Atos en Vlaamse overheid en federale overheid

Ander nieuws dat te maken heeft met technologie
Gebruikersavatar
Data technicus
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 871
Lid geworden op: 21 mei 2020, 12:39
Locatie: Spalbeek (Hasselt)
Uitgedeelde bedankjes: 1 keer
Bedankt: 90 keer
Recent bedankt: 6 keer

Bericht

Komen de IT diensten van de Vlaamse overheid in gedrang nu ATOS in slechte papieren ziet.

De overeenkomst tussen Atos en de Vlaamse overheid wordt geschat op het grootste outsourcing-raamcontract in de Benelux. Atos biedt uitgebreide diensten op drie gebieden:

Service Integratie (of SIAM) inclusief Service Desk en Beveiligingsdiensten
Datacenter- en clouddiensten
Application Services (als één van de 3 partijen)

https://atos.net/en/client-stories/flemish-government

ATOS zou ook contracten hebben met de federale overheid.


https://datanews.knack.be/nieuws/bedrij ... uldenberg/
CCatalyst
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 9264
Lid geworden op: 20 jun 2016, 16:36
Uitgedeelde bedankjes: 19 keer
Bedankt: 490 keer
Recent bedankt: 4 keer

Bericht

Data technicus schreef: 26 maa 2024, 19:20 Komen de IT diensten van de Vlaamse overheid in gedrang nu ATOS in slechte papieren ziet.
Zal wel overgenomen worden indien nodig, lucratief genoeg. Ik snap ook niet hoe die leverancier zijn: de goedkoopste zullen ze iig niet geweest zijn (mss op papier wel, maar niet in werkelijkheid), zal wel met de nodige connecties gebeurd zijn.

Dat dit bedrijf problemen heeft lijkt mij eerder op andere dingen gebaseerd: veel te duur, zeer slechte service. Bijvoorbeeld: het is velen wellicht gekend van de betaalterminals, nu wel in "Worldline" ondergebracht maar dat is nog steeds ATOS in disguise: ook hier blijven ze bij uitstek veel duurder dan andere spelers en het is maar de vraag wat je ervoor terugkrijgt, iig geen goede service. Hun grote klantenbasis is dankzij hun (ex-)monopolie dat ze van Banksys kregen. De markt is echter geliberaliseerd, gelukkig kon men nog lang rekenen op de standvastigheid van de Vlamingen (net zoals bepaalde internetproviders) maar naarmate oude handelaars sluiten en nieuwe handelaars komen is hun aandeel steeds kleiner aan het worden, steeds meer zie je andere "bakjes" dan grijsgekleurde. Logisch: ze zijn 20 keer duurder. Tegelijk zitten ze wel nog altijd met al hun enorme overhead, want ja het is een Frans bedrijf: iets beslissen kan dus pas nadat het goedgekeurd is door 10 niveaus van Directeurs Adjoint, Directeurs, Directeurs-Général Adjoint en tenslotte de Directeur-Général; tegen dan ben je al 6 maanden verder gelet dat er daarvan zeker 5 met verlof zijn.

Ook in andere takken waarin ze werken hoor je gelijkaardige verhalen van Atos.

Het bedrijf zou iig deugd hebben van failliet te gaan zodat de winstgevende takken overgenomen kunnen worden door anderen. Dat de tranen stromen op de gezichten van de klantendienstmedewerkers die decennialang neergekeken hebben hun op klanten en vooral niet geholpen hebben, dat zal velen niet deren denk ik.
Gebruikersavatar
heist_175
Moderator
Moderator
Berichten: 15806
Lid geworden op: 07 okt 2010, 07:35
Locatie: Kempen
Uitgedeelde bedankjes: 398 keer
Bedankt: 772 keer
Recent bedankt: 5 keer

Bericht

Het komt nu in de Vlaamse/Belgische pers nav het niet-overkopen door Airbus (gelukkig maar)
Eerder deze maand sprong nog een deal af met vliegtuigbouwer Airbus, om de cyberbeveiligingsdivisie van Atos over te nemen, en zo vers geld in het laatje te krijgen.
Maar het was enkele maanden geleden al in LeMonde: het is/was duidelijk dat Atos in slechte papieren zat en dat ze behoorlijk verweven zijn met allerlei functies die eigenlijk door de staat zelf uitgevoerd zouden moeten worden.
Wie zo een draak wil overnemen, is ook niet goed bij het hoofd.
liber!
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 970
Lid geworden op: 09 apr 2006, 15:48
Twitter: nathan_gs
Uitgedeelde bedankjes: 161 keer
Bedankt: 74 keer
Recent bedankt: 1 keer

