Unifi Wifi probleem

Heb je problemen met het instellen van je netwerk, bedraad of draadloos, dan kan je hier altijd terecht!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
NuKeM
Administrator
Administrator
Berichten: 5676
Lid geworden op: 10 nov 2002, 00:55
Uitgedeelde bedankjes: 126 keer
Bedankt: 267 keer
Recent bedankt: 6 keer

Recent heb ik mij een tweede Unifi access point aangekocht (AP2). Doel was om te experimenteren met de Zero Handoff (beta) functie van Ubiquiti om zo de dekking thuis optimaal te maken. Een niet optimaal gelegen eerste AP (AP1) had ik al en ik wou in onze living dus een tweede AP bijplaatsen (AP2).

De situatie was dat ik in de living eigenlijk al een goede ontvangst had met AP1, stabiel en gemeten downloadsnelheid van rond de 40à45 Mbit/s bij -55 tot -65 dBm. Absoluut geen slechte situatie dus.

Met Zero Handoff
Zero Handoff werkt in die zin dat het inderdaad een wifi gebruiker toewijst aan het access point met de beste signaalsterkte.
Als ik bij AP2 ga staan zijn de download- en uploadsnelheden en -stabiliteit slecht. Deze schommelen van 5Mbit/s tot (met wat geluk) 25Mbit/s.
In de buurt van AP1 zijn de download- en uploadsnelheden beter, maar ook niet wat ze waren.
Als ik dan AP1 uittrek, dan gaan de snelheden en de stabiliteit bij AP2 de lucht in (40Mbit/s en meer)

Zonder Zero Handoff
Dan maar eens zonder Zero Handoff proberen.
Simultaan gebruik (op andere band en andere SSID):
Indien ik verbind met AP1 blijf ik de oude snelheden behouden, maar als ik verbind met AP2 (met veel betere signaalsterkte op dezelfde plek in de living -45 dBm tot -30 dBm) moet ik mij tevreden stellen met een minder stabiele snelheid van ongeveer 30Mbit/s.

Niet simultaan (AP1 uitgetrokken en enkel AP2 aan):
Plots gaan de snelheden vlot naar 40Mbit/s en meer! Uh?

M.a.w. ik begrijp het niet meer :-| Twee Ap's is blijkbaar miserie.

Ik heb beide AP's al van plaats gewisseld, de kabels voor de AP's aan een pc gehangen die vlot de lijn voltrekt (dus geen connectie probleem na de kabel), de POE injectoren gewisseld, zelfs shielded netwerkkabel gebruikt tussen POE injector en AP, maar, in de living blijft het slecht, ongeacht wat ik doe. Zelf het veranderen van de locatie en band van het AP in de living helpt nauwelijks.

Op dit moment sta ik op het punt te besluiten dat de Unifi Zero Handoff functie gewoon nog niet klaar is voor gebruik, toch niet bij mij thuis (terwijl het bij velen volgens de Ubiquiti community gewoon wel werkt met meestal ook veel meer AP's dan ik heb).

Graag had ik geweten of hier nog mensen zijn die ervaring hebben met Zero Handoff en Unifi.

Ter info: Unifi Controller Version 3.1.9, gebruik van speedtest.net en iperf (server op wifi android phone, client op vast netwerk met commando -c 192.168.30.193 -w 64kb -l 64kb -M 1400 -i 2 -t 60 testen)
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

Zitten die 2 ap's niet op het zelfde kanaal elkaar dood te stralen? Of eentje van de buren? Met gratis tooltjes op je gsm kan je dit makkelijk zien (play store)
jorgo
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 839
Lid geworden op: 21 dec 2009, 15:59
Uitgedeelde bedankjes: 146 keer
Bedankt: 29 keer

Wifi Analyzer bijvoorbeeld die ik zelf ook gebruik.
Gebruikersavatar
FunkStar
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1537
Lid geworden op: 06 okt 2009, 18:31
Uitgedeelde bedankjes: 191 keer
Bedankt: 95 keer

Zo te zien zit je op de allerlaatste beschikbare beta. Dat is positief.

"Zero-handoff" zorgt eigenlijk dat je roamed naar je andere AP(s) zonder noemenswaardige latency en/of drops.
d.w.z. dat bijvoorbeeld een VOIP gesprek blijft doorgaan zelf als je van AP 1 naar AP 2 gaat...

Wanneer je "Zero-handoff" enabled zet deze dan ook alle channels gelijk.
Op deze blog staat het hele proces uitgelegd.

