Vlaamse regering - heffing op elektriciteit vervroegd af

Ander nieuws dat te maken heeft met technologie
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Blue-Sky
Erelid
Erelid
Berichten: 8554
Lid geworden op: 23 feb 2003, 20:42
Locatie: België - Limburg

<img src="http://upload.userbase.be/upload/large_486843.jpg" align="left" width="119" height="92">De Vlaamse regering schaft de Elia-heffing af in 2008. Dat is 2,5 jaar sneller dan gepland. Volgens de regering gaat het om een lastenverlaging voor gezinnen en bedrijven van 83 miljoen euro. De gemeenten krijgen het verlies aan inkomsten uit de heffing exact terug, al wordt het budget voor het fiscaal pact wel met 25 miljoen euro verminderd. Unizo reageert positief.

Compensatie voor vrijmaking elektriciteitsmarkt
De Elia-heffing is een heffing op het elektriciteitsverbruik. Deze heffing kwam er midden 2005 om het inkomensverlies te compenseren dat de gemeenten leden door de vrijmaking van de elektriciteitsmarkt. De gemeenten haalden voordien heel wat dividend uit de intercommunales voor elektriciteit.

Enkel in Vlaanderen
De heffing wordt enkel in Vlaanderen effectief geheven. Wallonië en Brussel hebben hun inwoners vrijgesteld. De heffing bedroeg in eerste instantie 4,91 euro per 1.000 kWh en sinds 1 juli 2007 nog 2,5 euro per 1.00 kWh. Al moet daar nog wel de 2,41 euro per 1.000 kWh bijgerekend worden die aangerekend wordt om de voorfinanciering van de netbeheerders aan de gemeenten te compenseren. Samen gaat het dus nog steeds om 4,91 euro.

10 tot 20 euro per jaar per gezin
Aanvankelijk werd beslist de heffing af te schaffen op 1 juli 2010. "Maar tot dan kost de heffing een gemiddeld gezin jaarlijks 10 tot 20 euro", luidt het.

Lees hierover meer

Bron: HLN.be van 20 juli 2007
Lord Utopia
Erelid
Erelid
Berichten: 7819
Lid geworden op: 10 mei 2007, 16:33
Uitgedeelde bedankjes: 404 keer
Bedankt: 386 keer

Voor een gezin is dit niet veel, maar ik heb gehoord op het nieuws dat die voor een bedrijf tot veel kan oplopen :)
Gebruikersavatar
on4bam
Moderator
Moderator
Berichten: 6603
Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
Locatie: 127.0.0.1 of elders
Uitgedeelde bedankjes: 309 keer
Bedankt: 649 keer
Recent bedankt: 10 keer
Provider

Joepie... 10-20 Euro minder, dat zal de moeite zijn als we rekening houden met de +30% die electrabel gaat doorvoeren... :evil:
Bye, Maurice
https://on4bam.com
Gebruikersavatar
localhost
Elite Poster
Elite Poster
Berichten: 1315
Lid geworden op: 14 mei 2006, 17:23
Twitter: amedee
Locatie: Sint-Niklaas
Uitgedeelde bedankjes: 2 keer
Bedankt: 5 keer
Contacteer:

Misschien iets voor in het energie-forum? ;-)
Vrijheid van meningsuiting op het internet is de vrijheid om op je eigen blog zoveel onzin te verkopen als je zelf wil.
Er bestaat geen verplichting om naar de vrije meningsuiting van een ander te luisteren.
Plaats reactie

Terug naar “Ander nieuws ivm technologie”