Oekraïne

Niet-technische onderwerpen of technisch-gerelateerde onderwerpen waar maatschappelijk debat over bestaat. Lees de extra regels in de sticky, aub!
Forumregels
1. De gedragsregels zijn ook hier van toepassing. We verwachten van iedereen in de eerste plaats respect voor de andere users
2. Er zal hier veel minder moderatie gebeuren op inhoud, maar wel meer moderatie op users. Dit betekent concreet dat we discussies in principe niet zullen afsluiten, users die geen zin hebben om de discussie verder te zetten, worden aangemoedigd om zelf de discussie te stoppen / negeren. Dit kan tot iets fellere discussie leiden, maar altijd met respect voor de mede-users!
Daar tegenover staat dat we users kunnen de toegang ontnemen uit dit subforum indien ze het naar ons afwegen te bont maken. Dit kan tijdelijk, dan wel definitief zijn en dit zal zonder enige verantwoording gebeuren
3. Indien u liever de topics uit dit forum niet ziet in de lijst van nieuwe posts, wordt dan lid van de groep "Opt out maatschappelijke uitdagingen in new posts" via deze link: ucp.php?i=167
4. Dit subforum mag op geen enkele manier een platform worden voor militanten / om duidelijk politiek te voeren. Userbase is en blijft een onafhankelijk forum met een duidelijke focus op technische onderwerpen
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

Strak plan dan, we moeten nu volledig vertrouwen op iemand die (alweer) volstrekt onbetrouwbaar is :)

Europa noch Oekraïne heeft voor deze miserie gekozen, het is opgedrongen door de agressor. Deze krijgt nu de overhand omdat hij steun krijgt van de eerdere aartsvijand. Aan oorlog zit zelden een goede kant maar we bereiden ons best voor op een nieuwe ronde onbetrouwbaarheid of andere speciale operaties.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4445
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 132 keer
Bedankt: 175 keer
Te Koop forum

ivob schreef: 5 dagen geleden Dat er genoeg bereidwilligen zijn om onrechtstreeks de vuile zaakjes hier op te knappen en het voeren van een hybride oorlog op afstand is net een reden te meer om de schaarse budgetten in het eigen verweer te steken en nog beter de EU defensie op één lijn te krijgen zodat men met dezelfde budgetten veel efficiënter voorbereid is op de toekomst.
Niet de schaarse budgetten blijven storten in de bodemloze put en vleesmolen van het Russisch/Oekraïnse front.
Dat verminderd alleen maar de eigen economische mogelijkheden en slagkracht.
Geloof je nu echt dat indien we ons defensie budget zelfs x10 zouden doen dat we in staat zijn om Rusland lang buiten Belgie te houden ? (niet dat ik geloof dat we ooit slachtoffer zullen worden van hun expansie drang maar dat is een andere discussie).

Feit is dat onze dotaties aan Oekraine eigenlijk een zeer goedkope deal zijn voor wat we ervoor teurgkrijgen... als we tenminste het spel tot het einde spelen (en dat is Rusland niet belonen voor z'n agressie wat die clown in de US nu wel wil doen). "Onze" defensie zijn trouwens de bufferlanden (dus zorg maar dat je die blijft behouden/steunen) die tussen ons en Rusland liggen... zelf spelen we geen enkele rol van betekenis.

Wat we in Europa in ieder geval moeten doen is als de bliksem ervoor zorgen dat we op defensie gebied zelfvoorzienend zijn... voor diegene die het nog niet begrepen hebben moet je enige hulp van onze "vrienden" alvast niet verwachten. De NATO is dan ook een lege doos die het moet hebben van het Artikel 5 gebluf maar als het ooit zover komt dan wil ik wel eens zien wat ervan overblijft.

En wat de corruptie in Oekraine betreft... in Belgie zijn we nog niet eens in staat een thuisverpleegkundige na 10 jaar van corruptie aan te pakken, en ondertussen wassen ex-ministers hun geld wit met Lotto formulieren. En dan zouden wij een andere gaan verwijten corrupt te zijn... goed bezig zou ik zeggen.
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

Dizzy schreef: 5 dagen geleden k denk niet dat de positie van Zelinski zo benijdenswaardig is. De man ziet er niet echt beter uit dan voor de start van de agressie. De vergelijking trekt volgens uzelf ook op niets want je vergelijkt een beschuldigde van oorlogsmisdaden en een fraudeur met iemand die volgens uzelf noodgedwongen aan moet blijven.
vergelijking gaat niet verder dan 2 leiders die wegens oorlog ter plaatse 1 kan en 1 moet blijven
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

@Matt555 ik denk dat we wat naast elkaar praten maar ik kan me vinden in je laatste comment.

Voor de rest maakt @DarkV wel enkele sterke punten. We hebben weinig keuze en maken inderdaad beter meer werk van onafhankelijkheid van landen die totaal onbetrouwbaar blijken.

Daarnaast is het ook zo dat zelfs als Rusland niet tot België komt, iets dat ik zelf ook niet verwacht, er altijd gevolgen zijn voor gebeurtenissen elders en andere grensgebieden. Zweden en Finland trokken ook al conclusies. Oorlog zorgt altijd voor miserie en daarom moeten we agressors ook altijd bestrijden ipv belonen.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
ivob
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7074
Lid geworden op: 03 feb 2022, 14:32
Uitgedeelde bedankjes: 815 keer
Bedankt: 367 keer
Recent bedankt: 14 keer

Dizzy schreef: 5 dagen geleden Gezien het aantal ramen in Rusland kan dat dus nog meevallen :)
Dat roep je nu al sinds begin 2022.
Zonder zichtbaar resultaat.
Zoals eerder al aangehaald, je wensen voor werkelijkheid nemen en de realiteit zijn doorgaans twee verschillende zaken.