Zoals je op de blog's "coverage map" ziet is het dan ook de bedoeling dat de AP elkaar net overlappen (indien niet moet je de TX rate aanpassen).

PS: Wanneer je de tx rate aanpast, past ook het kaartje mee aan. (als je de AP's op je plattegrond hebt gezet).
PPS: Je gebruikt toch geen AC model (Ik heb deze ook) en daar zou Zero-handoff nog niet op werken.
Afbeelding
Gebruikersavatar
NuKeM
Administrator
Administrator
Berichten: 5676
Lid geworden op: 10 nov 2002, 00:55
Uitgedeelde bedankjes: 126 keer
Bedankt: 267 keer
Recent bedankt: 6 keer

Mmm erg goede tip van de TX rate. Ik heb trouwens de standaard UAP.

Ik heb hetzelfde vermoeden als jou en Tim dat ze mogelijk elkaar tijdens Zero Handoff wat in de weg lopen. Bij Zero Handoff is het inderdaad zo dat het kanaal voor alle AP's hetzelfde wordt gezet. Aangezien ze hier op ongeveer 7 à 8 meter van elkaar zitten (met wat muren) kan het dus inderdaad zijn dat ze elkaar in de weg staan.
Ik zal Zero Handoff eens terug aanzetten en de TX rate manueel aanpassen, maar ik vrees dat ik dan dode plekken ga creëren. Eigenlijk moet ik ze zo ver mogelijk uit elkaar zetten (wat praktische nu niet echt mogelijk is).
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

Voor de Zero Handoff moet je eigenlijk een goede planning opmaken en goed meten overal, dit is niet eenvoudig. Want zet je 2 dingen op hetzelfde kanaal dan gaat het meestal niet goed.

Beste is als je zonder de handoff wilt werken beiden op 2 vrije kanalen te zetten zo ver mogelijk van elkaar en van de andere wifi's. Uiteraard zitten meeste kanalen wel vol, dus even kijken welke het minste
Gebruikersavatar
FunkStar
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1537
Lid geworden op: 06 okt 2009, 18:31
Uitgedeelde bedankjes: 191 keer
Bedankt: 95 keer

Eigenlijk moet je voor zero-handoff vooral een groot huis hebben. :p
Je kan wel de TX rate aanpassen maar zo creëer je dead spots...

Persoonlijk heb ik het nog niet echt gebruikt, wel uitgetest...

Wat ik ook heb opgemerkt:
als verschillende types gebruikt (vb UAP & UAP Pro) blijf je te lang op de UAP Pro's zitten.
Puur omdat de Pro dual radio's heeft met 3x3 MEMO technologie dus vooral planning, uittekenen, ...
De blog uit mijn vorige post zet het er eigenlijk ook duidelijk in
(ze linken naar deze Cisco Site Survey Guidelines)

Nog een groot nadeel, 2.4 only...
Afbeelding
Gebruikersavatar
NuKeM
Administrator
Administrator
Berichten: 5676
Lid geworden op: 10 nov 2002, 00:55
Uitgedeelde bedankjes: 126 keer
Bedankt: 267 keer
Recent bedankt: 6 keer

Na wat geprul met de Tx Power waarde op de Map met APs en mijn huisplan denk ik dat ik inderdaad Zero Handoff ga vergeten en gewoon twee spots ga maken, één met AP2 in de living voor algemeen gebruik en één met AP1 voor al mijn Ubiquiti mFi apparatuur. Elk een eigen niet overlappende band (die zijn hier nog niet zo vol) en zo zijn die ook weer gescheiden :-)
Misschien als ik ooit nog eens wat netwerkkabels kan trekken naar de uithoeken van het huis dat ik het opnieuw zal bekijken.

Ik had beter twee keer nagedacht voor ik dacht twee APs nodig te hebben in mijn niet zo grootte (of groot genoeg voor Zero Handoff) woonst.
Ter info voor in het geval iemand hetzelfde denkt te moeten doen: 8x12m, 2 verdiepingen --> 1 AP is genoeg :wink:
ITnetadmin
userbase crew
userbase crew
Berichten: 9520
Lid geworden op: 28 jan 2012, 18:22
Uitgedeelde bedankjes: 241 keer
Bedankt: 759 keer
Recent bedankt: 3 keer

Spijtig dat zero handoff enkel werkt als de APs op hetzelfde kanaal staan. Dat zou superhandig zijn als dat niet zo was, want dan waren de meeste problemen meteen van de baan.

