Starforce speelt het smerig

Voor de gamers. Hier kan je met al je opmerkingen, vragen, problemen terecht.
Bossie
Plus Member
Plus Member
Berichten: 221
Lid geworden op: 04 maa 2004, 13:29
Uitgedeelde bedankjes: 1 keer

Bericht

StarForce, de beruchte kopieerbeveiligingsfirma staat al sinds het begin in het middelpunt van de discussies. Hoewel de beveiliging van StarForce zijn ding heel goed doet, gaat het zover dat er verschillende drivers worden geïnstalleerd op je pc, die dan vaak niet goed overéén komen met brand - en emulatieprogramma's zoals Nero en Alcohol. Er doen zelfs verhalen de ronde waar de beveiliging een complete PC zou hebben vernield. Steeds meer ontwikkelaars gebruiken de kopieerbeveiliging dus niet meer en Stardock Systems zijn daar een heel goed voorbeeld van. Zij hebben namelijk niks van kopieerbeveiliging in hun nieuwste game Galactic Civilizations II gestoken. Volgens hen wordt iedere PC game toch illegaal verspreid en is het beter geen extra kosten in beveiliging te steken.

En ze hebben hebben gelijk gekregen. Ondanks het gebrek aan kopieerbeveiliging gaat de game supervlot over de toonbank en staat zelfs op nummer één in de UK charts. Dit is natuurlijk heel slechte reclame voor StarForce en daarom hadden zij op hun forum een link gezet naar een torrentfile van het spel. Ze stimuleerden dus zelf de mensen om het spel illegaal te downloaden. Ondertussen is de link wel verwijderd onder druk van Stardock Systems. De devs van GSII plaatsten een reactie op hun website.
http://forums.galciv2.com/index.aspx?fo ... 106741&c=1

Bron : http://games.telenet.be
Greetz Bossie
Gebruikersavatar
Teebee
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1565
Lid geworden op: 24 nov 2004, 07:50
Locatie: ROFL - Republic Of FLanders (Limburg)
Uitgedeelde bedankjes: 15 keer
Bedankt: 29 keer

Bericht

Imho zouden games gratis downloadbaar moeten zijn, maar er zou een abo. aan moeten vasthangen van €1 per maand. (2 blikskes cola per maand minder drinken.) Iedereen die het kan missen. Uiteraard wel iedereen de mogelijkheid geven om zich te abonneren, bv visa/domicielering/betaalkaarten met code)

Niks dan voordelen, jij kunt stoppen met betalen als je het beu bent, en zij zullen een pak meer inkomsten hebben.


SF s****
Gebruikersavatar
Phuncz
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1357
Lid geworden op: 05 apr 2005, 12:42
Locatie: Limburg
Uitgedeelde bedankjes: 32 keer
Bedankt: 17 keer

Bericht

Een pak meer inkomsten hebben ? De meeste spellen speel je tegenwoordig uit binnen de 24u dus wat is het nut ? Het grappigste vond ik nog Megaman Maverick Hunter X voor de PSP. Megaman games zijn doorgaans pokkemoeilijk en je bent er makkelijk een maand mee zoet. Heb het uitgespeeld in 4 uur zonder ook maar enige vorm van cheats ! Bedrijven zoals EA steken echt niet meer veel tijd in herspeelbaarheid tenzij het met een maandelijkse betaling geassocieerd is.

Er komen ook zoveel games uit per maand, je krijgt gewoon minder game voor je 50€. Waar je 5 jaar geleden nog 2000fr voor betaalde, was een game met een mooie kartonnen doos, een dikke handleiding, eventueel nog extra's zoals een kaartje of een bonus-CD, en jewelcase met het schijfje. Je had een spel waar de speelduur echt langer moest zijn dan een maand of het werd als behoorlijk minpunt aangehaald.

Nu betaal je 50€ voor een DVD doosje met meestal enkel een DVDtje of wat CD's erin. EA lapt het soms ook om je buiten de eerste CD alle andere schijfjes in papieren hoesjes te steken, waar trekt dat op. Meestal betreft het ook nog games die je op enkele dagen uitgespeeld hebt. Ze maken het ook allemaal makkelijker. Een game is geen uitdaging meer.

My 2 cents.
Powered by edpnet newer & faster
@ 10MB/sec Unlimited
Gebruikersavatar
meon
Administrator
Administrator
Berichten: 16757
Lid geworden op: 18 feb 2003, 21:02
Twitter: meon
Locatie: Bree
Uitgedeelde bedankjes: 473 keer
Bedankt: 664 keer
Provider

Bericht

Phuncz schreef:Nu betaal je 50€ voor een DVD doosje met meestal enkel een DVDtje of wat CD's erin. EA lapt het soms ook om je buiten de eerste CD alle andere schijfjes in papieren hoesjes te steken, waar trekt dat op. Meestal betreft het ook nog games die je op enkele dagen uitgespeeld hebt. Ze maken het ook allemaal makkelijker. Een game is geen uitdaging meer.

My 2 cents.
Dan is Rockstar de uitzondering op de regel ;)
Zo was San Andreas-handleiding een boekje dat meer weg had van een toeristisch survivors' guide, een mooie grote kaart (met spijtig genoeg geperforeerde naden, dat scheurt nogal snel), companion websites, ...
Dat spel speel je ook niet op een paar dagen uit. Hell, enorm herspeelbaar, hoe vaak zet ik dat niet gewoon op om voor de lol wat rond te rijden en amok te maken? :D
Gebruikersavatar
Phuncz
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1357
Lid geworden op: 05 apr 2005, 12:42
Locatie: Limburg
Uitgedeelde bedankjes: 32 keer
Bedankt: 17 keer

Bericht

Idd, uitzonderingen daargelaten, maar ik heb het over de grote massa :)
Powered by edpnet newer & faster
@ 10MB/sec Unlimited
Silence
Pro Member
Pro Member
Berichten: 391
Lid geworden op: 17 apr 2005, 15:12
Bedankt: 1 keer

Bericht

Ook gelezen dat die makers van starforce er ook niet terugdeinen door dreigingen te uiten wanneer je als nieuwssite te kritische artikels over hen post. http://www.boingboing.net/2006/01/31/st ... tens_.html
.