Toegevoegd na 9 minuten 59 seconden:
sukkelaar schreef: 5 dagen geleden Mijn reactie was achterlijk, je m'excuse
Ik heb je nergens achterlijk genoemd dat doe je zelf.
Excuses zijn dus niet op zijn plaats of het zou aan jezelf moeten zijn.
Europa speelt een spel dat het niet kan winnen, het heeft noch de middelen, noch de politieke wil en er is geen strategie/plan in welke richting ook.
Dan moet men ook niet komen jammeren dat men buiten het spel gehouden wordt.
Trump zet oekraine en Europa nu voor het blok en dan moet je kijken wat het meest haalbare is. een status quo wordt een uitputtingsslag en die wint poetin, Oekraine volledig opgeven? da's misschien de goedkoopste oplossing maar natuurlijk moreel laakbaar. Dat zou waarschijnlijk een nieuwe vluchtelingenstroom richting op Europa op gang trekken
Sinds wanneer is er iets "moreel" aan oorlogsvoering?
En hoe langer een gewapend conflict duurt hoe minder de moraal nog meedoet. Het wordt dan uiteindelijk ieder voor zichzelf. En dat geldt voor beide zijden en alle betrokken partijen.

En het kernprogramma van Frankrijk staat onder volledig bewind van dat land. Daar hebben andere landen niets over te zeggen. En de politieke reactie op de recente toespraak van de Franse opperbevelhebber van de strijdkrachten is daarin al een veeg voorteken.

En de raketten met een nucleaire kop van de UK zijn in lease bij de VS en mogen niet gebruikt worden zonder toestemming van de VS. In de hoop dat als het nodig is nog één van de onderzeeërs geschikt om deze af te vuren dan nog in de running is.

Toegevoegd na 14 minuten 53 seconden:
DarkV schreef: 5 dagen geleden Geloof je nu echt dat indien we ons defensie budget zelfs x10 zouden doen dat we in staat zijn om Rusland lang buiten Belgie te houden ? (niet dat ik geloof dat we ooit slachtoffer zullen worden van hun expansie drang maar dat is een andere discussie).
Indien de EU (of de NATO excl. VS) er in slaagt één leger onder één commando met gespecialiseerde taken voor individuele landen of clusters van landen te vormen dan moeten de defensiebudgetten van de deelnemende landen niet eens verhoogd worden. Dan maakt Rusland niet de minste kans.
Want de EU kan zich dan toeleggen op de verdediging van zijn grondgebied en Rusland moet zich dan toeleggen op een capaciteit voor de aanval en dan ben je zelf bij gelijke middelen al in het nadeel.
Het gaat er helemaal niet om dat ieder individueel land zijn eigen ding doet want dat zijn sowieso verloren kosten en moeite. Maar wel dat er een coalition of the willing binnen Europa gevormd wordt (en gooi desnoods Hongarije buiten) die er tezamen voor gaan. Niet in woorden maar in daden. En dat moet heus niet meer kosten dan het gezamenlijke huidige budget van al die individuele landen.

Wanneer je niet gelooft in de expansiedrang van Rusland dan is het uiteraard einde discussie want dan is iedere euro besteed aan defensie er eentje te veel.
Feit is dat onze dotaties aan Oekraine eigenlijk een zeer goedkope deal zijn voor wat we ervoor teurgkrijgen... als we tenminste het spel tot het einde spelen (en dat is Rusland niet belonen voor z'n agressie wat die clown in de US nu wel wil doen). "Onze" defensie zijn trouwens de bufferlanden (dus zorg maar dat je die blijft behouden/steunen) die tussen ons en Rusland liggen... zelf spelen we geen enkele rol van betekenis.
Je legt het mooi verpakt uit maar wat je eigenlijk zegt is dat je de bevolking van Oekraïne tegen betaling gewoon opoffert als een soort huurlingenleger zodat je hier zelf je relatieve luxe leventje kan verder zetten zonder zelf je handen te moeten vuil maken.
En wat de corruptie in Oekraine betreft... in Belgie zijn we nog niet eens in staat een thuisverpleegkundige na 10 jaar van corruptie aan te pakken, en ondertussen wassen ex-ministers hun geld wit met Lotto formulieren. En dan zouden wij een andere gaan verwijten corrupt te zijn... goed bezig zou ik zeggen.
Dat je van beide zaken op de hoogte bent geeft al aan dat ze beiden wel werden aangepakt.
En er is een duidelijk verschil in graad van corruptie en fraude.
En het is niet altijd de overheid die de beperkende factor is in het bestrijden van fraude.
Het komt nogal eens voor dat ze daarin worden tegengehouden door "brave burgers" die bang zijn hun "privacy" te verliezen en politici luisteren nu eenmaal eerder naar de burgers die het hardste roepen dan naar de zwijgende meerderheid.
Wanneer je het verschil niet meer kan zien tussen onregelmatigheden in België en de corruptie in Rusland en Oekraïne kan ik je alleen maar aanraden daar een tijdje te gaan wonen om je mening wat te kunnen bijstellen.
Met whatsaboutisme win je al helemaal geen oorlog. Ook niet tegen corruptie en fraude.

Toegevoegd na 1 minuut 47 seconden:
Dizzy schreef: 5 dagen geleden Oorlog zorgt altijd voor miserie en daarom moeten we agressors ook altijd bestrijden ipv belonen.
Doe dat dan ook ipv alleen maar wat te preken en het vuile werk door de anderen te laten opknappen.
:roll:
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

Hahaha, de brave burger houdt hen tegen om een excel van groot naar klein te sorteren :)

De overheid/politiek maakt de regels en deze zijn aan verbetering toe. Eenmalige fraude is bijvoorbeeld geen fraude maar een vergissing maar dat zal weer aan de brave burger liggen.

Putin moet voor mij niet uit een raam vallen maar ik stel maar vast dat het fenomeen in Rusland populair is :) Het is Putin zelf trouwens die maatregelen neemt tegen een aanval van binnenuit oa met proevers etc... Wat een heerlijk regime toch.

Ik denk dat pleiten om agressors niet te steunen beter is dan hen in woorden te steunen, oftewel uw moedige actie.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
ivob
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7074
Lid geworden op: 03 feb 2022, 14:32
Uitgedeelde bedankjes: 815 keer
Bedankt: 367 keer
Recent bedankt: 14 keer

Ha, de argumenten zijn op dan gaan we ze zelf maar verzinnen?

Ik pleit nergens om Putin te steunen. Integendeel.
Ik pleit dat de EU, waaronder België, zelf dringend de nodige maatregelen neemt om zijn lot - economisch en defensief - in eigen handen te nemen om zich te kunnen weren tegen welke agressor dan ook.
En niet om de nodige budgetten te verspillen aan een andere Rus die graag de Calimero uithangt en waar naievelingen nogal vlug in meegaan (in woorden en verder niets).

