'Webvader' Tim Berners-Lee is fel tegenstander van plannen van Britse providers om surfgegevens te gebruiken voor targeted reclame. Volgens de internetpionier zijn deze gegevens eigendom van de klant.
Berners-Lee reageert op het voornemen van verschillende Britse isp's om in zee te gaan met het bedrijf Phorm, dat op providerniveau de wandel van klanten trackt, om deze gegevens vervolgens aan adverteerders te verkopen die er op de browsinggeschiedenis toegespitste reclame mee op websites willen gaan plaatsen.
<img src="http://upload.userbase.be/upload/1205775357.jpg" align="right" width="188" height="272">Volgens Berners-Lee zijn de gegevens geen eigendom van de provider maar van de klant, en moet een instantie die de data wil gebruiken, om toestemming vragen, zo vertelt de webvader in een interview met BBC News. Hij maakt zich zorgen over wat er met surfgegevens zou kunnen gebeuren. "Ik wil er zeker van kunnen zijn dat wanneer ik informatie over boeken over een of andere vorm van kanker heb opgezocht, dit niet bij mijn verzekeraar terecht komt waarop wordt besloten mijn premie met vijf procent te verhogen", aldus Berners-Lee.
Phorm stelt echter dat zijn systeem het internet interessanter maakt voor de consument, dat het de privacy beschermt, en bovendien is voorzien van een aan/uit-knop. De vraag is echter of er door de isp's gebruikgemaakt zal worden van opt-in of opt-out, met andere woorden, of het systeem standaard uit of aan staat. De provider Talk Talk heeft al aangegeven voor opt-in te kiezen, terwijl British Telecom en Virgin nog twijfelen.
In november kwam Facebook met zogenaamde 'sociale reclame', waarbij het profiel van leden samen met aankopen die zij op partnersites deden, werden gebruikt om hen met naam en toenaam in reclame-uitingen te zetten. Dat leidde tot een storm van protest en herziening van het systeem, onder meer omdat het opt-out-mechanisme voor veel mensen onduidelijk was.
Berners-Lee vindt dat opt-in verplicht zou moeten zijn voor de providers die met een bedrijf als Phorm in zee gaan, maar de Britse regering lijkt ook met opt-out akkoord te gaan. Volgens de internetpionier leveren isp's een nutsdienst zoals electriciteitsbedrijven dat ook doen. "Ze moeten in principe gewoon een verbinding leveren, zonder haken en ogen."
Bron: tweakers.net 17 maart 2008
Berners-Lee: browsinggeschiedenis is eigendom isp-klant
- Robbe
- El Robre
- Berichten: 2861
- Lid geworden op: 30 jun 2005, 22:45
- Twitter: infocaris
- Locatie: Kortrijk
- Uitgedeelde bedankjes: 3 keer
Volledig mee akkoord.Blue-Sky schreef:"Ze moeten in principe gewoon een verbinding leveren, zonder haken en ogen."
Als ze nu gratis internet gaan aanbieden om dan doelgerichte reclame toe te sturen is iets heel anders.
Maar ni te verbazen dat ze het proberen voor niets te krijgen, want dat zouden nogal extra inkomsten kunnen genereren.
Code: Selecteer alles
filmpjes toevoegen met : [vimeo]code[/vimeo] en [youtube]code[/youtube]
- on4bam
- Moderator
- Berichten: 6603
- Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
- Locatie: 127.0.0.1 of elders
- Uitgedeelde bedankjes: 309 keer
- Bedankt: 649 keer
- Recent bedankt: 11 keer
Het zou niet meer dan normaal zijn om voor opt-in te kiezen. Als een bedrijf mij graag reklame stuurt via mail dan gebruiken ze daar mijn bandbreedte voor dus kunnen ze kiezen, de kosten betalen of niets sturen. Via de post mogen ze sturen wat ze willen, dat betalen ze zelf maar.
Bye, Maurice
https://on4bam.com
https://on4bam.com
-
- Deel van't meubilair
- Berichten: 29849
- Lid geworden op: 28 okt 2003, 09:17
- Uitgedeelde bedankjes: 434 keer
- Bedankt: 1972 keer
Het bedrijf zal jou ook geen reclame sturen, het zal enkel aan andere bedrijven (die nu ook al zorgen voor banners bij weer andere bedrijven) gegevens verkopen die toelaten meer gerichte reclame te tonen als jij een website bezoekt.on4bam schreef:Als een bedrijf mij graag reklame stuurt via mail dan gebruiken ze daar mijn bandbreedte voor dus kunnen ze kiezen, de kosten betalen of niets sturen.
Waarom denk je dat supermarkten zo graag met spaarkaarten werken... net om jou koop gedrag in kaart te brengen en eventueel reclame te sturen over producten die je vaak koopt.
Langs de ene kant is het niet leuk, maar langs de andere kant krijg je nu "interessante rommel" in plaats van "rommel in het algemeen"

- on4bam
- Moderator
- Berichten: 6603
- Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
- Locatie: 127.0.0.1 of elders
- Uitgedeelde bedankjes: 309 keer
- Bedankt: 649 keer
- Recent bedankt: 11 keer
Fout... ik zie geen reklame op websitesr2504 schreef: Het bedrijf zal jou ook geen reclame sturen, het zal enkel aan andere bedrijven (die nu ook al zorgen voor banners bij weer andere bedrijven) gegevens verkopen die toelaten meer gerichte reclame te tonen als jij een website bezoekt.

Adblock plus en host file zorgen daarvoor .
Bye, Maurice
https://on4bam.com
https://on4bam.com