Thomson, Fraunhofer en Agere lanceren mp3 surround

Hier horen vragen over google, irc, nieuwsgroepen, e-mail, enzovoort
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

<img src="http://upload.userbase.be/upload/tn_mp3_suuround.jpg" align="left" width="120" height="57">Consumentenelektronicabedrijf Thomson heeft afgelopen donderdag bekendgemaakt dat het mp3-formaat is uitgebreid met ondersteuning voor meerdere audiokanalen.

Hierdoor is het mogelijk om 5.1 surround geluid als mp3-bestand op te slaan en bijvoorbeeld te gebruiken in verschillende audioapplicaties of games. Het aangepaste mp3-formaat heet 'mp3 surround' en is ontwikkeld door het Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS, Thomson en Agere Systems. De bitrates voor mp3 surround zijn te vergelijken met die van stereo mp3-bestanden. Mp3 surround-
bestanden zijn achterwaarts compatibel met eerdere versies van mp3-software en -hardware. Op een website over de nieuwe mp3-versie is een gratis evaluatieversie van de Fraunhofers mp3 surround-software te vinden, evenals een encoder en enkele demobestanden.


Bron: Tweakers.net van 3 december 2004
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen Internet-Gebruik”