En het goedkope argument dat de vijand van mijn vijand mijn vriend moet zijn daar ga ik idd niet in mee.
Dat laat ik over aan de predikers van talloze holle woorden en weinig daden. Er is idd niets moedig aan het achterna praten van wat de doorsnee media denkt dat je moet denken om aan de "goede kant van de geschiedenis te staan".
Er is overigens geen goede of slechte kant aan de geschiedenis. Ook dat zijn maar holle woorden. De geschiedenis is. Meer niet. En ze wordt doorgaans geschreven door de overwinnaars.

Maar dat we het in zowat alles oneens zijn dat is algemeen geweten. Niets nieuws onder de zon dus.
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Matt555 schreef: 5 dagen geledenHoe dat ? , ze kunnen toch inOekraine blijven onder Oekrains bewind ...., ik zie zelfs geen reden vanuit E.U landen vluchtelingen te accepteren .... ( hoe vluchtelingen ? oorlog is dan toch gedaan !
Die oorlog zal daar nog jaren blijven duren, zelfs na ondertekening van eender welk vodje papier.
@ivob heeft het hier al meermaals geschreven, die slavische volkeren, denken en handelen anders dan wij Westerlingen.
En wees dus maar zeker dat er veel 'afrekeningen' zullen volgen als de oorlog voorbij is.
JD Vance mag dan willen dat Oekraïners en Russen vredig naast elkaar gaan wonen en happy moeten zijn.
Dat gaat NOOIT gebeuren, wil je enkele voorbeelden van wat de Russen met burgers hebben uitgehaald?
Wat denk je dat er gaat gebeuren wanneer geweten dat een soldaat weer thuis komt en in zijn straat wonen Russen.
Er zijn voorbeelden genoeg uit het recent verleden tot wat dit alles zal leiden.
En ja ik denk dat er daarom een vluchtelingenstroom op gang zal komen.
Is de EU daar klaar voor?
sukkelaar schreef: 5 dagen geledenEuropa speelt een spel dat het niet kan winnen, het heeft noch de middelen, noch de politieke wil en er is geen strategie/plan in welke richting ook.
Als de wil er is dan kan het wel (EU+NAVO), er zijn verschillende landen die een behoorlijke daadkracht hebben.
Er staat ergens online een lijst van de sterktes van alle landen (personeel + materiaal)
Als die sterke landen bereid zijn dan kan er veel, probleem is dat er altijd landen zijn die voor een dubbeltje op de eerste rij willen zitten en
verwachten dat anderen de kastanjes uit het vuur zullen halen en hopen dat de begraafplaatsen van die landen groot genoeg zijn.
ivob schreef: 5 dagen geledenIndien de EU (of de NATO excl. VS) er in slaagt één leger onder één commando met gespecialiseerde taken voor individuele landen of clusters van landen te vormen dan moeten de defensiebudgetten van de deelnemende landen niet eens verhoogd worden. Dan maakt Rusland niet de minste kans
Lap, te laat gelezen.. je was me voor Ivo.
Probleem is natuurlijk dat er enkel een eendracht kan zijn wanneer de ellende heel hoog is jammer genoeg.
Hoelang dit kan duren zagen we tijdens WWII.

Ondertussen komen er signalen uit Rusland dat ze het 28-punten programma van Trump weg lachen.
En dat de oorlog niet zal stoppen...
Zal Trump blijven vasthouden net zoals hij dat doet met Gaza waar elke dag nog vele mensen worden omgebracht door het IDF?
https://www.the-express.com/news/world- ... plan-trump
Alexey Zhuravlev (regelmatig te bewonderen op RT bij Solovyov)
https://holodomormuseum.org.ua/en/propa ... ederation/

Waar zit masseur Mark Rutte trouwens, hij lijkt wel van de aardbodem verdwenen.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

Petrikske schreef: 5 dagen geleden Matt555 schreef: 5 uren geleden
Hoe dat ? , ze kunnen toch inOekraine blijven onder Oekrains bewind ...., ik zie zelfs geen reden vanuit E.U landen vluchtelingen te accepteren .... ( hoe vluchtelingen ? oorlog is dan toch gedaan !

Die oorlog zal daar nog jaren blijven duren, zelfs na ondertekening van eender welk vodje papier.
@ivob heeft het hier al meermaals geschreven, die slavische volkeren, denken en handelen anders dan wij Westerlingen.
En wees dus maar zeker dat er veel 'afrekeningen' zullen volgen als de oorlog voorbij is.
JD Vance mag dan willen dat Oekraïners en Russen vredig naast elkaar gaan wonen en happy moeten zijn.
Dat gaat NOOIT gebeuren, wil je enkele voorbeelden van wat de Russen met burgers hebben uitgehaald?
Wat denk je dat er gaat gebeuren wanneer geweten dat een soldaat weer thuis komt en in zijn straat wonen Russen.
Er zijn voorbeelden genoeg uit het recent verleden tot wat dit alles zal leiden.
En ja ik denk dat er daarom een vluchtelingenstroom op gang zal komen.
Is de EU daar klaar voor?
Allez ik zie het al , je wilt dat de oorlog blijf duren ...... och nee, je wilt dat die duurt tot Oekraine bereikt wat ze willen .... mooi zou dat wezen :beerchug: , ....maar blijkbaar gaat dat niet , anders was dat al gebeurt nu na zoveel jaren , en na alle fin. inspanningen en leveringen , realiteit is dat Poetin Russen blijft vullen in die vleesmolen
realiteit is blijkbaar een moeilijk begrip voor u om aanvaarden

Velen waaronder ik gunnen Zel. je droom ook , maar blijkbaar beslist iemand anders er anders over , "Thurstday we shall know " ..... och ja ,je kan hopen op zijn wispelturigheid ..... en je weet wat er gebeurt als " hij" zijn goesting niet krijgt .... :lol:

voila hier is het al zie :angel:
https://www.hln.be/buitenland/hongarije ... ?slug_rd=1

Trump over vredesplan Oekraïne: “Niet het laatste bod” - Europa dan toch aanwezig bij cruciaal overleg
Oorlog Oekraïne

Volg alle ontwikkelingen over de oorlog in Oekraïne in onze liveblog.
Redactie
22 november 2025, 16:32Laatste update: 18:52
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Matt555 schreef: 5 dagen geledenAllez ik zie het al , je wilt dat de oorlog blijf duren ......
Je hoeft me geen woorden in de mond te leggen hé, dergelijke onzin ga ik nooit vertellen.

Mag ik je een tip geven trouwens?

Telkens kom je hier met een nieuw Suske & Wiske album met de nodige emoticons en HLN artikelen.
Waarom ga je niet es kijken, lezen, luisteren en hopelijk iets opsteken van mensen die in een recent verleden legers hebben aangevoerd bij voorkeur in Europa en nog beter zijn ze ondertussen op rust zodat ze niet te stevig op hun tong moeten bijten tijdens een interview.

Bij deze een voorbeeldje van enkele uren geleden.

Oh ja de man in kwestie... https://www-ausa-org.translate.goog/peo ... 7th%20Army.

"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

Petrikske schreef: 4 dagen geleden e hoeft me geen woorden in de mond te leggen hé, dergelijke onzin ga ik nooit vertellen.

Mag ik je een tip geven trouwens?

Telkens kom je hier met een nieuw Suske & Wiske album met de nodige emoticons en HLN artikelen.
Waarom ga je niet es kijken, lezen, luisteren en hopelijk iets opsteken van mensen die in een recent verleden legers hebben aangevoerd bij voorkeur in Europa en nog beter zijn ze ondertussen op rust zodat ze niet te stevig op hun tong moeten bijten tijdens een interview.

Bij deze een voorbeeldje van enkele uren geleden.
Kan begrijpen dat je met de huidige realiteit situatie moeite hebt,,,,( geen emoticon ) omdat je erin verdiept , wijl ik het meer van de zijlijn bekijk en dus minder ontgoocheld geraak ...LOL , verder wil ik je niets in de mond leggen ....net zo min dat ik wel zal lezen waar IK wil en kan... , dat is spijtig genoeg nog meest mogelijk bij HLN soms . Bij GVA , DE standaard kun je bijna altijd enkel de hoofdlijn lezen.

Trouwens lezers zijn niet verplicht om een artikel te lezen dat ik vermeld ..... ik geef dat enkel aan , hun keuze om lezen en overwegen , anders dan de hersenspoelende artikelen van je zgz ideale media ....

O.K. minder Suske & Wiskes ....... misschien meer youtubjes ? die vind je leuker denk ik .....gezien je verbruik ervan ( verdorie nu zonder Suskes & wiskes klinkt dit alles zo scherp ...)
Laatst gewijzigd door Matt555 4 dagen geleden, in totaal 2 gewijzigd.
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
technieker
ISP Staff
ISP Staff
Berichten: 334
Lid geworden op: 02 jun 2009, 18:32
Uitgedeelde bedankjes: 19 keer
Bedankt: 77 keer
Recent bedankt: 1 keer

Shame on you om Nethanyahu en Zelenski met mekaar te vergelijken Matt555.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Mijn hulp slaat blijkbaar als kut op Dirk hé @Matt555
Geen probleem, ik heb een poging gedaan.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

technieker schreef: 4 dagen geleden Shame on you om Nethanyahu en Zelenski met mekaar te vergelijken Matt555.
Blijkbaar heb je mijn uitgelegde vergelijking hiervan aan @Dizzy niet gelezen ...

"vergelijking gaat niet verder dan 2 leiders die wegens oorlog ter plaatse 1 kan en 1 moet blijven "

Maar ik gun je de poging wel hoor ,de aard van beestje he !
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

*Senator Marco Rubio heeft toegegeven dat het 28-punten vredesplan niets meer is dan een door de Russen opgestelde wenslijst.
Dit was reeds duidelijk geworden door de gebruikte woording in het document. (Engelse woorden die niet gebruikt worden in de US)
Gerucht gaat dat Witkoff het Russische document door Google Translate heeft gedraaid en nadien aan Trump gegeven. (amateurisme ten top als dit geen grap betreft)
https://kyivindependent.com/state-secre ... ing-along/

*Het Nederlandse leger heeft het vuur geopend op drones boven het vliegveld van Volkel. (er liggen daar kernwapens opgeslagen)
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

ivob schreef: 5 dagen geleden Ha, de argumenten zijn op dan gaan we ze zelf maar verzinnen?

Ik pleit nergens om Putin te steunen. Integendeel.
Ik pleit dat de EU, waaronder België, zelf dringend de nodige maatregelen neemt om zijn lot - economisch en defensief - in eigen handen te nemen om zich te kunnen weren tegen welke agressor dan ook.
En niet om de nodige budgetten te verspillen aan een andere Rus die graag de Calimero uithangt en waar naievelingen nogal vlug in meegaan (in woorden en verder niets).

En het goedkope argument dat de vijand van mijn vijand mijn vriend moet zijn daar ga ik idd niet in mee.
Dat laat ik over aan de predikers van talloze holle woorden en weinig daden. Er is idd niets moedig aan het achterna praten van wat de doorsnee media denkt dat je moet denken om aan de "goede kant van de geschiedenis te staan".
Er is overigens geen goede of slechte kant aan de geschiedenis. Ook dat zijn maar holle woorden. De geschiedenis is. Meer niet. En ze wordt doorgaans geschreven door de overwinnaars.
Leer lezen want dat schrijf ik ook niet, ik zeg waar IK voor pleit en ik herhaal gewoon nog eens wat iedereen hier al de ganse topic kan vaststellen, nl dat jouw mening toevallig steeds overeenkomt met de Russische eisen. Puur toeval waarschijnlijk :)

We komen echter overeen over wat de EU best kan doen maar niet over de manier. Voor u is de agressor zijn zin geven en laten aansterken de methode terwijl anderen liever de agressor niet belonen en zo ver mogelijk afhouden. Dat geeft ons meer tijd om te doen waar we wel overeen komen wat sowieso tijd zal vragen. Merk op dat veel punten de agressor totaal tegemoet komen en zelfs economisch en militair steunen maw in tegenstelling tot onze belangen en de houding die de EU zou moeten aannemen. Met deze redenering zou je dus een grote tegenstander van deze overeenkomst moeten zijn, ben je dat?

Je hebt ons ook al verweten dat we Oekraïne steunen maar als we ze niet steunen is het ook niet goed, kies eens. Punt is dat Oekraïne de agressor wel degelijk goed bezig heeft gehouden en dat deze daardoor ernstig verzwakt is. Het plan is echter bij lange niet ten einde dus de volgende fase zal er sneller zijn als Oekraïne de strijd moet staken, de agressor een beloning krijgt en de tijd om terug aan te sterken.

