Ik gebruik een Fritzbox achter een BBox 3 en de Fritzbox is ingesteld om een eigen internet verbinding te maken en heeft dus zijn eigen iprange. Om gebruik te kunnen maken van de “prioritization” om bv. steaming en telefonie voorrang te geven, gebruik ik enkel de wifi van de fritzbox en staat de wifi van de BBox3 uit. Grootste nadeel van die setup is dat ik daardoor geen toegang krijg tot de Proximus Fon spots, want daarvoor moet de wifi van de BBox 3 opstaan.
Zou het mogelijk zijn om in plaats van wifi van de Fritzbox te gebruiken, de wifi van de BBox 3 te gebruiken, zonder dat ik de Fritzbox moet instellen als IP client van de BBox, dus met eigen internetconnectie? Want door die als ip client in te stellen verlies ik functionaliteiten zoals vpn die ik wel gebruik.
Is het mogelijk om het ip adres van de bbox3 in te stellen op bv. 192.168.1.1 en dat van de Fritzbox op 192.168.1.2 in op 1 van de twee dhcp activeren, en te deactiveren op de andere? Het klinkt in elk geval onlogisch, maar kan het?
Mocht dat niet mogelijk zijn, is het dan verstandig om op de bbox3 de 2,4 ghz wifi te activeren en op de Fritz enkel de 5 ghz? En krijgen de toestellen die aangemeld zijn op de bbox3 dan voorrang op het verkeer dat via de fritzbox verloopt of maakt dat niet uit? Uiteraard begrijp ik dat dit twee totaal verschillende netwerken zijn, en dat enkel de toestellen verbonden met de fritzbox gebruik kunnen maken van de daarop aangesloten netwerkopslag.
Wifi advies gevraagd
-
- Pro Member
- Berichten: 240
- Lid geworden op: 04 feb 2011, 13:55
- Uitgedeelde bedankjes: 26 keer
- Bedankt: 4 keer
internet en TV: Proximus Flex Pack met FritBox 7590 Pro als modem/router, inclusief TV (beta OS van Fritz)
voip: OVH
GSM: Hey!Telecom 5€ voor onbeperkt bellen, smsen en 15gb
voip: OVH
GSM: Hey!Telecom 5€ voor onbeperkt bellen, smsen en 15gb
-
- Deel van't meubilair
- Berichten: 29849
- Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
- Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
- Bedankt: 1972 keer
Als je liever de FB gebruikt... gebruik die dan ook en niet de BBOX (daarom hoef je z'n WIFI niet uit te zetten).
Als je echt nood hebt aan fon activeer de wifi op bbox en zend geen ssid uit.
Als je schrik hebt voor verzadiging van bepaalde kanalen kan je deze kiezen zodat de FB en de bbox andere kanalen gebruiken.
Desnoods een metalen kooi rond de bbox...
Als je schrik hebt voor verzadiging van bepaalde kanalen kan je deze kiezen zodat de FB en de bbox andere kanalen gebruiken.
Desnoods een metalen kooi rond de bbox...
-
- Elite Poster
- Berichten: 3202
- Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
- Bedankt: 450 keer
Zet gewoon alles aan en haal het pci-express kaartje uit de bbox, ,dan denkt de bbox dat de wifi online is en is die er in werkelijkheid niet. En gebruikt ook geen stroom, enkele jaren zo gedaan. Zelfs nog gewoon een 2de PPoE achter de bbox gedaan zodat de bbox standaard instellingen had.
Laatst gewijzigd door Tim.Bracquez 09 aug 2018, 02:27, in totaal 1 gewijzigd.