Belgisch verkoopverbod Lindows opgeheven

Ander nieuws dat te maken heeft met technologie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

<img src="http://upload.userbase.be/upload/lin_spire_kl.jpg" align="left" width="120" height="102"> Gratis via BitTorrent, Lindows mag in de Benelux toch zijn Linux-versie aan de man brengen. Bij een tweede kort geding in Amsterdam kreeg Microsoft, dat een klacht indiende tegen het softwarebedrijf, ongelijk van de rechter. LindowsOS, dat een tijdje terug werd omgedoopt in 'Linspire', zal vanaf eind juni weer verkrijgbaar zijn in Belgische winkels. Eerder had Microsoft gedaan gekregen dat de verkoop van LindowOS in de Benelux verboden werd, totdat er een uitspraak kwam in een rechtszaak in de Verenigde Staten.
Daar moest worden gewacht op een beroep van Microsoft met betrekking tot het gebruik van de naam 'Lindows', dat volgens Microsoft te veel op de merknaam 'Windows' zou lijken. In eerste aanleg kreeg Microsoft ongelijk van de Amerikaanse rechter. Terwijl er wordt gewacht op het beroep in de VS, spande MS in verschillende landen rechtszaken tegen Lindows aan. Naast de Benelux-landen werd in Frankrijk en Zweden de verkoop van de Linux-smaak aan banden gelegd. Lindows reageerde daarop door LindowsOS eerst om te dopen naar Lindash, later naar Linspire.

Op 27 mei oordeelde een rechter in Amsterdam dat het verkoopsverbod niet meer geldig is. Het vonnis kwam na een tweede juridische actie van Microsoft, dat van mening was dat ook de nieuwe naam 'Linspire' het merkenrecht bleef schenden.

Aan de klacht hing een eis voor een schadevergoeding van 100 duizend euro per dag dat LindowsOS in de Benelux verkrijgbaar was, maar die werd afgewezen. In de plaats daarvan moet de softwaregigant 944 euro vergoeding betalen aan Lindows.

Benelux-surfers zijn nu opnieuw welkom op de website van Lindows. Via daar kunnen zij onmiddellijk een exemplaar van Linspire bestellen. Het besturingssysteem wordt daarnaast ook tijdelijk gratis via het BitTorrent-netwerk verspreid. Wie Linspire via deze weg vast krijgt, moet de activeringscode 'free4benelux' gebruiken.


Bron: ZDNet.be van 02 Juni 2004
Gebruikersavatar
Sensei Zeon
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4143
Lid geworden op: 15 sep 2002, 09:08
Locatie: Belgium, Haacht
Contacteer:

eens die gratis versie proberen, eens zien wat het geeft :)
Your Sensei sends his greetz, SeNsEi Ze0n

Afbeelding
C-Phest
Premium Member
Premium Member
Berichten: 621
Lid geworden op: 08 dec 2003, 17:40
Locatie: Leuven

cool :) gratis OS ;)

Vanavond nekeer ritsen sie ... goeie move van Lindows om nu tijdelijk gratis uit te delen ... nu komen ze in't nieuws en hoe meer mensen ze nu kunnen overtuigen hoe groter ze worden.

There's no such thing as bad publicity :)


Het OS gaat toch nog altijd onder de naam Linspire op de markt komen neem ik aan? Want zover ik de historie gevolgd heb is de productnaam van het OS Lindows niet toegestaan, maar mag het bedrijf wel onder die naam blijven bestaan ...
Hey ... everybody makes mistakes! That's why they put erasers on pencils. [Lenny]
C-Phest
Premium Member
Premium Member
Berichten: 621
Lid geworden op: 08 dec 2003, 17:40
Locatie: Leuven

Kan iemand misschien ffie een link posten naar die bittorrent download? Ik zit mij hier rot te zoeken op de site maar vind nergens een download link.

En van waar komt die activation code free4benelux ?


/EDIT: Dit vond ik op Tweakers.net:

De software kan gedownload worden door een exemplaar van Linspire te bestellen en als coupon-code 'free4benelux' in te voeren. Vervolgens moet er een account aangemaakt worden, waarna de cd via My Products gedownload kan worden.
Hey ... everybody makes mistakes! That's why they put erasers on pencils. [Lenny]
C-Phest
Premium Member
Premium Member
Berichten: 621
Lid geworden op: 08 dec 2003, 17:40
Locatie: Leuven

Miserie :)

Coupon FREE4BENELUX is not intended for the product/service you are trying to apply it to.

Ik krijg dit zowel bij Linspire 4.5 als bij LinspireLive! 4.5

Als iemand vindt wa ge moet kiezen en waar, laat maar iets weten, mij is't al verleed :x
Hey ... everybody makes mistakes! That's why they put erasers on pencils. [Lenny]
Gebruikersavatar
meon
Administrator
Administrator
Berichten: 16757
Lid geworden op: 18 feb 2003, 22:02
Twitter: meon
Locatie: Bree
Uitgedeelde bedankjes: 582 keer
Bedankt: 780 keer
Provider

C-Phest
Premium Member
Premium Member
Berichten: 621
Lid geworden op: 08 dec 2003, 17:40
Locatie: Leuven

thx Meon


heb em gisteren van a.b.warez.linux gedownload maar die is blijkbaar 4.5.393 ... jouw link is recentere versie
Hey ... everybody makes mistakes! That's why they put erasers on pencils. [Lenny]
Gebruikersavatar
metal
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 767
Lid geworden op: 03 aug 2003, 12:44
Locatie: mol
Uitgedeelde bedankjes: 8 keer
Bedankt: 8 keer

amai, da gaat ook wel bangelijk snel zenne. zit hier te downloaden aan maar liefst 0KB/sec :|
Gebruikersavatar
aikon
Plus Member
Plus Member
Berichten: 177
Lid geworden op: 14 maa 2004, 20:56
Locatie: Rotselaar - Leuven

metal schreef:amai, da gaat ook wel bangelijk snel zenne. zit hier te downloaden aan maar liefst 0KB/sec :|
Zit A2D daar voor iets tussen ;)

Maareuh :) kheb 'lindows' vroeger al eens getest gehad...
Niet mijn ding , het is te gebruiksvriendelijk :twisted:
su root
Plaats reactie

Terug naar “Ander nieuws ivm technologie”