Er is ook geen verschil in uw woorden dan andere holle woorden want anderen gewoon laten afmaken omdat je zelf niets wil doen is noch moedig, noch erg vol.

We komen ook weer overeen over de geschiedenis, die wordt inderdaad geschreven door overwinnaars maar hoe en waarom ze wonnen is ook belangrijk net als het belangrijk is om uit de geschiedenis te leren. Een agressor zijn zin geven heeft in de geschiedenis echter nooit gewerkt. Hadden de geallieerden uw houding gevolgd dan was Nazi Duitsland de winnaar en was de geschiedenis anders.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4445
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 132 keer
Bedankt: 175 keer
Te Koop forum

ivob schreef: 5 dagen geleden Je legt het mooi verpakt uit maar wat je eigenlijk zegt is dat je de bevolking van Oekraïne tegen betaling gewoon opoffert als een soort huurlingenleger zodat je hier zelf je relatieve luxe leventje kan verder zetten zonder zelf je handen te moeten vuil maken.
Nee, het is zelfs erger want we steunen de Oekrainers zelfs amper... we maken af en toe eens één arm los maar in essentie vechten ze nog steeds met beide armen op hun rug. In hoeverre we ze wel moeten steunen is een andere discussie maar als Europa enige rol van betekenis wil spelen dan zal het meer moeten doen dan wat men nu doet... al vrees ik dat het daarvoor reeds te laat is in dit conflict (een no-fly zone in het prille begin had wel een potentieel signaal geweest bijvoorbeeld).
ivob schreef: 5 dagen geleden Dat je van beide zaken op de hoogte bent geeft al aan dat ze beiden wel werden aangepakt.
En er is een duidelijk verschil in graad van corruptie en fraude.
En het is niet altijd de overheid die de beperkende factor is in het bestrijden van fraude.
Nee, ze zijn nog niet "aangepakt"... ze zijn beide in "behandeling". En over de gezondheidszorg fraude schrijft vandaag zowel een econoom als een professor aan de VUB dat dit eigenlijk hoort bij de dingen des levens... tot dat niveau zijn we dus gekomen in dit land dat effectief optreden tegen dergelijk misbruik al niet meer als doelstelling op zich overeind blijft maar we onszelf sussen met het is maar normaal. In die zin denk ik dat fraudebestrijding in Oekraine veel efficienter is dan deze in Belgie (al hebben ze een achterstand).
ivob schreef: 5 dagen geleden Het komt nogal eens voor dat ze daarin worden tegengehouden door "brave burgers" die bang zijn hun "privacy" te verliezen en politici luisteren nu eenmaal eerder naar de burgers die het hardste roepen dan naar de zwijgende meerderheid.
Het RIZIV moet helemaal niet iemand z'n privacy schenden om gewoon z'n basis controles uit te voeren... laat staan dat we hier nog meer van onze privacy voor moeten opgeven. De klucht is zelfs dat iemand met een openstaande schuld van 1.7 miljoen euro nog nieuwe facturen uitbetaald krijgt (en deze niet gewoon in mindering worden gebracht bij die openstaande schuld).
Petrikske schreef: 5 dagen geleden Die oorlog zal daar nog jaren blijven duren, zelfs na ondertekening van eender welk vodje papier.
@ivob heeft het hier al meermaals geschreven, die slavische volkeren, denken en handelen anders dan wij Westerlingen.
En wees dus maar zeker dat er veel 'afrekeningen' zullen volgen als de oorlog voorbij is.
JD Vance mag dan willen dat Oekraïners en Russen vredig naast elkaar gaan wonen en happy moeten zijn.
Dat gaat NOOIT gebeuren, wil je enkele voorbeelden van wat de Russen met burgers hebben uitgehaald?
Inderdaad, net zo min als Israeli en Palestijnen vredevol naast elkaar gaan leven... het idee alleen al dat Rusland alle militairen uit de bufferzones moet terugtrekken... hoe naief kan je zijn om dat te geloven. Het enige correcte is het herstel van de Oekrainse souvereniteit en het duidelijke bericht dat Rusland niets te zoeken heeft in Oekraine (wat je op zich eigenlijk enkel kan bekomen door hen NATO lid te maken).
Petrikske schreef: 4 dagen geleden *Senator Marco Rubio heeft toegegeven dat het 28-punten vredesplan niets meer is dan een door de Russen opgestelde wenslijst.
Er ondertussen al terug tegengesproken... nu ja, waar rook is is ook vuur.
Petrikske schreef: 4 dagen geleden *Het Nederlandse leger heeft het vuur geopend op drones boven het vliegveld van Volkel. (er liggen daar kernwapens opgeslagen)
En wat moeten we daar onder verstaan... met een 2.4 Ghz jammer "vuren" op een drone die via 5G gecontroleerd wordt ?

Veel effect heeft het alvast niet gehad.
Dizzy schreef: 4 dagen geleden Een agressor zijn zin geven heeft in de geschiedenis echter nooit gewerkt.
Dit is nochtans waar die oranje clown voor zit te ijveren... maar die heeft dan ook een totaal andere agenda.

Als Amerikaan zou ik beschaamd zijn (om ondertussen al een waslijst van redenen).
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

Die oranje clown zit in de Russische zak, dat is al langer zo klaar als een klontje.

Dat de Amerikanen niet zien dat hun MAGA vooral bezig is met zichzelf en de groter maken van de voormalige aartsvijand is opvallend. Rusland pakt hen in terwijl ze in de pot zitten te sudderen en als deze overeenkomst aanvaard en uitgevoerd wordt dan zal dit enkel toenemen. Trump verkoopt zijn eigen land en haar idealen uit aan de aartsvijand voor eigen gewin.

De les die we hier uit kunnen trekken is meer zelfstandig worden opdat we meer voorbereid zijn voor de volgende agressor, die wel eens de vorige zou kunnen zijn.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
ivob
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7074
Lid geworden op: 03 feb 2022, 14:32
Uitgedeelde bedankjes: 815 keer
Bedankt: 367 keer
Recent bedankt: 14 keer

Dizzy schreef: 4 dagen geleden Hadden de geallieerden uw houding gevolgd dan was Nazi Duitsland de winnaar en was de geschiedenis anders.
Ken uw geschiedenis.
In WO I, WOII deed de US niet veel anders dan nu.
Eerst een afwachtende houding aannemen, materiaal leveren om eraan te verdienen en wanneer de strijdende partijen de meeste van hun pijlen verschoten hadden kant kiezen en even doorduwen om daarna weer te kunnen verdienen aan de heropbouw.
De US heeft in se nooit iets anders gedaan dan handelen in eigen belang.
Het huidige land is zelfs volledig opgebouwd op basis van volkerenmoord, bloedige oorlogen met buurstaten, binnenlandse bloedige strijd, landjepik, economische twijfelachtige deals op basis van slavernij, racisme, ..... kortom eigenbelang van de ergste soort.

