Duitse deelstaten geven gebruik spyware toe

Hier horen vragen over google, irc, nieuwsgroepen, e-mail, enzovoort
Plaats reactie
jan28
Premium Member
Premium Member
Berichten: 598
Lid geworden op: 08 apr 2003, 12:06
Twitter: xtrshop
Locatie: Antwerpen - Wilrijk
Uitgedeelde bedankjes: 65 keer
Bedankt: 46 keer

Code: Selecteer alles

Vanuit de Duitse nationale politiek wordt een diepgaand onderzoek geëist naar het gebruik van spyware door enkele Duitse deelstaten. Vier deelstaten - Baden-Württemberg, Beieren, Brandenburg en Nedersaksen - hebben ondertussen toegegeven dat ze spyware inzetten voor opsporingsdoeleinden. Dat meldt de Nederlandse technologiewebsite ZDNet.

De bal ging aan het rollen toen de hackersorganisatie Chaos Computer Club gegevens van een spionagetool publiceerde, die door de organisatie 'Bundestrojaner' werd gedoopt. De spyware zou voip-gesprekken kunnen afluisteren, en via een achterdeurtje zou een overheidsinstantie ook bestanden kunnen verwijderen of screenshots maken. Volgens de hackers wordt de informatie ook onversleuteld verstuurd. De kans op misbruik zou dan ook enorm zijn.

Wettelijk kader
Baden-Württemberg, Beieren, Brandenburg en Nedersaksen hebben ondertussen toegegeven dat ze de spyware gebruiken voor opsporingsdoeleinden. Volgens hen is het gebruik ervan niet illegaal aangezien ze het binnen de wettelijke kaders toepassen.

Onderzoek
Minister van Justitie Sabine Leutheusser-Schnarrenberger heeft op nationaal niveau ondertussen al een onderzoek geëist. Bespioneren van burgers door de staat ligt erg gevoelig in Duitsland. Volgens de hackersorganisatie is het echter quasi zeker dat het programma door, of in opdracht van, de overheid werd gemaakt.
DeMorgen.be 11/10/2011
Afbeelding
Gebruikersavatar
vuurvos
Erelid
Erelid
Berichten: 978
Lid geworden op: 11 jul 2011, 22:34
Locatie: Brussel
Uitgedeelde bedankjes: 211 keer
Bedankt: 207 keer
Contacteer:

But, don't mention "zhe war" ....
redman
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1700
Lid geworden op: 26 okt 2005, 23:19
Uitgedeelde bedankjes: 69 keer
Bedankt: 97 keer
Provider

haha
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen Internet-Gebruik”