zich voordoen als een ander (gsm) nummer

Algemene discussies over telecommunicatie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
keerekeerweere
Pro Member
Pro Member
Berichten: 306
Lid geworden op: 09 nov 2008, 10:47
Locatie: Opwijk
Uitgedeelde bedankjes: 99 keer
Bedankt: 32 keer
Provider
Te Koop forum

Deze ochtend een wat vreemde oproep gekregen van iemand die beweerde dat ze vorige week onder andere door mijn gsm nummer werd opgebeld.
Ze beweerde slachtoffer te zijn van fraude. En deze persoon wou dit toevoegen aan een dossier van de politie.

Het zich voordoen voor een ander nummer via vaste lijn is ondertussen bijna normaal geworden. Oproepen van scammers die zich voordoen certified security specialisten van één of andere amerikaans bedrijf. Vaak klopt daar ook de structuur van het nummer zelfs niet meer.

Ik ging er van uit dat dit voor oproepen naar een gsm met een gsm nummer een stuk minder eenvoudig is. Of doet dat er niet toe ?

Kan natuurlijk allemaal zelf een scam zijn. opletten is de boodschap.
Proximus Internet giga fiber 2000/200 - (1874 Down/395 Up) - Digi 4G+ backup - OPNSense
Taaner242
Pro Member
Pro Member
Berichten: 255
Lid geworden op: 25 sep 2019, 20:42
Uitgedeelde bedankjes: 36 keer
Bedankt: 32 keer
Provider
Te Koop forum

Ik zou geen gegevens doorgeven aan die persoon. Ze kan jouw nummer uiteraard toevoegen aan dossier voor de politie, en die kan dan verder onderzoeken.
SpecialK
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1772
Lid geworden op: 22 mei 2013, 09:04
Uitgedeelde bedankjes: 3 keer
Bedankt: 157 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Die screening staat heel vaak uit op trunks om doorschakelingen makkelijker te maken. Als jij een vast nummer hebt op je werk, en je schakelt dat door naar je GSM heb je twee mogelijkheden. Ofwel staat screening aan en stuur je het nummer van jouw vast nummer mee. Jij ziet dus op je telefoon het nummer van je werk en je weet dat het een doorgeschakelde call is. Maar als je niet opneemt en er is niets ingesproken, kan je niet terugbellen. Dat vinden veel mensen niet tof, dus die vragen om het nummer van de beller mee te sturen. En als dat kan is het wel erg makkelijk om een nummer te faken.
Gebruikersavatar
Joe de Mannen
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7419
Lid geworden op: 22 feb 2005, 12:46
Uitgedeelde bedankjes: 550 keer
Bedankt: 718 keer
Provider

En het is niet omdat er een gsm nummer wordt meegestuurd, dat de oproep ook van een gsm komt.
J.
Ik ben alleen verantwoordelijk voor mij eigen uitspraken, niet voor wat anderen ervan maken of aan toevoegen...
9livesuni
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1269
Lid geworden op: 25 jun 2012, 17:31
Uitgedeelde bedankjes: 6 keer
Bedankt: 94 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

In het verleden ging dat vrij simpel. Vandaag zult ge u er al aardig in moeten bedrijven.

Iedereen zal wel eerst eens overleggen met criminelen om de aangifte te melden.
Gebruikersavatar
keerekeerweere
Pro Member
Pro Member
Berichten: 306
Lid geworden op: 09 nov 2008, 10:47
Locatie: Opwijk
Uitgedeelde bedankjes: 99 keer
Bedankt: 32 keer
Provider
Te Koop forum

Bedankt voor jullie feedback. Ben van plan om er toch melding van te maken. Wil niet in de situatie komen om nadien zelf nog als verdachte te worden aanschouwd.
Proximus Internet giga fiber 2000/200 - (1874 Down/395 Up) - Digi 4G+ backup - OPNSense
Gebruikersavatar
cadsite
userbase crew
userbase crew
Berichten: 7591
Lid geworden op: 20 jan 2015, 16:10
Locatie: Kortrijk
Uitgedeelde bedankjes: 383 keer
Bedankt: 808 keer
Recent bedankt: 2 keer
Provider
Te Koop forum

Vroeger kon ik in de 3CX software voor elke binnenpost opgeven wat het 'uitgaande nummer' was. Ik kon daar alles invoegen, een vast, maar ook een gsm nummer.
Geen idee of dat nu nog gaat, ik zie het alvast niet onmiddellijk. Ik denk dat ik nu een level minder toegang heb in de admin tov een paar jaar terug.
crackjack
Plus Member
Plus Member
Berichten: 184
Lid geworden op: 25 okt 2015, 07:41
Uitgedeelde bedankjes: 50 keer
Bedankt: 30 keer

keerekeerweere schreef: 14 nov 2022, 16:15 Wil niet in de situatie komen om nadien zelf nog als verdachte te worden aanschouwd.
Als ze de provider van jouw gsmnummer sommeren om jouw belgeschiedenis op te vragen, zullen ze wel ontdekken dat jij haar niet gebeld hebt.
Plaats reactie

Terug naar “Telecom Algemeen”