Licht op groen voor digitalisering federale archieven

Nieuws omtrent telecommunicatie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

De ministerraad heeft vrijdag het licht op groen gezet voor de digitalisering van 8,5 miljoen items uit het federaal patrimonium. Aan het project, dat over tien jaar loopt, hangt een kostenplaatje van 147,7 miljoen euro, waarvan 43,8 miljoen euro voor rekening van de FOD Wetenschapsbeleid. Dat heeft minister van Wetenschapsbeleid Fientje Moerman vrijdag bekendgemaakt.
<img src="http://upload.userbase.be/upload/logo-belgie.jpg" align="left" width="102" height="74"> "Het federaal patrimonium is "de schatkamer van de overheid", zegt Moerman. Ongeveer 60 miljoen objecten, gaande van boeken en stenen tot fossielen, foto's en geluidsopnamen, bevinden zich in verschillende federale wetenschappelijke instellingen zoals het Rijksarchief, het Museum in Tervuren, de Koninklijke Musea, de Koninklijke Sterrenwacht en het Koninklijk Belgisch Filmarchief. In totaal zullen 8,5 miljoen items (14,1 procent) uit de collecties van 11 instituten en musea in België op 10 jaar tijd gedigitaliseerd worden. Daaronder bevinden zich 5,1 miljoen documenten (of 91 procent van alle documenten in musea), 1,9 miljoen items uit het artistieke erfgoed en 1,5 miljoen items uit het wetenschappelijke erfgoed. "Het doel is virtuele leeszalen en musea te creëren", aldus Moerman. Het project, waarvan Moerman zich sterk maakt dat het werk zal verschaffen aan 500 mensen, kost 147,7 miljoen euro. Ook in onze buurlanden lopen projecten om het patrimonium te digitaliseren.

Bron: Het Laatste Nieuws (Belga) van 30/04 - 18:17
Laatst gewijzigd door Blue-Sky 30 apr 2004, 21:11, in totaal 1 gewijzigd.
Gebruikersavatar
The_Borg
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1759
Lid geworden op: 22 dec 2003, 20:25

Amaai, dat werd ook eens tijd dat ze daar aan beginnen. Ik wacht al lang op een deftige inventarisering. In de toekomst kunnen we dan eindelijk documenten online raadplegen (als de overheid ooit zover komt in België).
"We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile."
Gebruikersavatar
stephan
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1053
Lid geworden op: 11 jan 2004, 17:06
Locatie: Zürich

The_Borg schreef:In de toekomst kunnen we dan eindelijk documenten online raadplegen (als de overheid ooit zover komt in België).
moeten ze eerst een deftige, limietloze verbinding zien te vinden :lol:

maar inderdaad, het zou wel zeer gemakkelijk zijn en de papierberg drastisch verkleinen!

ciao
stephan
There are two types of planes : Fighters and Targets :wink:
[Nob]

moeten ze eerst een deftige, limietloze verbinding zien te vinden
Ik denk dat ze hier met belnet wel een goeie troef in handen hebben :p

greetz,
Nob
Gebruikersavatar
aikon
Plus Member
Plus Member
Berichten: 177
Lid geworden op: 14 maa 2004, 20:56
Locatie: Rotselaar - Leuven

eindelijk , in het buitenland stonden ze al zoveel voor!
su root
Plaats reactie

Terug naar “Telecom nieuws”