LTE minder dan 1 procent mobiele verbindingen Europa

Nieuws omtrent telecommunicatie
Gebruikersavatar
krisken
userbase crew
userbase crew
Berichten: 19763
Lid geworden op: 07 nov 2006, 12:11
Twitter: kriskenbe
Locatie: Massemen - 91WET0
Uitgedeelde bedankjes: 1857 keer
Bedankt: 1035 keer


Bij gebrek aan voldoende spectrum in 800 MHz band valt de uptake van LTE in alle 27 lidstaten tegen, schrijft Wireless Intelligence in een onlangs verschenen rapport. De meeste regio's ondervinden moeilijkheden met de uitrol van sneller mobiel internet buiten grootstedelijke gebieden.

Wireless Intelligence verwacht dat LTE in 2017 minder dan 20 procent van de mobiele verbindingen zal vertegenwoordigen. Volgens het onderzoeksbureau zal Duitsland over enkele jaren de breedste uitrol van LTE hebben in Europa omdat het land verplicht is de technologie ook volledig in rurale gebieden uit te rollen. Momenteel hebben 18 landen al spectrum toegewezen, wat neerkomt op 48 procent van alle EU-landen.

Zweden heeft het snelste LTE-netwerk mondiaal, met een gemiddelde downloadsnelheid van 22,1 Mbps. Dat blijkt uit recent onderzoek van OpenSignal. Het bureau heeft LTE-netwerken in 62 landen onderzocht. Op de tweede en derde plek staan Hongkong (19,6 Mbps) en Denemarken (19,1 Mbps). Met LTE zijn snelheden tot 100 Mbps mogelijk.

In Nederland ontwikkelt KPN LTE op de 2x10 MHz in de 800-band. De 1800-band wordt later in gebruik genomen. KPN beschouwt het spectrum in de 2,6 GHz-band als aanvullend. Vodafone zal in de zomer van 2013 eerst zijn 800 MHz-vergunning in gebruik nemen, later gevolgd door LTE-1800. T-Mobile start in augustus van dit jaar met de uitrol van LTE in Amsterdam en andere grote steden. T-Mobile maakt gebruik van de 1800 MHz- en 900 MHz-band, die zijn nu nog niet beschikbaar omdat ze nog gebruikt worden voor andere netwerken. Tele2 heeft het voor nieuwkomers gereserveerde spectrum in de 800-band gekocht, 2x10 MHz. Sinds 2010 heeft het ook 2x20 MHz spectrum in de 2,6 GHz band.
http://www.telecompaper.com/nieuws/lte- ... t=textlink

Internet = Orange 150/15Mbps + WirelessBelgië
Telefonie = EDPnet + OVH
GSM = Orange Go Extreme SE + Scarlet Red
TV = TVV App + Netflix + Disney+ + Streamz
Netwerk = Mikrotik + Ubiquiti
Plaats reactie

Terug naar “Telecom nieuws”