[Afbeelding Post made via mobile device ]
Gebruikersavatar
NuKeM
Administrator
Administrator
Berichten: 5676
Lid geworden op: 10 nov 2002, 00:55
Uitgedeelde bedankjes: 126 keer
Bedankt: 267 keer
Recent bedankt: 6 keer

Inderdaad, het was mijn bedoeling om overal in huis zeer goede ontvangt te verkrijgen (i.p.v. medium tot goede), maar dat feestje is niet doorgegaan zoals gepland.
ITnetadmin
userbase crew
userbase crew
Berichten: 9520
Lid geworden op: 28 jan 2012, 18:22
Uitgedeelde bedankjes: 241 keer
Bedankt: 759 keer
Recent bedankt: 3 keer

Afhankelijk van je toestellen, kunnen ze hoppen van AP tot AP, als die dezelfde naam en password hebben; dan zien ze het verschil niet. Sommigen hoppen echter niet maar blijft connected tot het signaal compleet weg is; eenmaal weg connecteren ze dan meestal wel met het sterkste signaal.

[Afbeelding Post made via mobile device ]
Tomsworld
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2750
Lid geworden op: 29 jan 2004, 10:15
Uitgedeelde bedankjes: 96 keer
Bedankt: 244 keer
Provider

Ik keek ook al naar die Unifi pa's maar dat lijkt me toch raar, al met veel enterprise wifi systemen gewerkt maar nog nooit gezien dat je voor zero handoff gelijke kanalen moet hebben. Dat lijkt me niet heel handig, of zou dat nog een tijdelijke tekortkoming zijn en dat later evolueren. Ik ga dit topic volgen om te zien of je het opgelost krijg en nog even wachten om er aan te schaffen.
ITnetadmin
userbase crew
userbase crew
Berichten: 9520
Lid geworden op: 28 jan 2012, 18:22
Uitgedeelde bedankjes: 241 keer
Bedankt: 759 keer
Recent bedankt: 3 keer

Kheb het eens opgezocht. Blijkbaar verhult unifi het feit dat er meerdere APs zijn, zelfs inssider ziet er maar een, met maar 1 mac, zodra zero handoff aanstaat. Zodat de client van niets meer weet en de AP de handoff regelt. Voor zover ik het versta met er snel effe door te bladeren. In tegenstelling tot standaard handoffs, waar de client dit vaak doet (of soms net niet). Wss dat daarom de APs identiek moeten zijn, tot op het kanaal toe.
Niet de beste keuze, maar mogelijk een technische beperking om de client in het ongewisse te laten.

[Afbeelding Post made via mobile device ]
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

De unify handoff is één van beste oplossing voor je domme clients... Hier ga je altijd goede ontvangst hebben mits een goede planning.

Veel clients hoppen echt niet van wifi hoor... Die wachten tot ze volledig uitvallen of soms nog connected maar geen data erdoor. Dus hun oplossing is best goed
Gebruikersavatar
krisken
userbase crew
userbase crew
Berichten: 19763
Lid geworden op: 07 nov 2006, 12:11
Twitter: kriskenbe
Locatie: Massemen - 91WET0
Uitgedeelde bedankjes: 1857 keer
Bedankt: 1035 keer

Mocht je er over denken om één van je unifi's te verkopen, laat maar weten :)

Internet = Orange 150/15Mbps + WirelessBelgië
Telefonie = EDPnet + OVH
GSM = Orange Go Extreme SE + Scarlet Red
TV = TVV App + Netflix + Disney+ + Streamz
Netwerk = Mikrotik + Ubiquiti
Argon
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1313
Lid geworden op: 21 mei 2007, 22:26
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 56 keer
Provider

Heb hier thuis ook 2 Unifi's met Zero Handoff ingeschakeld maar ben er precies ook niet super tevreden over.
Er staat 1 Unifi op de benedenverdieping, en eentje op de bovenverdieping. Heb inderdaad het zelfde vermoeden dat ze elkaar tegenwerken daar ze op hetzelfde kanaal zitten. Ben benieuwd of dit nog beter zal worden door software updates of als ik "een kat in een zak" gekocht heb.
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

Argon schreef:..dit nog beter zal worden door software updates of als ik "een kat in een zak" gekocht heb.
Dit is juist hoe de zero handoff werkt, je moet gewoon een groter huis kopen of een betere planning met de AP's maken :-D

Het is niet omdat velen zeggen koop Ubnt, koop MikroTik dat iedereen hiermee perfect kan werken of dit kant en klaar werkt... Daarvoor zijn er specialisten ;)
ITnetadmin
userbase crew
userbase crew
Berichten: 9520
Lid geworden op: 28 jan 2012, 18:22
Uitgedeelde bedankjes: 241 keer
Bedankt: 759 keer
Recent bedankt: 3 keer

Tja, zoals Tim zegt, je moet met sommige dingen kunnen werken.
De zero handoff hier, omdat hij onzichtbaar is voor de client, zit overal op hetzelfde kanaal. Dan heb je ineens meer problemen dan alleen maar configuratie issues. Ik zou er niet echt aan willen beginnen. Laat ons hopen dat er mss eens een fatsoenlijke handover standaard komt die niet verknoeid worden door het goedkoop produceren van wifi chips in de clients.

