De BelgacomTV decoder is wired aangesloten, het internet is wireless (zowel WEP als WPA geprobeerd). Zoals ik vroeger al eens vermeldde, wordt de router erg warm ondanks z'n redelijk koele plaats. Een andere ADSL filterplug heb ik ook reeds geprobeerd.
Op het 20Mbit profiel viel de router z'n connectie ook iets vaker uit dan wat ik 'normaal' dacht te zijn maar toen was het gewoon de lijn die op 'Training' sprong ('zender niet beschikbaar' melding op TV) en niet de volledige router ('303 netwerk probleem' melding op TV). Dit was ook niet gerelateerd aan het gebruik, maar eerder op gelijkaardige tijdstippen (vroege avond of begin van de nacht).
Zou het aan de MTU kunnen liggen? Bij de LAN Bridge staat die op 1500, en bij de WAN PPPoE staat die op 1488 (beiden automatisch bepaald) -- veroorzaakt dit verschil misschien te veel versplintering van pakketjes?
lijnwaarden:
VDSL Version Firmware-VTU-R:5.5.1.2IK105012 Time Oct 1 2009, 14:04:47
VDSL line status SHOWTIME
Downstream Training Margin : 24.5 dB
Downstream line rate : 29920 kbps
Upstream line rate : 6048 kbps
TX total power : -9.5 dbm
Downstream delay : 7.2 ms
Upstream delay : 5.4 ms
Downstream line rate 37428 kbps
Upstream line rate 7968 kbps
Downstream Training Margin 24.5 dB