Gratis internetten aan boord van Nederlandse treinen

Nieuws omtrent telecommunicatie
Lord Utopia
Erelid
Erelid
Berichten: 7819
Lid geworden op: 10 mei 2007, 16:33
Uitgedeelde bedankjes: 404 keer
Bedankt: 386 keer

Vandaag reed de eerste trein van de Nederlandse Spoorwegen (NS) uit die het mogelijk maakt draadloos te surfen. De NS werkte er ondertussen 6 jaar aan om het systeem up and running te krijgen, maar pas vandaag kon de eerste trein uitrijden. 'Het heeft zolang geduurd omdat het goed moet zijn, dit werkt ook echt vanaf de introductie', zei NS-topman Bert Meerstadt.

Internetten aan boord van de treinen is tijdens de eerste drie jaar gratis voor iedereen. Of het daarna gratis blijft of betalend wordt, is nog onzeker. 'Dat hangt ervan af in welke mate onze klanten het onmisbaar vinden', aldus Meerstadt.

Het internetten blijft beperkt tot basisgebruik zoals mails downloaden en websites bezichtigen zonder zware toepassingen; videosites as Youtube zijn geblokkeerd. 'Het downloaden van bijvoorbeeld filmpjes kan niet,' zegt Bart Weijermars, directeur van T-Mobile, het telecommunicatiebedrijf waarmee de NS een contract afsloot. 'Anders kan het systeem het niet meer aan.' Tijdens grote drukte kan de verbinding wat langzamer worden, wat niet onlogisch is.

Eind 2010 moet een derde van alle intercity's uitgerust zijn met draadloos internet. In totaal gaat het om 173.000 zitplaatsen.

UB Frontpage

Met dank aan Jan_B voor het melden van dit nieuws.
Plaats reactie

Terug naar “Telecom nieuws”