[Afbeelding Post made via mobile device ]
Avenger 2.0
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2255
Lid geworden op: 13 okt 2005, 20:50
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 118 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Spijtig dat die Zero Handoff nog niet zo goed werkt (zal de reden zijn dat het nog beta firmware is waarschijnlijk).
Wat kan je dan het beste doen met 2 AP voor de woning van wifi te voorzien? Twee dezelfde SSIDs maar een ander kanaal?
jos123
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1348
Lid geworden op: 07 maa 2013, 12:32
Locatie: Antwerpen
Uitgedeelde bedankjes: 92 keer
Bedankt: 62 keer

Avenger 2.0 schreef:Wat kan je dan het beste doen met 2 AP voor de woning van wifi te voorzien? Twee dezelfde SSIDs maar een ander kanaal?
Ja, wachtwoord & encryptie ook the same :)
Internet: edpnet internet vdsl
Telefonie: Weepee + FreeVoipDeal - Fritzbox 7360 V1 06.31
Modem/Router:Fritzbox 7360 V1 06.31
Mobiel: Base PRO Connect, onbeperkt bellen + sms + 5GB data 4G
Argon
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1313
Lid geworden op: 21 mei 2007, 22:26
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 56 keer
Provider

Dan is mijn mening dat je beter 2 goedkopere Access Points koopt en die instelt.
uiteindelijk maak je van de Unifi's (zonder Zero Handoff) gewoon "domme" access points. Had deze net gekocht om met Zero Handoff te werken daar ik boven net wel/geen signaal heb. Als je Zero Handoff uitschakelt en hetzelfde SSID + encryptie instelt schakelt de smartphone niet automatisch over naar het beste access point. Nu, afwachten op nieuwe firmwaren en misschien komt het nog wel beter!
ubremoved_539
Deel van't meubilair
Deel van't meubilair
Berichten: 29849
Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
Bedankt: 1972 keer

Argon schreef:uiteindelijk maak je van de Unifi's (zonder Zero Handoff) gewoon "domme" access points.
Dan begrijp je duidelijk niet echt de kracht van Unifi en z'n centraal beheer.
Argon
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1313
Lid geworden op: 21 mei 2007, 22:26
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 56 keer
Provider

Jawel hoor. Voor in bedrijven kan het inderdaad makkelijk zijn om te zien wie op welke access point zit, hoeveel data er ontvangen/verstuurd wordt,... . Let op, ik vind het mooie producten, maar ben beetje teleurgesteld over de Zero Handoff functionaliteit (momenteel). Dus laat ons hopen dat met bijkomende firmware updates dit nog wat beter kan.
ubremoved_539
Deel van't meubilair
Deel van't meubilair
Berichten: 29849
Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
Bedankt: 1972 keer

Argon schreef:Voor in bedrijven kan het inderdaad makkelijk zijn om te zien wie op welke access point zit, hoeveel data er ontvangen/verstuurd wordt,...
En vooral centraal beheer... je hoeft niet op ieder AP afzonderlijk SSID's in te stellen, VLAN's te configureren, security in te stellen, ... al wordt dat pas echt belangrijk als je over een groter aantal AP's spreekt.
Argon schreef:ben beetje teleurgesteld over de Zero Handoff functionaliteit (momenteel)
Vergeet niet dat het een beta versie is... en dat dergelijke complexe dingen ook een inspanning vragen van jou.
Argon
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1313
Lid geworden op: 21 mei 2007, 22:26
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 56 keer
Provider

Dit wou ik dus zeggen. Je hoeft (momenteel) geen duurdere Unifi's aan te kopen om thuis gebruik te maken van Zero Handoff daar dit nog niet super werkt. Je koopt volgens mij dan nog beter 2 gewone Access Points.