Gezien ze tijdens de grote oorlogen als overwinnaar uit de bus kwamen konden ze het verhaal uiteraard helemaal ten gunste van eigen eer en glorie neerschrijven. Wat dan weer kritiekloos door sommigen hier wordt overgenomen.
Net zoals ze dat nu ook weer doen ten gunste van Oekraïne. Zelf nadenken is naast zelf handelen doorgaans ook al teveel gevraagd.

En wat betreft de "gealieerden" werden o.a. de Polen - die na de strijd in eigen land verloren waren en nadien in grote getale uitweken om in daden eerst Frankrijk en nadien het VK bij te staan - "beloond" met een letterlijke overgave aan de Sovjets.
Anderzijds kregen vele voormalige Nazi leden - tot kopstukken toe - een goede baan aangeboden in de US om hun verworven kennis daar te delen en konden kopstukken van collaborerende bedrijven onder het Nazi regime ook na de oorlog deel uitmaken van het Wirtschaftswunder terwijl het VK de inspanningen van die oorlog eigenlijk nooit echt te boven is gekomen en dit het begin van het einde van hun wereldwijd imperium heeft ingezet.
Op termijn is Duitsland er dus idd alsnog als overwinnaar uitgekomen.
En werd het van vijand een bondgenoot en de voormalige bondgenoten van de ene op de ander dag deels vijanden.
Bredero wist al dat het kan verkeren.

Het heeft voor voormalig "agressor" Duitsland op termijn dus wel degelijk gewerkt. In elk geval veel beter dan voor een deel van wat volgens jou "de goei" waren.

De geschiedenis is dus niet "anders" noch iets dat zich plooit naar jouw wensen laat staan eisen.

Maar dat we het bijna nooit eens zullen worden daarover dat is ook een vaststaand feit.
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Zelfs Belgisch-Congo was een betrokken partij tijdens WWII (Leen- en Pachtwet) en dit voor 159 miljoen.
Volledige lijst van verscheepte goederen staat online en is vrij te raadplegen. https://www.ibiblio.org/hyperwar/USA/re ... index.html

De UK betaalde het laatste deeltje (honderd miljoen dollar) van z'n lening op 29 december 2006
https://www.gva.be/incoming/groot-britt ... 48716.html
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

Leuk om er alles bij te sleuren waar het niet over ging en weg te laten waar het precies over gaat. Dat de VS deels uit eigenbelang handelden klopt maar het verschil zit hem erin dat men de agressor actief is gaan bekampen. De overwinning was dus duur en vooral voor de VS en de meeste bezette gebieden. Dat Duitsland zich nadien goed herstelde doet niets af aan het feit dat het land verslagen werd en het nazi-regime gestopt werd.

Stel dat we destijds dezelfde houding aangenomen hadden als men nu voorstelt dan had men Nazi-Duitsland nog wat extra gebieden aangeboden, een herstel van alle handel en de verzwakking van de militaire kracht van aangevallen landen. Niet Duitsland maar de buurlanden moeten betalen voor herstel terwijl de VS de grondstoffen komt opladen. Ook Duitsland is herbegonnen na WOI en hield zich niet aan afspraken.

Dat de Polen mooi gekloot waren lijkt me, zeker voor hen maar niet uitsluitend voor hen, dus eerder een goede reden om deze geschiedenis NIET te herhalen. Men had Hitler beter niet zo lang laten doen dan was de ingreep nadien niet zo groot hoeven te zijn. Agressors hun zin geven heeft nooit gewerkt. Het is even nuttig als een snelheidsduivel een gratis tankbeurt geven als straf, hij zal wel leren :)
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4445
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 132 keer
Bedankt: 175 keer
Te Koop forum

Trump haalt weer keihard uit naar Zelensky én Europa: “Oekraïne heeft NUL dankbaarheid getoond”

Bron: https://www.hln.be/buitenland/hongarije ... ~a2c6d779/

En verder de klassiekers; Als ik President was geweest...this war never started en Sleepy Joe toestanden... kan iemand die man laten interneren aub ?
bollegijs
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1214
Lid geworden op: 31 jul 2019, 13:26
Uitgedeelde bedankjes: 76 keer
Bedankt: 53 keer
Recent bedankt: 5 keer

Het enige wat die kortzichtige man wilt is meer Amerikaanse olie verkopen en Oekrainse grondstoffen exploiteren en die oorlog staat hem in de weg. De rest boeit hem niet behalve zijn obsessie met Joe Biden.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4445
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 132 keer
Bedankt: 175 keer
Te Koop forum

Als hij de Donbas cadeau geeft aan Putin zie ik niet meteen in hoe hij die grondstoffen gaat exploiteren... of is dat het 29e punt ?
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

DarkV schreef: 4 dagen geledenTrump haalt weer keihard uit naar Zelensky én Europa: “Oekraïne heeft NUL dankbaarheid getoond”
Niet normaal hé, net zoals Zelensky de oorlog is begonnen.
Alles is goed genoeg om de aandacht weg te trekken van z'n pedofiele en andere activiteiten die het daglicht schuwen de schurk.
De wapenhandelaar wil zelfs stoppen met het verkopen van wapens aan Europa, zo dom is die kloot.
bollegijs schreef: 4 dagen geledenOekrainse grondstoffen exploiteren
Dat zie ik toch niet gebeuren hoor, zeker niet wanneer hij Oekraïne zo onder de bus blijft gooien.
DarkV schreef: 4 dagen geledenAls hij de Donbas cadeau geeft aan Putin zie ik niet meteen in hoe hij die grondstoffen gaat exploiteren...
Zelensky gaat never nooit niet de Donbas opgeven, de weg ligt dan immers helemaal open naar Kramatorsk en enkele andere grote steden + dat hij enkele zware verdedigingsgordels kwijt is om nog maar te zwijgen van enkele belangrijke aanvoerlijnen.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
sukkelaar
Pro Member
Pro Member
Berichten: 291
Lid geworden op: 14 jul 2020, 23:06
Bedankt: 5 keer

