Belgische jongeren verdwaald op Italiaanse berg

Hier horen vragen over google, irc, nieuwsgroepen, e-mail, enzovoort
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

<img src="http://upload.userbase.be/upload/a2c798 ... 54ece2.jpg" align="left" width="238" height="159">Italiaanse en Sloveense reddingsdiensten hebben dinsdagochtend 38 Belgische jongeren gered uit een hachelijke situatie.

De jongeren waren maandag de bergen ingetrokken voor een wandeltocht maar ze raakten verdwaald en moesten de nacht op grote hoogte doorbrengen in winterse omstandigheden. Dat melden de Sloveense politie en het Sloveense persagentschap dinsdag.

De Belgen, allen tussen 15 en 22 jaar oud, wilden de Mangart, een berg op de Italiaans-Sloveense grens in de Julische Alpen, vanuit Italië naar Slovenië oversteken.

Onderweg verdwaalden ze en moesten via gsm om hulp vragen. Dinsdagochtend konden ze gelokaliseerd worden. De reddingsdiensten brachten hen warme dranken en dekens.

De meeste onder hen droegen -ondanks het koude weer- korte broek en t-shirt. De onfortuinlijke bergwandelaars werden met een helikopter naar het dal gebracht.

Chiro Kontich
De 38 Belgische jongeren maken deel uit van de Chiro van de Antwerpse gemeente Kontich. Dat meldt de federale overheidsdienst (FOD) Buitenlandse Zaken.

De onfortuinlijke bergwandelaars moesten de nacht op 1.700 meter hoogte doorbrengen en konden dinsdagochtend met een helikopter naar het dal gebracht worden. Ze verkeren allemaal in goede gezondheid, luidt het. Het is nog niet bekend of de jongeren vroegtijdig naar België zullen terugkeren.

Bron: GVA.be 01/04/2008
Rogue
Premium Member
Premium Member
Berichten: 652
Lid geworden op: 29 jan 2008, 23:41

Stuur je kind op kamp, doet ze goed. (Worden ze hard van :'))
Afbeelding
t-town
Premium Member
Premium Member
Berichten: 527
Lid geworden op: 08 mei 2006, 19:56
Twitter: ttown2
Uitgedeelde bedankjes: 56 keer
Bedankt: 22 keer

Die zijn ook goed zot, bergbeklimmen met korte broeken. :eek:
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

Deze nieuwspost was geen 1 April grap, gelukkig is het goed afgelopen.
Al meerdere toeristen zijn om het leven gekomen omdat ze gewoon de gevaren van het hooggebergte niet kennen.
Rogue
Premium Member
Premium Member
Berichten: 652
Lid geworden op: 29 jan 2008, 23:41

Je meent het.
Afbeelding
Gebruikersavatar
localhost
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1315
Lid geworden op: 14 mei 2006, 17:23
Twitter: amedee
Locatie: Sint-Niklaas
Uitgedeelde bedankjes: 2 keer
Bedankt: 5 keer
Contacteer:

Kun je die 2 topics over de bergwandeling niet gewoon mergen? Lijkt me wel handig.


Ow nee sorry, ik denk dat dit niet gaat op phpbb2 zonder mods.
Wanneer gaan jullie naar phpbb3?
Vrijheid van meningsuiting op het internet is de vrijheid om op je eigen blog zoveel onzin te verkopen als je zelf wil.
Er bestaat geen verplichting om naar de vrije meningsuiting van een ander te luisteren.
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen Internet-Gebruik”