2023, 17:29 omdat Vlaanderen nu eenmaal bevoegd is voor de dingen die ik in dit topic bekritiseer. aantoonbare achteruitgang en consequente verwaarlozing d zwaksten in onze maatschappij
Misschien leef jij in een droomwereld waar geld eindeloos beschikbaar is en aan de bomen groeit.sukkelaar schreef: 21 feb 2023, 17:29 verwijzen naar geld?
de eurocrisis? griekenland? corona? nu Oekraine?
Allemaal veel te simpel om dat een beleidskeuze te noemen.sukkelaar schreef: 21 feb 2023, 17:29 Allemaal geen probleem maar voor gehandicapten/zieken/armen is uw maatschappij zorgen is plots te duur? ik hou het op een duidelijke beleidskeuze
ik heb nochtans geantwoord dat het mij ni interesseert hoe het op een ander is.boulder schreef: 21 feb 2023, 20:53 Of misschien kies je precies die topics om Vlaanderen te kunnen bekritiseren.
Op de vraag of het dan federaal beter zou zijn, draai je heel erg rond de pot.
ik stel vast, aantoonbaar, dat geld nooit een probleem is bij grote crisissen. Met uitzondering vd armsten en zwaksten zoals kinderen, zieken en gehandicapten want dan gaat plots niets.Misschien leef jij in een droomwereld waar geld eindeloos beschikbaar is en aan de bomen groeit.
Voor de rest van de wereld zijn er wel degelijk beperkingen.
uiteraardAlsof een vacature die niet ingevuld raakt, een beleidskeuze is.
Ik ben daar niet tegen, maar ik zie geen enkele partij dat voorstellen.Goztow schreef: 21 feb 2023, 23:59 @boulder je kan je probleem van kiessysteem federaal toch heel eenvoudig oplossen. Een kieskring, iedereen kan op elke Belgische partij stemmen. Laat de PS maar in Vlaanderen stemmen halen en nva in Wallonië.
Elke vergelijking is scheef, er zijn geen twee landen die helemaal gelijk zijn qua schaalgrootte, qua kiessysteem, enz.Goztow schreef: 21 feb 2023, 23:59 Voor de rest vind ik de verwijzingen naar Duitsland en co wat scheef. Die Länder in Duitsland zijn zelf al vaak even groot als gans België. Dus qua schaal moeilijk vergelijkbaar.