De inspanning heb ik volgens mij toch al gedaan. Access Points staan niet dicht bij elkaar. Heb ze eerst apart laten werken en dan met een tool beken in hoeverre ik het signaal van Unifi 1 ontvang bij Unifi 1 (en andersom). Ze overlappen elkaar maar echt niet veel. Wat dus volgens mij wel zo hoort, anders zitten ze met interferentie. Heb ook al gespeeld met verschillende kanalen, TX power aangepast, ...
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

@Argon: werkt gewoon super bij anderen... Je moet het gewoon goed configureren :-D Dit is een kunst apart, daarvoor zijn er mensen die dit dagdagelijks doen en goed betaald worden en uiteraard hiervoor de nodige kennis en opleidingen hebben
Avenger 2.0
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2255
Lid geworden op: 13 okt 2005, 20:50
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 118 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Het is vooral spijtig dat ze zoveel reclame maken over die Zero-Handoff en Unifi 3.0 bij de aankoop van het product. Nadien is die feature nergens te vinden alsook de 3.0 firmware niet. Dan lees je dat je aan een beta programma moet deelnemen om toegang te krijgen tot de firmware waarvan die feature dan nog niet stabiel is. Ik begrijp de frustraties daar ik de unifi's hiervoor gekocht had en dit momenteel niet ga kunnen gebruiken zoals voorgesteld was. Ik had dan inderdaad even goed 2 AP's kunnen halen.
Tim.Bracquez
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 3202
Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
Bedankt: 450 keer

@Avenger 2.0: Je dus altijd door een (Belgische) verkoper laten informeren over de mogelijkheden en de installatie. Dit is namelijk het gevaar als we gaan shoppen in Polen (of dergelijke) zonder verdere hulp.
ubremoved_539
Deel van't meubilair
Deel van't meubilair
Berichten: 29849
Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
Bedankt: 1972 keer

Argon schreef:Dit wou ik dus zeggen. Je hoeft (momenteel) geen duurdere Unifi's aan te kopen om thuis gebruik te maken van Zero Handoff daar dit nog niet super werkt. Je koopt volgens mij dan nog beter 2 gewone Access Points.
Dat is jou keuze... feit is dat het met 2 gewone access points nooit zal werken.

Bij Unifi heb je nog steeds een mooi upgrade path (zo is Radius based VLAN tagging ook onderweg)... kortom het is geen dode investering.
Avenger 2.0
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2255
Lid geworden op: 13 okt 2005, 20:50
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 118 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Tim.Bracquez schreef:@Avenger 2.0: Je dus altijd door een (Belgische) verkoper laten informeren over de mogelijkheden en de installatie. Dit is namelijk het gevaar als we gaan shoppen in Polen (of dergelijke) zonder verdere hulp.
Ik had me toch redelijk geïnformeerd via ubnt.com en diverse fora. Verder is het ook wel heel moeilijk om Belgische verkopers met kennis te vinden over deze specifieke apparaten. Nu is het zowiezo geen slechte investering daar ik toch andere features ga gebruiken zoals VLAN en multiple SSIDs. Had gewoon meer verwacht van die Zero Handoff feature waar zo zwaar reclame voor gemaakt wordt (zelfs op de website van ubiquiti).
Avenger 2.0
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2255
Lid geworden op: 13 okt 2005, 20:50
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 118 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Uiteindelijk Zero Handoff goed werkende gekregen. De access points moeten elkaar echt wel goed kunnen zien. Ik had 2 access points die een slechte verbinding hadden (zagen elkaar blijkbaar niet altijd goed), waardoor het hele Zero Handoff netwerk in elkaar viel. Uiteindelijk 3 indoor en 1 outdoor unit moeten gebruiken. Wel een heel verademing tegenover die meerdere wifi netwerken wat nooit echt goed liep.
Avenger 2.0
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 2255
Lid geworden op: 13 okt 2005, 20:50
Uitgedeelde bedankjes: 22 keer
Bedankt: 118 keer
Recent bedankt: 1 keer
Provider

Iemand ervaring met wireless AC in combinatie met unifi? Ik heb vernomen dat de unifi AP AC niet samen werkt met zero handoff. Daar de prijs van de unifi AP AC relatief hoog is vraag ik mij al of iemand een goed alternatief weet voor wireless AC 5Ghz in combinatie met unifi wireless N op 2.4Ghz?
LoewieKatorz
Plus Member
Plus Member
Berichten: 198
Lid geworden op: 17 nov 2011, 11:57
Uitgedeelde bedankjes: 1 keer
Bedankt: 17 keer

Ik heb sinds kort de UniFi AP AC draaien en ben er tevreden over.
Geeft ook betere dekking
Plaats reactie

Terug naar “Netwerken en Security”