Ecolo vraagt hoorzitting met Smals-topman Frank Robben

Niet-technische onderwerpen of technisch-gerelateerde onderwerpen waar maatschappelijk debat over bestaat. Lees de extra regels in de sticky, aub!
Forumregels
1. De gedragsregels zijn ook hier van toepassing. We verwachten van iedereen in de eerste plaats respect voor de andere users
2. Er zal hier veel minder moderatie gebeuren op inhoud, maar wel meer moderatie op users. Dit betekent concreet dat we discussies in principe niet zullen afsluiten, users die geen zin hebben om de discussie verder te zetten, worden aangemoedigd om zelf de discussie te stoppen / negeren. Dit kan tot iets fellere discussie leiden, maar altijd met respect voor de mede-users!
Daar tegenover staat dat we users kunnen de toegang ontnemen uit dit subforum indien ze het naar ons afwegen te bont maken. Dit kan tijdelijk, dan wel definitief zijn en dit zal zonder enige verantwoording gebeuren
3. Indien u liever de topics uit dit forum niet ziet in de lijst van nieuwe posts, wordt dan lid van de groep "Opt out maatschappelijke uitdagingen in new posts" via deze link: ucp.php?i=167
4. Dit subforum mag op geen enkele manier een platform worden voor militanten / om duidelijk politiek te voeren. Userbase is en blijft een onafhankelijk forum met een duidelijke focus op technische onderwerpen
Gesloten
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4337
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 130 keer
Bedankt: 173 keer
Te Koop forum

De Kamerfractie van Ecolo-Groen vraagt snel een hoorzitting met Frank Robben, de topman van IT-dienstverlener Smals. Aanleiding is een bericht in Le Soir over de elektronische verzameling van gegevens over burgers.

Bron: https://www.knack.be/nieuws/belgie/ecol ... 10437.html
Gebruikersavatar
heist_175
Moderator
Moderator
Berichten: 16421
Lid geworden op: 07 okt 2010, 09:35
Locatie: Kempen
Uitgedeelde bedankjes: 519 keer
Bedankt: 1199 keer
Recent bedankt: 8 keer

Het gaat niet echt over het al dan niet verzamelen, begrijp ik, eerder over het samenbrengen van data die de overheid al heeft?
Over de juridische basis kan ik me niet uitspreken, maar het lijkt me wel een goed idee dat de overheid de eigen data wat nuttiger gebruikt. Niet voor profilering etc, wel voor fraude-detectie.
DarkV
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4337
Lid geworden op: 17 apr 2019, 11:47
Uitgedeelde bedankjes: 130 keer
Bedankt: 173 keer
Te Koop forum

Het gaat over... 'elke Belg te profileren in functie van onder meer zijn sociale, fiscale, juridische en gezondheidsstamboom'.

De vraag is waar dit begint en vooral stopt... zonder dat we het weten worden hier andere factoren bij betrokken.
Gebruikersavatar
heist_175
Moderator
Moderator
Berichten: 16421
Lid geworden op: 07 okt 2010, 09:35
Locatie: Kempen
Uitgedeelde bedankjes: 519 keer
Bedankt: 1199 keer
Recent bedankt: 8 keer

DarkV schreef:Het gaat over... 'elke Belg te profileren in functie van onder meer zijn sociale, fiscale, juridische en gezondheidsstamboom'.
Dat is wat de anonieme bronnen zeggen.
Het weerwoord is niet bepaald overtuigend, moet ik zeggen.
Heel wat zit bovendien nog in een verkennende onderzoeksfase. De technologie is wel in gebruik, maar zeker nog niet in productie', klinkt het.
Een QA omgeving is niet bepaald "onderzoeksfase"...
Gebruikersavatar
Dizzy
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 12585
Lid geworden op: 06 dec 2009, 13:28
Locatie: Hier ter plaatse
Uitgedeelde bedankjes: 597 keer
Bedankt: 726 keer
Recent bedankt: 9 keer
Provider
Te Koop forum

Dit is een trend in veel landen. De overheid gaat haar databases samenvoegen en kan daardoor meer info bekomen. Dit is niet per se negatief. Zoals al aangehaald kan dit dienen voor fraudeopsporing en dat gebeurt al. Daarnaast is dit ook een optie om de burger minder vaak lastig te vallen met vragen om dezelfde info. Aanvragen en procedures kunnen zo eenvoudiger en efficiënter gebeuren. Dat kan ook besparingen opleveren.

Toch doet men dergelijke zaken beter met transparantie en met duidelijke vooraf gemaakte afspraken over de reikwijdte en doelen. Zolang men duidelijk aangeeft waarvoor deze data dient en de grenzen aflijnt waarbij de burger zoveel mogelijk controle en beslissingsrecht heeft over zijn data zie ik geen probleem. Het probleem is echter dat men met goede bedoelingen begint en de genoemde voorwaarden verwaarloost.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
dragonflo
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 983
Lid geworden op: 30 dec 2009, 23:49
Uitgedeelde bedankjes: 11 keer
Bedankt: 34 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Is dit niet gewoon wat beleidsnota staat van de vlaamse overheid? Die wouden toch ook zo iets opzetten. Dat vervolgens bedrijven daar mogen in koteren als ze "toestemming" hebben.
Modbreak:
Topics in maatschappelijke discussies die ouder zijn dan 2 maanden worden voortaan gesloten
Gesloten

Terug naar “Maatschappelijke uitdagingen / discussies (niet technisch)”