Telenet internet aan 120 km per uur op de autosnelweg in Mechelen
Telenet startte in 2006 als mobiele operator en wil als innovator de kar trekken in de Benelux. De klant heeft een toenemende behoefte aan een snelle internetverbinding, niet alleen thuis, maar ook onderweg via laptops, tablets en smartphones. LTE (Long Term Evolution) netwerken bieden daarvoor de oplossing en kunnen tot tien keer sneller internet garanderen dan klassieke 3G verbindingen. Binnenkort kan iedereen even snel internetten in de auto via de 4G of LTE technologie(Long Term Evolution). Telenet test momenteel het LTE netwerk in Mechelen, waardoor het mogelijk wordt om in de auto breedband (>10Megabit/s) internettoepassingen te demonstreren.
Met deze nieuwe 4G technologie, die hoogstwaarschijnlijk in België vanaf 2012 realiteit zal zijn, kan je tot tien maal sneller mobiel internetten met een tot drie keer kortere wachttijd. Samen maken die kenmerken dat mobiel breedband internet via LTE interessant wordt voor toepassingen als online gaming, real time televisie, interactieve videodiensten, video conferencing en internettoepassingen in de auto (“Connected Car”).
Tests in Mechelen
Telenet is het eerste bedrijf in de Benelux dat het toekomstige 4G netwerk in een reële context test in de Benelux via een eigen opgezet LTE testnetwerk. Enkel de VS en Scandinavië startten reeds met een 4G netwerk. Tot september zullen grondige tests uitgevoerd worden met mobiel internet en wordt zowel in de stad Mechelen als op de autosnelweg tussen Mechelen Noord en Zuid rondgereden met een omgebouwde bestelwagen waarin de snelheid en de kwaliteit van een vaste breedbandverbinding mobiel gerealiseerd kunnen worden. Daarnaast staat bij Telenet momenteel de “Connected Car”, waarin een entertainmentcenter werd nagebouwd met 4 touchscreens en waar allerlei internettoepassingen worden getest.
Toepassingen in de toekomst : sneller, goedkoper, efficiënter
Een 4G netwerk kan naast onder andere gaming en tv streaming, ook gebruikt worden voor zakelijke toepassingen zoals video conferencing, downloaden en uploaden van grote bestanden. De 4G mobile viewpoint applicatie (mobiel hoge kwaliteit camera’s) kan ingezet worden door de hulpdiensten om sneller, efficiënter en veiliger te werken tijdens een rampscenario of bij ordehandhaving. In de auto kan via cameraverbinding de plaats van het delict bekeken worden om de ernst van de situatie in te schatten en eventueel extra hulpverleners te mobiliseren. Ook vanuit de controlekamer kan de situatie bekeken worden met een ingebouwde camera, die de plaats van het delict vanuit de auto capteert. Deze toepassing kan dus van maatschappelijk belang zijn en in bepaalde gevallen zelfs levens redden. Een andere toepassing is bijvoorbeeld een alternatief voor een dure verbinding via satelliet voor tv reporters onderweg. Zij zullen met 4G sneller verbonden worden met de redactie en een reportage live kunnen streamen vanop locatie op een snellere, goedkopere en dus efficiëntere manier.
Ronny Verhelst, CEO Mobile bij Telenet: “ Voor Telenet is de snelheid van het internet zeer belangrijk. De klant vraagt ook steeds sneller internet en wil overal online kunnen. Als full MVNO met eigen mobiel core netwerk willen we als technologisch innovator ons productaanbod verbeteren en uitbreiden met de allernieuwste technieken zoals het 4G netwerk. Vandaar dat we momenteel volop testen uitvoeren in Mechelen. Daarmee bewijzen we dat we niet alleen via een vaste lijn het snelste internet aanbieden, maar ook klaar willen zijn voor snel mobiel internet via 4G. De eerste resultaten van de tests zijn alvast indrukwekkend.”
Bron: Zita
Telenet internet aan 120 km in auto
- Patje
- Elite Poster
- Berichten: 3675
- Lid geworden op: 03 sep 2003, 19:18
- Locatie: (Ledegem)West vlaanderen
- Uitgedeelde bedankjes: 263 keer
- Bedankt: 104 keer
Intel® i3-10100 Quad-Core @4,10 GHZ. Ram:16 GB DDR4. SSD NVMe 500 GB || Windows 11 Home X64 || GSM Samsung Galaxy A13 @ Hey!
Hey! LiveBox Cable Modem 150/15 Mbps* https://www.speedtest.net/nl/result/16739853024.png


Hey! LiveBox Cable Modem 150/15 Mbps* https://www.speedtest.net/nl/result/16739853024.png
-
- Elite Poster
- Berichten: 1062
- Lid geworden op: 02 maa 2009, 15:20
- Uitgedeelde bedankjes: 177 keer
- Bedankt: 215 keer
Dit moest er al allemaal allang zijn vind ik.
Ik heb meer dan 5j geleden al gevraagd wanneer we overal tv kunnen kijken en kunnen internetten enz...
Hoe sneller die 4g er komt hoe beter en hoe sneller dienen gprs en edge verdwijnt des nog veel te beter.
Ik heb meer dan 5j geleden al gevraagd wanneer we overal tv kunnen kijken en kunnen internetten enz...
Hoe sneller die 4g er komt hoe beter en hoe sneller dienen gprs en edge verdwijnt des nog veel te beter.
Ge kunt ze kussen
-
- Elite Poster
- Berichten: 1113
- Lid geworden op: 08 maa 2009, 22:27
- Uitgedeelde bedankjes: 63 keer
- Bedankt: 116 keer
Eén grote publiciteitsstunt. Als 4G er ooit komt zal het zeker niet zijn met de snelheid die zij daar profileren, of het zal met een belachelijk hoge prijs zijn. We weten ondertussen al wel hoe het hier in België werkt.