Pagina 1 van 1

intern bellen Fritboxen 7360 op 2 locaties werkt niet meer

Geplaatst: 01 aug 2016, 22:35
door freakske_b
Ik heb op 2 verschillende locaties een Fritbox 7360 staan. Ze zijn niet via VPN met elkaar verbonden, maar wel op het gebied van telefonie. Hiermee bedoel ik dat zij zich bij elkaar registreren. Daar kan je voor zorgen door bij Edit telephony number - Account information bij Proxy Server het respectievelijke DYN DNS adres in te vullen. Vervolgens registreer je met die gegevens vanop de andere fritbox bij Edit Telephone Number. Hierdoor kan je kosteloos intern bellen zonder gebruik te maken van een voip-operator én kan je elkaars voip abonnement gebruiken.

Dit heeft jarenlang goed gewerkt:
- site 1 kon "intern" bellen naar site 2 (vb **621)
- site 2 kon "intern" bellen naar site 1 vb **622)
- site 1 kon gebruik maken van het abonnement op site 2 (vb *121# telefoonnr)
- site 2 kon gebruik maken van het abonnement op site 1 (vb *122# telefoonnr)

Alles werkt nog behalve om via site 1 intern te bellen naar site 2. Ik krijg telkens weer een bezettoon en op het display van het telefoontoestel komt "user busy" te staan terwijl ik weet dat de lijn vrij is. In de logs op site 2 is wel te zien dat het gesprek toekomt, maar er gaat geen enkel toestel over. Wat loopt hier toch mis???

Re: intern bellen Fritboxen 7360 op 2 locaties werkt niet meer

Geplaatst: 01 aug 2016, 23:33
door philippe_d
Mijn eerste reactie:
Check in de "Eigenschappen" van de telefoontoestellen op site 2 die zouden moeten meebellen, of de instellingen nog correct zijn
(Incoming calls > React to all numbers of React only to the following numbers: xxx)

Indien dat geen oplossing geeft, zou ik eens de IP phones (site 1 = een IP phone op site 2, en omgekeerd) verwijderen, en opnieuw aanmaken.
Vergeet ook niet de optie aan te vinken "Allow registration from the Internet"

PS
Gezien dit alles over het publieke internet loopt (en niet over een VPN), zorg voor een sterk paswoord. Want er wordt massaal gescand naar gemakkelijk te hacken voip servers :-( .
Misschien toch beter een LAN-LAN VPN opzetten tussen beide sites ?

Re: intern bellen Fritboxen 7360 op 2 locaties werkt niet meer

Geplaatst: 01 aug 2016, 23:41
door Edward Valckx
freakske_b schreef:Hierdoor kan je kosteloos intern bellen zonder gebruik te maken van een voip-operator én kan je elkaars voip abonnement gebruiken.
... en niet te vergeten: dan kan je een breedband codec zoals G.722 gebruiken!

Re: intern bellen Fritboxen 7360 op 2 locaties werkt niet meer

Geplaatst: 02 aug 2016, 22:53
door freakske_b
philippe_d schreef:Mijn eerste reactie:
Check in de "Eigenschappen" van de telefoontoestellen op site 2 die zouden moeten meebellen, of de instellingen nog correct zijn
(Incoming calls > React to all numbers of React only to the following numbers: xxx)
Het lijkt erop dat het inderdaad dat geweest is! Bedankt!

Re: intern bellen Fritboxen 7360 op 2 locaties werkt niet meer

Geplaatst: 02 aug 2016, 23:55
door honda4life
Interessant, moet ik ook eens proberen doen zo :angel: