Longhorn krijgt benchmark- en configuratiefeatures

Ander nieuws dat te maken heeft met technologie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

Tom’s Hardware heeft onthuld dat Longhorn uitgerust is met een tweetal features die vooral aantrekkelijk zullen zijn voor de gevorderde computergebruikers en gamers. De eerste feature is WinSAT gedoopt, wat een afkorting is voor Windows System Assessment Tool. Met behulp van dit stukje software is het mogelijk het systeem te benchmarken. Hierbij wordt gekeken naar de prestaties van de processor, de videokaart, het geheugen, de harde schijf en alle andere belangrijke onderdelen die invloed hebben op de prestaties van het systeem. Op basis van de verschillende deelresultaten probeert Longhorn zichzelf automatisch te optimaliseren voor het draaien op de aanwezige hardware.

<img src="http://upload.userbase.be/upload/ms_longhorn.gif" align="right" width="118" height="50">Standaard kan gekozen worden voor twee soorten optimalisaties; het besturingssysteem kan geoptimaliseerd worden voor generieke office-applicaties of voor games. Tevens biedt WinSAT software-ontwikkelaars de mogelijkheid om het programma aan te roepen vanuit de applicatie om zo bepaalde optimalisaties door te voeren. De gevorderde computergebruiker zal zelf de verschillende systeemparameters kunnen aanpassen.

Naast WinSAT komt Longhorn met een tweede feature die voor veel tweakers welkom zal zijn. Een naam heeft deze feature nog niet gekregen, maar de werking is al wel bekend. Tijdens het opstarten zal dit stukje software detecteren wanneer er een significante hardwareverandering plaats heeft gevonden. Wanneer dit het geval is zal de hardwareconfiguratie opnieuw uitgevoerd worden, hetzelfde proces dat wordt gebruikt bij de installatie van het besturingssysteem. Dankzij deze feature zal het bijvoorbeeld mogelijk worden om zonder driverproblemen en blauwe schermen een moederbord te verwisselen.


Bron: Tweakers.net van 11 juli 2005
amj2005
Member
Member
Berichten: 66
Lid geworden op: 13 feb 2005, 02:35

silence
To show compassion to the wicked is to oppress the righteous; to pardon oppressors is to tyrannize the oppressed.

-Sadi, "Gulistan"
Plaats reactie

Terug naar “Ander nieuws ivm technologie”