Bron: http://tweakers.net/nieuws/79143/zweden ... ligie.htmlDe Zweedse overheid heeft filesharing officieel als een religie erkend. De Kerk der Kopimisten probeerde al een jaar om hun leer als religie erkend te krijgen, en dat is nu gelukt, bevestigt de Zweedse overheid naar aanleiding van berichten in de media.
Daarmee is filesharing in Zweden officieel een religie, bevestigt een woordvoerster van de Kammarkollegiet tegenover Tweakers.net.
Die instelling is belast met het aanmerken van groeperingen als een religieuze gemeenschap. De Kerk der Kopimisten - afkomstig van de term kopimi, uit te spreken als copy me - heeft drie keer een aanvraag moeten doen om als religie te worden aangemerkt.
Om als kerk te worden aangemerkt, moesten de Kopimisten hun manier van geloofsbeleving vastleggen. Dat is het kopiëren en delen van informatie, zegt de oprichter van de kerk, filosofiestudent Isak Gerson, tegenover Wired. "Kopiëren staat centraal voor de kerk en zijn leden", schrijft de kerk.
De 'kerk' zou inmiddels drieduizend aanhangers hebben. De erkenning als religie maakt onder meer overheidssubsidie mogelijk, evenals belastingvoordelen bij het doen van donaties. Het betekent echter niet dat leden van de kerk auteursrechtenschending mogen plegen: ook Kopimisten moeten zich aan de auteurswetgeving houden.
In Zweden vond eerder al de Piratenpartij zijn oorsprong. De Zweedse piraten kregen bij de recentste parlementsverkiezingen niet genoeg stemmen voor een zetel, maar hebben wel twee zetels in het Europees Parlement weten te bemachtigen.
Zweden erkent filesharing als religie
-
- Elite Poster
- Berichten: 3202
- Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
- Bedankt: 450 keer
-
- Deel van't meubilair
- Berichten: 29849
- Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
- Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
- Bedankt: 1972 keer
Absurd... straks gaan de inbrekers ook nog een religie worden 

-
- Elite Poster
- Berichten: 3202
- Lid geworden op: 05 dec 2010, 15:09
- Bedankt: 450 keer
@r2504: Klopt, maar wat is een godsdienst juist. Toch gewoon een groep mensen die hetzelfde verhaaltje geloven en hiervan aanhanger zijn met wat regeltjes. Doet bijna eenieder van ons.
Nu gaan ze in een proces tegen iemand zeggen dat ze dit verplicht waren van hun godsdienst, toch wat anders dan stenigen !
Nu gaan ze in een proces tegen iemand zeggen dat ze dit verplicht waren van hun godsdienst, toch wat anders dan stenigen !
-
- Deel van't meubilair
- Berichten: 29849
- Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
- Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
- Bedankt: 1972 keer
Inderdaad... maar als je daar ook nog overheidssteun en belastingvoordelen gaat aan koppelen is het helemaal te gek.Tim.Bracquez schreef:Toch gewoon een groep mensen die hetzelfde verhaaltje geloven
Laatst gewijzigd door ubremoved_539 05 jan 2012, 13:32, in totaal 1 gewijzigd.
- selder
- Moderator
- Berichten: 6620
- Lid geworden op: 29 jun 2005, 20:25
- Locatie: Tienen
- Uitgedeelde bedankjes: 119 keer
- Bedankt: 772 keer
- Recent bedankt: 1 keer
Inderdaad... dat gevoel heb ik bij de huidige erkende en staatssteun-genietende Godsdiensten ook.r2504 schreef:Inderdaad... maar als je daar ook nog overheidssteun en belastingvoordelen gaat aan koppelen is het helemaal te gek.
Fractal Design North • 13900KS • Asus ROG Ryuo III 240mm • Asus Z790-E • Z5 7800 c34 64GB RGB • nVidia RTX4090FE • Samsung 990 PRO 2TB • Asus ROG Swift PG42UQ 42” OLED 138Hz
- krisken
- userbase crew
- Berichten: 19763
- Lid geworden op: 07 nov 2006, 12:11
- Twitter: kriskenbe
- Locatie: Massemen - 91WET0
- Uitgedeelde bedankjes: 1857 keer
- Bedankt: 1035 keer
Goed ik ga even wat gaan bidden...euhm...sharen!
Internet = Orange 150/15Mbps + WirelessBelgië
Telefonie = EDPnet + OVH
GSM = Orange Go Extreme SE + Scarlet Red
TV = TVV App + Netflix + Disney+ + Streamz
Netwerk = Mikrotik + Ubiquiti
- Ofloo
- Elite Poster
- Berichten: 5271
- Lid geworden op: 04 okt 2004, 07:36
- Locatie: BALEN
- Uitgedeelde bedankjes: 57 keer
- Bedankt: 92 keer
Zeg wat je wil, ik vind het gewoon prachtig. 'k Zou het eerder categoriseren als een ideologie, maar kom. Zeg wat je wil ik vind dat de samenleving moet vooruitgaan door beperkingen op technologieën te leggen en alles verborgen te houden voor elkaar, enz gaan we er niet komen !
- Heronic
- Elite Poster
- Berichten: 2748
- Lid geworden op: 20 okt 2003, 16:41
- Locatie: Bij mijn vrouw
- Uitgedeelde bedankjes: 426 keer
- Bedankt: 208 keer
Als het tot een inquisitie van de sabam honden komt doek mee, de stekskes liggen al klaar!
“Insanity is my only means of relaxation "
My excuse? Being dunk. Whats yours?
My excuse? Being dunk. Whats yours?