Het maakt in de praktijk weinig uit waar het probleem zich precies technisch situeert. Telenet trekt toch aan de touwtjes en bewijs maar eens dat Telenet hier in fout is.
Telenet schorst de volledige overeenkomst
bij hoogdringendheid omdat de klant blijkbaar de goede werking van het Telenet-netwerk voor andere klanten op één of andere wijze belemmert.
Dat kan Telenet doen, want volledige schorsing van de overeenkomst is een mogelijkheid die in de algemene voorwaarden staat.
De consument die voor al zijn communicatie afhankelijk is van één gebundeld aanbod bij Telenet loopt dus het risico dat zijn communicatie volledig wordt afgesloten.
Wanneer desbetreffende klanten die waarschuwing kregen hadden ze hun modem meteen moeten uitschakelen, alle netwerkapparaten loskoppelen, wachtwoorden wijzigen en daarna terug één pc met een
Linux live CD moeten opstarten en aansluiten.
Op dat moment zou de installatie als veilig en vrij van malware of spammers kunnen beschouwd worden.
Dat is de enige manier om te bewijzen dat Telenet in fout is gegaan.
Nu is het flou, zijn het de apparaten van de klant die het Telenet-netwerk spammen of niet?
Soit, in hoofde van Telenet is er voorlopig geen overeenkomst meer met desbetreffende klanten.
Het is nu aan die klanten om Telenet op hun blote knietjes te smeken om hun diensten opnieuw te activeren.
Of met een schone lei bij een andere operator aan te kloppen.