scarlet repair lijn

Zit je met opmerkingen en een paar vragen over Scarlet of in verband met het vroegere SurfADSL, Tiscali of dxADSL? Post ze dan hier maar.
jackho
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4331
Lid geworden op: 05 jun 2011, 21:00
Uitgedeelde bedankjes: 112 keer
Bedankt: 279 keer

Ik heb geen benul in hoe verre Frederik thuis is in deze materie (ik ken hem tenslotte totaal niet),
dus zou het niet een kwestie kunnen zijn van niet geloven, maar eerder niet volledig begrijpen hoe de vork in de steel steekt, en daarom die vragen.
Ik kan me heel goed inbeelden dat er velen het bos door de bomen niet meer ziet !
frederik1986
Starter Plus
Starter Plus
Berichten: 27
Lid geworden op: 30 okt 2013, 13:01

ik geloof het gerust wel, maar had gelezen dat enkel b-box 2 op vector friendly werd gezet .
en nu word er opeens gezegd ook de b-box3 ? wist ik niet.
en als dan scarlet ( officieel) meld dat vectoring actief staat op mijn lijn ( maar ze weten het dus zelf niet aangezien ze toch afhankelijk zijn van proximus ).
dus inderdaad , ik vind het wel verwarrend.
als vectoring afhankelijk is van zones , waarom meld scarlet mij dan dat het actief staat bij mij ?
scarlet meld dat ik tussen de 700m en 1km van de centrale zitten en dan melden jullie dat dat vectoring voor deze zone pas volgende jaar zou gebeuren misschien.
Maar! scarlet meld/zegt wel doodleuk dat het actief staat op mijn lijn .
wie kan er dan nog volgen ?
frederik1986
Starter Plus
Starter Plus
Berichten: 27
Lid geworden op: 30 okt 2013, 13:01

1 ding wil ik alvast nog zeggen.
Bedankt voor alle jullie info :) en meningen.
jantje81
Premium Member
Premium Member
Berichten: 570
Lid geworden op: 18 apr 2009, 02:27
Uitgedeelde bedankjes: 157 keer
Bedankt: 78 keer
Provider

Toch belangrijk even te zeggen dat het systeem van DLM en vectoring niet eenvoudig is, zeker niet voor mensen achter de telefoon in een callcenter. Het is niet noodzakelijk hun eigen schuld, ze worden vaak ook dom gehouden door hun oversten.

Als je dit forum goed volgt moet je niet veel moeite doen om er meer van te weten dan de gemiddelde klantendienstmedewerker.
EDPnet FIBER XL (500/100)
NL Ziet / VTM Go+ / GoPlay
Digi Mobile
OVH VOIP + EDPnet VOIP
philippe_d
Moderator
Moderator
Berichten: 18398
Lid geworden op: 28 apr 2008, 11:22
Locatie: Waregem
Uitgedeelde bedankjes: 1001 keer
Bedankt: 3732 keer
Recent bedankt: 22 keer
Provider

frederik1986 schreef:en als dan scarlet ( officieel) meld dat vectoring actief staat op mijn lijn ( maar ze weten het dus zelf niet aangezien ze toch afhankelijk zijn van proximus ).
dus inderdaad , ik vind het wel verwarrend.
Ik denk dat de verwarring gebaseerd is op een misverstand over de definitie van "vectoring actief"
Je moet het zo zien:
Van zodra vectoring "actief" is op een ROP, is vectoring eigenlijk "actief" op alle lijnen van deze ROP. Je moet dus een modem hebben die vectoring "begrijpt". Dat is een b-box2 (vectoring friendly"), of een b-box3 (full vectoring, dus ook "tenminste vectoring friendly"

Dan krijgen sommige lijnen (vroeger <400m, nu <700m) een "vectoring line profile" (vb 70/10), wat ook "full vectoring" genoemd wordt (G.INP wordt enabeled).

Dus Scarlet had misschien gelijk dat ze "zien" dat vectoring "actief" is op je lijn (= je bent aangesloten op een vectoring ROP), maar gezien >700m krijg je geen vectoring line profile, maar het gewone provisioning profiel (16/2), dat door DLM verhoogd werd naar 30/4.

Voorlopig is 30/4 het maximum dat jij kan krijgen. Van zodra full vectoring komt in zone 3 (wanneer is onbekend), zal dat wellicht nog kunnen verhogen (30/6 provisioning?, tot 50/10 met DLM ???). Deze cijfers zijn pure speculatie :-)
VoIP: EDPnet (gratis vaste lijn), Sipgate.de, Sipgate.co.uk, MegaVoip.
Provider: EDPnet Fiber XS (150/50 mbps down/up).
Modem/Router: Fritz!Box 5590 Fiber, OS 8.03, Fritz!SFP GPON aangesloten op Proximus ONTP.
Telefoon centrale: Euracom 181 achter FritzBox So. 3 Fritz!DECT toestellen
TV: Telenet CI+, Fritz!DVB-C.
frederik1986
Starter Plus
Starter Plus
Berichten: 27
Lid geworden op: 30 okt 2013, 13:01

Philippe_d,


bedankt voor de info :)
werk jij voor een onderaanneming van proximus ? of hoe kom jij aan de info ?
Gebruikersavatar
Goztow
Administrator
Administrator
Berichten: 15091
Lid geworden op: 14 nov 2006, 16:21
Locatie: Brussel
Uitgedeelde bedankjes: 1673 keer
Bedankt: 1462 keer
Recent bedankt: 12 keer
Provider
Te Koop forum

Philippe is de wandelende userbase.be encyclopedie.

[Afbeelding Post made via mobile device ]
dopke
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 964
Lid geworden op: 17 sep 2005, 17:34
Uitgedeelde bedankjes: 6 keer
Bedankt: 12 keer

Hier vandaag ook iets raar opgemerkt , ben van een 8d naar een 17a repair profiel gegaan . Eerst was het een 20/2 profiel , sinds een paar maanden was de download al licht gestegen naar zowat 22 mbit , en sinds vandaag is de upload zowat verdrievoudigd , van 2 na 6 mbit dus . Maar voor zover ik weet heb ik nooit op een 17a profiel gestaan tot vandaag

Code: Selecteer alles

**************************************
* VDSL2Tool 2.3 - http://hierzo.net/ *
**************************************
                        download          upload
Line:                  25048 kbps        6048 kbps
Modem max:             26116 kbps        n/a Estimated!
Calculated max:        21442 kbps         4492 kbps Estimated!
Profile:               17a
Line length:           401 m Estimated!
Training margin:       7.3 dB
Attenuation:           17.2 dB
http://www.speedtest.net/my-result/4390009964

Nu ben ik natuurlijk benieuwd of dit zo gaat blijven , dat repair profiel verontrust me namelijk , aangezien ik op +- 850 m van de rop zit .
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Scarlet (SurfADSL, Tiscali, dxADSL)”