Kan elk type ram werkgeheugen op een moederbord?

Wil je iets weten over de hardware van een computer? Draait je CPU fan niet meer? Je printer wil niet meer mee?
Dan moet je hier zijn.
Plaats reactie
WillemVD
Starter
Starter
Berichten: 22
Lid geworden op: 31 jul 2015, 19:20
Uitgedeelde bedankjes: 3 keer

Goedendag,
Zoals het onderwerp al zegt "Kan elk type RAM werkgeheugen op elk type moederbord?". Momenteel heb ik 4GB en ben van plan er nog 4 of 8 GB bij te kopen. Maar ik weet niet of ik precies dezelfde type moet hebben en eventueel evenveel RAM.

Dus kan ik 4GB (die ik nu heb) en nog een 8GB erbij kopen? Of moet ik er 4GB bij kopen van het zelfde merk dat ik nu heb?
Gebruikersavatar
heist_175
Moderator
Moderator
Berichten: 16404
Lid geworden op: 07 okt 2010, 09:35
Locatie: Kempen
Uitgedeelde bedankjes: 519 keer
Bedankt: 1197 keer
Recent bedankt: 15 keer

Het antwoord is heel eenvoudig: nee.
Je hebt DDR, DDR2, DDR3, en hetzelfde dan nog eens voor laptops (kleiner formaat).

In uw geval:
- controleer het type ram (de vorm van het latje - hulp)
- controleer hoeveel geheugen uw moederbord aan kan, en in welke configuratie (afhankelijk van het aantal geheugenbanken die je hebt en of je al dan niet dual channel enzo hebt)
liber!
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 986
Lid geworden op: 09 apr 2006, 17:48
Twitter: nathan_gs
Uitgedeelde bedankjes: 282 keer
Bedankt: 98 keer
Te Koop forum

Memoryproducenten hebben zeer vaak een Wizard waarbij je merk en model opgeeft van moederbord en de wizard aangeeft welke producten geschikt zijn. Voor laptops en prebuild pc's (zoals Dell, HP) geef je het model op. HP, Dell, Lenovo, ... gebruiken soms speciale versies van geheugen, fysiek is alles hetzelfde, alleen werken enkel modules speciaal voor hen.

Crucial heeft er zo één: http://eu.crucial.com/eur/en Ik vermoed dat de andere fabrikanten ook wel iets soortgelijks hebben.

Ps. Je kan rechtstreeks op die site crucial geheugen bestellen, meestal tegen een redelijk scherpe prijs.
Dima_2005
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2524
Lid geworden op: 23 jan 2010, 15:45
Uitgedeelde bedankjes: 86 keer
Bedankt: 264 keer

Check ook de compabiliteitslijst van RAM geheugen voor je moederbord... Soms zijn er een paar merken die niet werken. Wil je 100% zeker zijn, pik er eentje uit die op de lijst staat.
Gebruikersavatar
cptKangaroo
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3292
Lid geworden op: 18 dec 2004, 14:33
Locatie: 053 Aalst
Uitgedeelde bedankjes: 755 keer
Bedankt: 252 keer
Provider
Te Koop forum

Met CPUz kan je een .txt rapportje genereren (druk op de "Save Report .TXT" knop op de "About" tab) waar je hardware in opgelijst staat (er staat geen privacygevoelige info in). Plak het rapportje op http://pastebin.com/ en post de pastebin link hier zodat we je verder kunnen adviseren.

Als je je huidige ram wil behouden, moet je wat extra controleren of ze ook goed gaan samenwerken met de nieuwe ramsticks anders vertragen ze automatisch tot ze wel samenwerken. Ook de voltages komen het best overeen.
Plaats reactie

Terug naar “Hardware”