Er zullen waarschijnlijk wel genoeg (gratis) tooltjes bestaan die dit kunnen, maar persoonlijk is er maar eentje dat me te binnen schiet, en dat is 'Windows Media Encoder'. Heb het even opgezocht, en blijkbaar is die Windows Media Encoder niet meer te vinden op de site van Microsoft, maar de opvolger, zijnde 'Microsoft Expression Encoder' wel:
http://www.microsoft.com/expression/pro ... rview.aspx
Heb daar wel zelf geen ervaringen mee, dus weet niet in hoeverre het het voldoet aan jouw eisen. Er is een gratis versie, dus waarom zou het niet eens proberen? 'k Weet wel niet of je kan saven in .mpg, maar .wmv zal zeker wel kunnen.
Snagit kan ook aan screen capture doen, maar denk niet dat deze gratis is.
Edit: schijnbaar is de video screen capture in Snagit vrij 'basic', en is het slechts een klein gedeelte van wat er mogelijk is met 'Camtasia Studio' (van dezelfe softwaremaker TechSmith), heb ik nu net gevonden. Misschien dat je dus beter af bent met die Camtasia Studio (eens de free trial proberen)?
http://www.techsmith.com/camtasia.html