Glasvezel niet zo veilig als gedacht

Nieuws omtrent telecommunicatie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
ispwatch
Pro Member
Pro Member
Berichten: 427
Lid geworden op: 20 dec 2007, 13:47
Locatie: Maaseik
Bedankt: 9 keer

http://www.itprofessional.be/news.cfm?id=105962

Een glasvezelnetwerk mag dan wel snel en betrouwbaar zijn, het is in geen geval veilig. Dat zegt onderzoeksbureau IDC in een recent gepubliceerd rapport.

Optische glasvezelkabels hebben de reputatie dat ze minder makkelijk te hacken zijn dan koperen kabels. Er moet immers geen elektriciteit afgetapt worden, maar licht. Dat vraagt gespecialiseerd materiaal en zomaar een kabeltje aankoppelen kan dus niet.

IDC waarschuwt nu dat de veilige reputatie van glasvezel aan het wankelen is omdat het benodigde materiaal voor hacking van glasvezel steeds makkelijker te verkrijgen is.
Gebruikersavatar
Ofloo
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 5271
Lid geworden op: 04 okt 2004, 07:36
Locatie: BALEN
Uitgedeelde bedankjes: 57 keer
Bedankt: 92 keer

waren ze in zweden niet bezig met de aanleg van kwantum vezel waar elk lichtdeeltje/foton zijn eigen encrypteert met kwantum tech. en als het afgetapt wordt dat het zijn eigen vernietigd. Is al enige tijd geleden dat ik hier iets over gelezen had.

Hoe het juist allemaal in zijn werk gaat weet ik niet maar ik ben zeker dat ik hierover ooit iets gelezen heb.
Gebruikersavatar
ispwatch
Pro Member
Pro Member
Berichten: 427
Lid geworden op: 20 dec 2007, 13:47
Locatie: Maaseik
Bedankt: 9 keer

Plaats reactie

Terug naar “Telecom nieuws”