Nieuwe Java-release ondersteunt meertaligheid

Windows, Android, iOS, Linux, Chrome OS, ...
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

Sun Microsystems heeft gisteren de langverwachte nieuwe versie van Java Platform Standard Edition (Java SE) vrijgegeven: versie 6 met de codenaam Mustang. Nieuwe features omvatten onder meer een betere performance en ondersteuning van scriptingtalen.

Door de aanwezigheid van deze feature kunnen ontwikkelaars vanaf heden Java-code mixen met die uit andere talen, zoals PHP, Python, Ruby en JavaScript. In het verleden was het altijd zo dat Sun wilde dat Java de oplossing was voor alle ontwikkelproblemen, aldus chief Java SE-engineer Mark Reinhold, maar developers wilden juist graag gebruikmaken van de hun bekende talen om hybride applicaties te ontwikkelen. Op Suns website is een verzameling scriptengines te vinden die gebruikt kunnen worden in combinatie met Java SE 6. Verder is door Sun gewerkt aan de performance van de Java HotSpot-virtual machine en de garbage collection. Volgens Bill Curci, manager productmarketing bij Sun, zou de nieuwe Java-technologie minstens 10 tot 15 procent sneller moeten zijn geworden.

<img src="http://upload.userbase.be/upload/1069177510.gif" align="right" width="100" height="45">Java SE 6 is voorzien van ondersteuning voor Windows Vista, dat enkele weken geleden aan bedrijven is beschikbaar gesteld. Tijdens de ontwikkeling van dat nieuwe besturingssysteem hebben Java-engineers zich meerdere malen in moeilijke bochten moeten wringen om api's goed geïmplementeerd te krijgen, maar in de definitieve versie van Windows Vista werkt alles op de juiste wijze. Microsoft en Sun hebben onder de noemer 'Project Tango' samengewerkt aan het beter interoperabel maken van Java- met Microsoft-technologie. Dit is onder meer zichtbaar in de nieuwe Java API for XML Web Services 2.0. Daarnaast heeft Sun nieuwe tools gebouwd die gebruikt kunnen worden voor het diagnosticeren, beheren en monitoren van Java-applicaties.

<img src="http://upload.userbase.be/upload/1080139712.png" align="left" width="50" height="103">Java SE 6 is de eerste versie van de de Java-software die op een open wijze is ontwikkeld: wekenlang werden er 'weekly builds' op het web geplaatst en hebben ruim 160 bedrijven en 330 externe ontwikkelaars meegewerkt aan het verbeteren van de Java-code. In totaal heeft de community 750 bugs gemeld en zijn er meer dan 300 patches geleverd. Ontwikkelaars die direct aan de slag willen gaan met de nieuwe Java-technologie kunnen zestig dagen gratis gebruikmaken van het Sun Developer Expert Assistance-programma. Verder heeft Sun een nieuwe versie ontwikkeld van de NetBeans-ontwikkelomgeving, die onder meer voorzien is van de nieuwe GUI Builder, codenaam Matisse, en support aan boord heeft voor de nieuwe features van Java SE 6.


Bron: Tweakers.net van 12 december 2006
Plaats reactie

Terug naar “Software en apps”