philippe_d schreef:Bedankt voor de adviezen.
- Hopelijk gaat de optical out mee met het volume van de TV?
Dat is geen goed idee.
Stel dat er enkele miliseconden vertraging zit tussen het geluid van de tv en het geluid van de soundbar ga je echo's of geluiden 2x horen.
Mijn sonos playbar is ook met de optische out van de tv verbonden en het geluid van de tv staat uit. (Hier kan je dat instellen, dacht ik)
Het volume van de playbar wordt wel bedient door dezelfde remote als die van de tv of decoder.
Geen idee hoe dat met hdmi zit, maar een aantal tv's sturen over optical alleen het stereo kanaal. (behalve Sony tv's die sturen wel dolby over optical). Als je dus bv netflix kijkt en het geluid van de tv naar de soundbar gaat, dan krijg je dus aleen stereo, vandaar dat ik er hier voor gekozen heb om een optische switcher er tussen te zetten zodat ik bv de optische out van mijn apple tv rechtstreeks naar de playbar kan sturen, dan heb ik wel het dolby kanaal.