Hallo,
heeft er nog iemand dit probleem, ik heb hierjuist mijn factuur van de maand november ontvangen, ik word extra aangerekent voor extra volume, nogthans duide mijn teller maar 39,4 gb aan om 11 uur op 30 november, en daarna heb ik mijn computer afgezet, als ik in de dagen ervoor mijn teller vergeleek met die van hen klopte het altijd, nu is de historiek van de teller natuurlijk verdwenen.
ook heb ik gezien dat je geen troubleticket meer kan aanmaken
is het de zoveelste poging van hun om extra te verdienen op de rug van klanten die ze toch kwijt zijn, of zijn ze niet slimmer?
webvisie rekent 1gb extra aan
Ja bij mij staat die gratis domeinnaam van verleden jaar nu op zonder te verwittigen. En schoonste is een email zenden om optezeggen telt niet het moet aangetekend zijn. Normaal is een email wettig. Maar volgens hen moeten alle 2 de partijen akkoord gaan, ze doen toch altijd omgekeerd.
- meon
- Administrator
- Berichten: 16757
- Lid geworden op: 18 feb 2003, 22:02
- Twitter: meon
- Locatie: Bree
- Uitgedeelde bedankjes: 582 keer
- Bedankt: 780 keer
Het is het eerste bedrijf da ik ken dat domeinnamen stilzwijgend vernieuwt. De policy van DNS.be is namelijk dat ze stilzwijgend vervallen en dat het aan de agent is om de klant op tijd te verwittigen te hernieuwen, of het domein gaat in quarantaine.
Maar ik heb het donkerbruinvermoeden dat webvisie niet meedoet aan domain ethix.
Maar ik heb het donkerbruinvermoeden dat webvisie niet meedoet aan domain ethix.
-
- Pro Member
- Berichten: 234
- Lid geworden op: 14 apr 2004, 11:21
- Locatie: ergens in de noorderkempen
Nope, ze staan er niet tussen...
http://www.domain-ethix.be/nl/ListOfCocAgents/list.htm
Ben zelf al 2 maanden klant af bij A2F
, m'n aangetekende opzegbrief werd zelfs aangetekend door hen bevestigd, maar blijf nog steeds facturen ontvangen...
http://www.domain-ethix.be/nl/ListOfCocAgents/list.htm
Ben zelf al 2 maanden klant af bij A2F


