Telenet en Belgacom moeten netwerk delen.

Nieuws omtrent telecommunicatie
Lord Utopia
Erelid
Erelid
Berichten: 7819
Lid geworden op: 10 mei 2007, 16:33
Uitgedeelde bedankjes: 404 keer
Bedankt: 386 keer

Kunnen daar ajb bronnen bij geplaatst worden? Een beetje respect voor de auteur is ook op zijn plaats...
fluppie
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 4385
Lid geworden op: 18 feb 2008, 17:55
Uitgedeelde bedankjes: 147 keer
Bedankt: 68 keer

Heeft iemand enig idee welke providers op de Belgische Telenet kabel zouden willen gaan??
Ik denk vooral aan zeelandnet,uit Nederland,ik ken iemand die vlak op de grens woont,en die heeft Zeelandnet.Die persoon is wel zwaar invalide,ik weet niet of er dit iets me te maken heeft.
Gebruikersavatar
proximusboyke
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 7437
Lid geworden op: 05 feb 2010, 20:17
Locatie: kuurne
Uitgedeelde bedankjes: 163 keer
Bedankt: 389 keer
Recent bedankt: 1 keer

bij mijn weten ken er geen buitenlands provider worden aangesloten in belgie en andersom
iphone 13 promax : 512gb orange oml + Extra surf
mercedes e220 OML
AirCard 810S : free mobile + fiber in saint cyprien
CAT Q10 5G Extra surf oml
imac : giga fiber
ipad pro 12,9 : 256gb Extra surf oml
Stormlord
Premium Member
Premium Member
Berichten: 579
Lid geworden op: 12 aug 2007, 17:18
Uitgedeelde bedankjes: 140 keer
Bedankt: 118 keer

Proximusboyke,
dan moet vooral de vraag worden gesteld: waarom kan dit niet?

Stel je hebt telenet, bijvoorbeeld Leaseweb - en grote hostingprovider met ernstige peeringcapaciteit en meerdere datacenters in Europa (en recentelijk ook eentje in de USA)...
Waarom zouden leaseweb en telenet het bijvoorbeeld niet op een deal kunnen gooien?
ubremoved_539
Deel van't meubilair
Deel van't meubilair
Berichten: 29849
Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
Bedankt: 1972 keer

Hostingprovider != provider

Trouwens voor hostingproviders is het perfect mogelijk peering aan te gaan met Telenet (al zullen er wel centen aan te pas komen). Providers darentegen kunnen vandaag de dag geen overeenkomst sluiten met Telenet (omdat het dan puur over resellen gaat).
Stormlord
Premium Member
Premium Member
Berichten: 579
Lid geworden op: 12 aug 2007, 17:18
Uitgedeelde bedankjes: 140 keer
Bedankt: 118 keer

Dat weet ik ook, maar Leaseweb heeft (in het verleden althans - nu zie ik het percies niet meer op hun site) ook ADSL aangeboden.

Hun netwerk is serieus uitgebouwd en ze hebben zelf ook een aantal datacenters ... (en in een aantal andere hebben ze presence)
http://www.leaseweb.com/nl/over-ons/netwerk

Dit was trouwens eerder bedoeld als voorbeeld, ik dacht bijvoorbeeld ook aan Nederlandse providers (zoals ziggo bijvoorbeeld).

Zolang ook telenet niet verplicht wordt haar last mile ter beschikking te stellen aan andere providers zal er in dit apenland niet veel veranderen, en persoonlijk vind ik dat als BGC het moet zij het eigenlijk ook zouden moeten.

Nu: dan zal telenet wel haar netwerk moeten upgraden, want ze zijn nu al overbelast op heel wat nodes en ze hebben ook niet de beste peerings ;)

Mvg,

David
ubremoved_539
Deel van't meubilair
Deel van't meubilair
Berichten: 29849
Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
Bedankt: 1972 keer

Stormlord schreef:Nu: dan zal telenet wel haar netwerk moeten upgraden, want ze zijn nu al overbelast op heel wat nodes en ze hebben ook niet de beste peerings ;)
Wat upgrades betreft heb je gelijk... wat peerings betreft, dit wordt dan de verantwoordelijkheid van de reseller veronderstel ik (tenzij ze ook hun internet access afnemen van TN).
Plaats reactie

Terug naar “Telecom nieuws”