Bericht

Gebruikersavatar
Data technicus
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 871
Lid geworden op: 21 mei 2020, 12:39
Locatie: Spalbeek (Hasselt)
Uitgedeelde bedankjes: 1 keer
Bedankt: 90 keer
Recent bedankt: 6 keer

Bericht

Kan het niet lezen wegens plus artikel maar Vlaamse overheid maakt zich al zorgen.

https://m.standaard.be/cnt/dmf20240326_95935730
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 11517
Lid geworden op: 06 dec 2009, 12:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 329 keer
Bedankt: 506 keer
Recent bedankt: 3 keer

Bericht

Belangrijkste inhoud:
Atos maakte dinsdag bijzonder slechte financiële cijfers bekend. Het concern, een strategisch bedrijf in Frankrijk dat banden heeft met onder meer defensie en de nucleaire industrie, duikt 3,44 miljard euro in het rood. Tussen vandaag en eind volgend jaar moet het ook nog eens 3,65 miljard euro aan leningen en obligaties terugbetalen.

Dat heeft gevolgen tot in ons land. In 2021 sloot de Vlaamse regering een raamcontract van één miljard euro af voor IT-diensten. Atos Belgium was een van de partijen die een deel van het contract binnenhaalden. Het kreeg de domeinen integratie, cloud en datacenter toegewezen.

Dat Atos nu dreigt om te vallen, baart daarom zorgen. Een IT-contractant kun je niet zomaar vervangen, omdat de kennis bij de leverancier zit. “We bereiden ons voor op alle mogelijke scenario’s”, zegt Jan Smedts, administrateur-generaal van het Agentschap Digitaal Vlaanderen. ”
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1111
Lid geworden op: 01 aug 2019, 07:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 78 keer
Bedankt: 26 keer

Bericht

Tijd om toch een beetje cash aan te houden hardcore digit addepten ....je weet maar nooit :wink:
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
Gebruikersavatar
devilkin
Administrator
Administrator
Berichten: 6691
Lid geworden op: 17 mei 2006, 18:10
Uitgedeelde bedankjes: 793 keer
Bedankt: 526 keer
Recent bedankt: 13 keer

Bericht

Atos is een ander bedrijf dan (Atos) Worldline.
Telenet All-Internet -- using CV8560E & OPNsense on PCEngines APU2E4
Proximus & Mobile Vikings -- Using OnePlus 8 Pro (ROM: Stock)
Gebruikersavatar
Matt555
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1111
Lid geworden op: 01 aug 2019, 07:37
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 78 keer
Bedankt: 26 keer

Bericht

devilkin schreef: 28 maa 2024, 08:25 Atos is een ander bedrijf dan (Atos) Worldline.
Oeps..! :eek: wist ik niet ,sorry
Windows Tablet
Windows 10 Home 64-bit ,
Intel Core m3 7Y30 @ 1.10GHz 47 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 931MHz (14-17-17-40)
238GB Netac SSD 256GB (SATA (SSD))
Motherboard
CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.Ltd UBook Pro
CCatalyst
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 9264
Lid geworden op: 20 jun 2016, 16:36
Uitgedeelde bedankjes: 19 keer
Bedankt: 490 keer
Recent bedankt: 4 keer

Bericht

devilkin schreef: 28 maa 2024, 08:25 Atos is een ander bedrijf dan (Atos) Worldline.
Ja en nee. Worldline was lang deel van Atos. Sinds 2019 (gelukkig) afgesplitst in een afzonderlijk bedrijf. Atos heeft er daarna nog een tijdland financieel belang in gehad, en dat telkens moeten verkopen om schulden te dekken.

Het financieel belang is vandaag grotendeels weg. Maar vandaag heeft Worldline wel nog altijd de Atos cultuur ("mannen in pakken" en directeurniveaus to the extreme), dure producten met lage of middelmatige kwaliteit, en gebruikt Worldline zelf nog steeds heel wat IT diensten van Atos.

Je kan het dus nog steeds niet echt helemaal los zien van elkaar. Als Atos in de problemen komt raakt dat ook Worldline (maar failliet zullen ze idd wel niet gaan).

Dit was het oude logo van Worldline (2019-2021). Komt het lettertype bekend voor? In 2021 aangepast om de band met het zieltogende Atos minder obvious te maken.