Nordvpn op router installeren met dd-wrt

Heb je problemen met het instellen van je netwerk, bedraad of draadloos, dan kan je hier altijd terecht!
Plaats reactie
j4cky
Starter
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 08 okt 2023, 16:01

Hallo,ik heb mijn router geflashed naar dd-wrt om nordvpn er op te kunnen krijgen.
Nu heb ik mij sufgezocht, met de klantendienst van nordvpn contact opgenomen,logs
doorgestuurd en....niks

Ik weet het ff niet meer,ik doe het offline en schakel mijn wifi uit,
dus ethernetkabel van router naar pc,alles ingesteld en vpn status not connected???

Wat doe ik mis?

Volgorde configureren,wat is die volgens jullie en modem van proximus Bbox3plus
hoe moet ik die configureren?

Router is linksys wrt3200acm

Ik had eerst contact opgenomen met proximus voor een PPpoe sessie op te zetten,
ging niet volgens specialist,ging wel maar viel meestal s avonds uit???
CCatalyst
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 9596
Lid geworden op: 20 jun 2016, 18:36
Uitgedeelde bedankjes: 19 keer
Bedankt: 602 keer
Recent bedankt: 3 keer

Lijkt me ergens een fout in de configuratie van de VPN client op de router. VPN's configureren is complex, VPN op een router configureren is nog meer complex (gewoon op een computer/smartphone configureren is veel eenvoudiger). Logs en packet dumps zijn een vereiste om na te gaan waarom de VPN niet verbindt.

In principe geen aanpassing van config nodig op de modem voor VPN vanaf de router.
j4cky
Starter
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 08 okt 2023, 16:01

Ik heb de logs en contact opgenomen met de vpn provider,lijkt niks aan de hand te zijn zeggen ze?
Maar in dd-wrt heb je tal van settings,dus nu kan ik wel inloggen maar heb alleen verbinding via s/ftp cat6a kabel,als je de vpn instelt heb je toch normaal via wi-fi ook verbinding,en ik denk dat daar het schoentje wringt,als je vpn aanschaft is dit voor max 5 apparaten,bvb app op gsm en app op windows en nog 3 apparaten,maar installeer je een vpn op je modem wordt alles gerouteerd over de vpn.
Als ik de vpn installeer op dd-wrt dan is het wan ip een vd adressen vd modem beneden en lan ip vd router boven?
wat ik mij ook afvraag is bij een ip routing table de metric wil zeggen?dank
CCatalyst
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 9596
Lid geworden op: 20 jun 2016, 18:36
Uitgedeelde bedankjes: 19 keer
Bedankt: 602 keer
Recent bedankt: 3 keer

j4cky schreef: 27 okt 2023, 10:21 een vpn op je modem wordt alles gerouteerd over de vpn.
Ik zou denken dat een router als 1 apparaat geldt ongeacht wat er dan achter zit, maar misschien zien zij dat anders. Gezien het IMHO client/server VPN is en geen site-to-site zie ik ook niet in hoe zij meer dan 1 apparaat (met NAT) zouden zien.
j4cky schreef: 27 okt 2023, 10:21Als ik de vpn installeer op dd-wrt dan is het wan ip een vd adressen vd modem beneden en lan ip vd router boven?
Moeilijk te zeggen zonder meer details/packet dumps/logs. WAN is idd wat je van je provider krijgt en LAN is het netwerk dat je toestellen thuis hebben, evenwel als die "router boven" z'n eigen IP adressen uitdeelt dan is LAN specifiek het netwerk waarin het ip van de "router boven" zelf zit.
j4cky schreef: 27 okt 2023, 10:21wat ik mij ook afvraag is bij een ip routing table de metric wil zeggen?dank
Als je meerdere routes hebt naar hetzelfde punt, dan bepaalt de metric dewelke gekozen wordt. De laagste metric wint.

Let op: als je overlappende routes hebt (bv een 192.168.0.0/24 en daarnaast een route voor 192.168.0.12/32) dan wint de langere netmask - de /32 dus - voor de route naar 192.168.0.12, ook als de metric van die route hoger is.
j4cky
Starter
Starter
Berichten: 4
Lid geworden op: 08 okt 2023, 16:01

Mijn router is een linksys wrt3200acm mumimo
wifi router.
Hoezo als ik vpn op mijn router installeer maakt
alles wat verbindt met de router toch connectie met vpn server?
je kan vpn app op gsm installeren,je kan vpn op android tv installeren tot 5 apparaten.
Maar als je de vpn op je router installeerd dan maakt alles verbinding met de vpn staat vermeld op hun site,al 5x contact opgenomen,blijkbaar geen specialisten zoals hier op dit forum,there is nothing wrong in the logs so i cant help u further...Zal zien of ik de log hier eens kan posten.Bedankt alvast voor de reacties👍👍👍

Toegevoegd na 12 minuten 57 seconden:
Werkt op alle apparaten

NordVPN is compatibel met alle populaire platforms, waaronder Windows, macOS, Linux, Android en iOS. Bovendien kun je met één account tot wel 6 apparaten beveiligen, inclusief je router.
Ik vraag me dan wel af als je de vpn op je router installeerd welk nut het dan heeft als je pc tv ps5 console en iot apparaten geen verbinding met de vpn kunnen maken?

Toegevoegd na 33 minuten 12 seconden:
https://www.linksys.com/support-article ... Num=270535

Toegevoegd na 15 minuten 15 seconden:
Dit is hoe ik de setup gedaan heb,router alleen verbonden met pc,wifi adapter uitgeschakeld
en in incognitomodus:

https://support.nordvpn.com/Connectivit ... ordVPN.htm

Toegevoegd na 4 minuten 9 seconden:
router connection status: logfile en niet connected,ik probeer de logfile nog te posten.
Ik heb zowel tcp als udp uitgetest.
In windows,programma's installeren staat aangevinkt tcp poorten delen,is dit nodig en waarom?alvast bedankt
Plaats reactie

Terug naar “Netwerken en Security”