Enovates laadpaal zelf "uitbaten"

Vragen, suggesties, reviews, discussies over elektrische voertuigen en opladen doe je hier!
Plaats reactie
johcla
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2436
Lid geworden op: 23 maa 2009, 21:08
Uitgedeelde bedankjes: 685 keer
Bedankt: 158 keer
Recent bedankt: 2 keer
Provider

Van mijn vorige werkgever heb ik de laadpaal overgenomen van het merk Enovates. De CPO was TotalEnergies.
Ik wou die eigenlijk in beheer geven bij de Eneco, de CPO van mijn nieuwe werkgever. Dat leek me het gemakkelijkste en minste rompslomp.
Eneco zegt echter dat ze Enovates niet ondersteunen.

Ik heb geen zin in een nieuwe laadpaal, dus lijkt me nu het beste om de laadpaal zelf in beheer te nemen.
Maar ik snap nog niet helemaal wat dat allemaal betekent. Voor zover ik snap, is een CPO enkel het beheer en is er dan nog een partij nodig voor de betalingen?
Waar moet ik allemaal op letten? Wie raden jullie aan?

Bijkomende vraag: mijn vrouw is zelfstandige en dus een BTW-nummer. Is het beter om dit particulier op te zetten of op haar zaak, zodat ze het ook aan haar klanten kan aanbieden?
SpecialK
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1693
Lid geworden op: 22 mei 2013, 09:04
Uitgedeelde bedankjes: 3 keer
Bedankt: 148 keer
Provider

Ik heb recent voor een kennis Mobiflow gebruikt. Was wel een beetje administratief gedoe want ze bleven vragen naar een gecertifieerd installateur (die er dus niet was) voor ik simkaarten ed opgestuurd kreeg; uiteindelijk ben ik zelf maar "installateur" geworden :)

Zij doen zowel het beheer van het laadpunt (al stelt dat niet veel voor) als de uitbetalingen. Ik heb gekozen voor een formule waarbij we zelf het tarief instellen (kost 9,5 eur/maand excl btw), en heb dan hetzelfde tarief van de publieke laadpalen in de buurt genomen. Zo verdien je nog een paar cent per kWh en betaalt dat de maandelijkse kost wel terug.

Ook als de paal particulier is kan je die nog steeds aan klanten aanbieden. Aangezien je de laadpaal al hebt valt er toch niets meer als kost in te brengen dus ik zie niet meteen het voordeel van die op de zaak zetten.
Plaats reactie

Terug naar “Elektrische voertuigen en opladen”