In theorie moet men Oekraine blijven steunen en intern radicaal doorpakken op militair vlak
maar hiervoor heeft men de middelen momenteel niet, noch de politieke wil

er is te weinig steun aan oekraine zeker niet om te winnen of een sterke onderhandelingspositie te krijgen. intern radicaal doorpakken? een intern leger? daarvoor heb je grootmachten nodig en de 3 groten (UK, Frankrijk en duitsland) zullen momenteel nooit aanvaarden dat hun leger onder een ander commando komt.

het resultaat is dus het slechtste van beiden
je geeft net genoeg zodat oekraine neit direct verliest maar die uitputting hou je niet vol, zeker niet politiek
intern militair hervormen? dat zit er ook niet in want daarvoor moet je oa investeren maar de miljarden heb je al uitgegeven

resultaat: het slechtsten beide en dus beslist de vs , hopelijk wordt er nog rekening gehouden met oekraine
europa? de miljarden zijn gegeven, niets in de pijplijn als poetin toch wil doorgaan en trump bepaalt

Ivob heeft volgens mij gelijk
had je al dat geld beter in een europees leger gestoken om klaar te zijn als poetin doorgaat. cynisch realisme
ivob
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7074
Lid geworden op: 03 feb 2022, 14:32
Uitgedeelde bedankjes: 815 keer
Bedankt: 367 keer
Recent bedankt: 14 keer

Tja, in theorie zou de ganse wereld één groot Utopia kunnen zijn.
Maar doorgaans wijkt de dagdagelijkse praktijk nogal af van de theorie uit de boeken.
Ook Utopia is niet verder geraakt dan de titel van een boek.

Wanneer het erop aan komt is het doorgaans ieder voor zich, je weel wel survival of the fittest.
Wie er al dan niet in theorie gelijk heeft doet er ook niet toe. De realiteit is nu eenmaal wat ze is. De ene maakt ze en de ander ondergaat ze. En doorheen de geschiedenis wisselt dat dan nog eens aanhoudend van plaats.

Diegenen die denken dat de realiteit zich op geopolitiek vlak zal aanpassen aan hun persoonlijke wensen lopen het risico op het opstapelen van de ene teleurstelling na de andere.
Laatst gewijzigd door ivob 4 dagen geleden, in totaal 1 gewijzigd.
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

https://www.hln.be/buitenland/hongarije ... ?slug_rd=1

17:52
Enkele punten uit Europees tegenvoorstel voor Amerikaans vredesplan ( uit bovenstaande link)

Persagentschap Reuters heeft enkele details bekendgemaakt uit het Europese tegenvoorstel voor het Amerikaanse 28 puntenplan, dat vandaag in Genève aan de VS is overgemaakt.

• In vredestijd wordt het Oekraïense leger beperkt tot maximaal 800.000 militairen.

• Oekraïne kan alleen tot de NAVO toetreden als alle huidige leden hiermee akkoord gaan, wat momenteel niet het geval is.

• De NAVO gaat akkoord om geen permanente troepen in Oekraïne te stationeren in vredestijd.

• De VS moeten Oekraïne veiligheidsgaranties bieden die vergelijkbaar zijn met de bescherming onder artikel 5 van de NAVO.

• Oekraïne ontvangt financiële steun en wederopbouwfondsen uit de bevroren Russische tegoeden.

• Oekraïne belooft geen militaire acties te ondernemen om verloren gebieden terug te winnen, maar zet in op onderhandelingen over gebiedsuitwisseling.

• Na het sluiten van een vredesakkoord organiseert Oekraïne zo snel mogelijk nieuwe nationale verkiezingen.
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
ivob
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7074
Lid geworden op: 03 feb 2022, 14:32
Uitgedeelde bedankjes: 815 keer
Bedankt: 367 keer
Recent bedankt: 14 keer

Ach de EU, neemt iemand de voorstellen van de EU nog ernstig?
Bij aanvang altijd veel geblaat maar uiteindelijk met knikkende knieën inbinden en slikken.
Nu ook weer bij de COP30. Roadmap voorleggen tot versnelde afbouw van fossiel maar uiteindelijk nada en het afkopen van derde wereldlanden met wat extra geld nog als "goed nieuws" proberen aan de man te brengen.
Net zoals ze dus al jaren doen in Oekraïne: net zoveel geld inpompen dat het je zelf niet te veel pijn doet en verder zien we wel wat de toekomst brengt.

Wanneer de EU op deze weg verder gaat dan gaan de negatieve gevolgen van het klimaatfront vlugger in BXL zijn dan een doorbraak van de Russen aan het Oekraïnse front. :angel:

Ach en Z. :roll:
Eerst publiekelijk uitgescholden worden door D. Trump om nadien vlug door het stof te kruipen en weer te beginnen slijmen. Het is en blijft een acteur.
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4445
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 132 keer
Bedankt: 175 keer
Te Koop forum

ivob schreef: 4 dagen geleden Ach de EU, neemt iemand de voorstellen van de EU nog ernstig?
Als ik die punten lees dan is het ook/al evenmin een ernstig voorstel.
ivob schreef: 4 dagen geleden Ach en Z.
Eerst publiekelijk uitgescholden worden door D. Trump om nadien vlug door het stof te kruipen en weer te beginnen slijmen. Het is en blijft een acteur.
Kan je het hem kwalijk nemen... gezien de omstandigheden doet hij het prima... velen zouden al lang onder een palmboom liggen.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

ivob schreef: 4 dagen geledenAch de EU, neemt iemand de voorstellen van de EU nog ernstig?
Bij aanvang altijd veel geblaat maar uiteindelijk met knikkende knieën inbinden en slikken.
Een slappe hap is het. 😞
En op die manier geraken we inderdaad nergens.
DarkV schreef: 4 dagen geledenEerst publiekelijk uitgescholden worden door D. Trump om nadien vlug door het stof te kruipen en weer te beginnen slijmen. Het is en blijft een acteur.
Hij doet het wel voor z'n land, wie doet hem na.
Hij weet trouwens dat een fout woord of verkeerd geplaatst leesteken banbliksems over hem doen neerdalen.
Petrikske schreef: 3 dagen geledenAls ik die punten lees dan is het ook/al evenmin een ernstig voorstel.
Je zou zich ook kunnen afvragen welke kleuter dit heeft opgesteld.
DarkV schreef: 4 dagen geledenKan je het hem kwalijk nemen... gezien de omstandigheden doet hij het prima... velen zouden al lang onder een palmboom liggen.
Weet je dat er een helicopter klaar stond voor hem na de invasie?
Hij bedankte ervoor en verkoos te blijven.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

Vergeet niet dat de oranje clown voor Rusland ook een herstel van handelsrelaties voorzag en samenwerking waar uiteraard de grondstoffen een belangrijke rol kunnen spelen.

Over terugkeren op stappen moeten we waco taco niets leren, de man acteert het ook niet hij doet het gewoon en constant. De kans is dus groot dat hij zich voor de zoveelste keer laat rollen door zijn Russische meester.

En zelenski had inderdaad een voor hem veel makkelijker parcours kunnen kiezen door te vluchten zoals de agressor ook gehoopt had. De man koos echter om voor zijn land en hun recent verworven rechten te vechten. Je kan daar lacherig over doen maar het lijkt me moediger dan met de vijand meeheulen in woorden.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

En ondertussen wil de US Rusland opnieuw bij de G7 hebben, alle andere leden zijn er natuurlijk tegen.
En aangezien er unanimiteit moet zijn voor toetreding beloofd dat ook nog iets te worden.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Blijkbaar is er paniek in de regio Moskou, luchtverdediging doet verwoede pogingen om ballonnen van Oekraïne uit de lucht te halen.
Ze vliegen op zo'n 6km hoogte en ze bevatten.. drones.

"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 13135
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 635 keer
Bedankt: 744 keer
Recent bedankt: 6 keer
Provider
Te Koop forum

99 Luftballons
Auf ihrem Weg zum Horizont
Hielt man für Ufos aus dem All
Darum schickte ein General
'ne Fliegerstaffel hinterher
Alarm zu geben, wenn es so wär
Dabei war'n da am Horizont
Nur 99 Luftballons
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Zag haar onlangs in de Roma, nog steeds een mooie stem en de rest mag er ook zijn.
Kocht haar debuutalbum destijds in het CMC (Soest, Duitsland)
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
fluppie
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4414
Lid geworden op: 18 feb 2008, 17:55
Uitgedeelde bedankjes: 147 keer
Bedankt: 68 keer

Die balon kan natuurlijk de afstand van die drones enorm vergroten, denk aan de raffinaderijen die men tot nu toe niet kon raken.
Er gaan inderdaad ook geruchten dat sommige Russen, Militairen zeer ongerust zijn over alles wat met verwarmen te maken heeft men krijgt het in de gaten dat de oekrainse ,mogelijkheden groot genoeg zijn om Moskou in de kou te zetten.
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

maw. Zegt Poetin dat het nog !0 jaar gaat duren ...

Poetin wil bezette gebieden in Oekraïne ‘russificeren’ tegen 2036: 95 procent van bevolking moet zich ‘Rus’ voelen

https://www.hln.be/buitenland/poetin-wi ... ~ad7e85e6/

De Russische president Vladimir Poetin heeft een document ondertekend waarin wordt opgeroepen om de “Russische identiteit te versterken” in het hele land, ook in de vier geannexeerde regio’s in het oosten van Oekraïne. Het Kremlin wil dat 95 procent van de bevolking zich binnen tien jaar uitsluitend als ‘Rus’ identificeert.
TVdB
Bron: Reuters
26 november 2025, 14:36Laatste update: 16:50

Poetin ondertekende het document, met de titel “Strategie van het Russische nationale beleid in de periode tot 2036”, dinsdag. Het decreet roept op tot maatregelen om ervoor te zorgen dat 95 procent van de Russische bevolking zich tegen 2036 uitsluitend ‘Rus’ voelt. Ook de inwoners van de illegaal geannexeerde Oekraïense regio’s Donetsk, Loehansk, Cherson en Zaporizja horen daarbij.

meer....
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Gebruikersavatar
Petrikske
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5501
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Uitgedeelde bedankjes: 776 keer
Bedankt: 160 keer
Recent bedankt: 1 keer

Matt555 schreef: 1 dag geledenPoetin wil bezette gebieden in Oekraïne ‘russificeren’ tegen 2036: 95 procent van bevolking moet zich ‘Rus’ voelen
Trump en Witkoff zullen de boodschap niet begrijpen waarschijnlijk.
"In my world, everyone is welcome, important, accepted, respected, encouraged, valued and....equal,
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1416
Lid geworden op: 01 aug 2019, 09:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 217 keer
Bedankt: 50 keer
Provider

nu Euroclear hard op de rem trapt, belooft het een verhitte top te worden.op de Europese top van 18 december

https://www.hln.be/binnenland/euroclear ... ~acb8f880/

Euroclear slaat alarm over gebruik Russische tegoeden: “Wereld zal dit zien als pure confiscatie”

Als de EU doorzet met het plan om bevroren Russische tegoeden te gebruiken als onderpand voor een renteloze lening van 140 miljard euro aan Oekraïne, speelt ze met vuur. Dat is de boodschap van Euroclear, het in Brussel gevestigde effectenhuis dat het leeuwendeel van de bevroren activa beheert.
KVE
27 november 2025, 08:33Laatste update: 09:23

In een brief gericht aan de EU-top, ingezien door de ‘Financial Times’, waarschuwt Euroclear-topvrouw Valérie Urbain dat de wereld dit niet zal zien als een slimme financiële constructie, maar als pure confiscatie.

De inzet is gigantisch: van de 210 miljard euro aan Russische (staats)activa die de EU sinds de invasie heeft bevroren, staat zo’n 185 miljard euro op de balans bij Euroclear. Nu de druk toeneemt om Oekraïne financieel te steunen, wil de EU deze miljarden activeren.

Maar volgens Urbain is de prijs hoog. “Dit ondermijnt de rechtsstaat”, schrijft ze aan commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Grote spelers zoals staatsfondsen en centrale banken zullen twee keer nadenken voordat ze hun geld in Europa stallen als blijkt dat reserves van centrale banken feitelijk vogelvrij zijn.


Verder meer ...
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Plaats reactie

Terug naar “Maatschappelijke uitdagingen / discussies (niet technisch)”