https://reportersonline.nl/trump-dag-54 ... rekt-plan/
– Trump deelt op sociale media een bewerkte afbeelding waarop een kaart te zien is waarop Canada en Groenland als onderdeel van de Verenigde Staten worden afgebeeld.
Tijd te veel? Geen belangrijkere zaken te doen?
– Minister van Financiën Scott Bessent zegt dat Trump ook een munt met zijn eigen afbeelding zal krijgen. Het is onduidelijk of het om een officiële Amerikaanse munt of een herdenkingsmunt gaat.
Ego!
– Trump trekt het plan voor een heffing van 20 procent op scheepvaart door de Straat van Hormuz in en zegt dat landen in de regio in plaats daarvan willen investeren in de VS. Volgens Trump is die oplossing “veel beter” dan een heffing.
Ze kunnen dan van alles beloven zonder dat het er ooit van komt.
– Trump zegt dat zijn tv-toespraak van donderdag over stemmachines en “vrije en eerlijke verkiezingen” gaat, waarbij hij opnieuw beweert dat de verkiezingen van 2020 zijn gestolen. Amerikaanse inlichtingendiensten en rechtbanken vonden daar geen bewijs voor.
Het leeft enkel in zijn hoofd.
– Oorlogsminister Hegseth blokkeert de promotie van zeven hoge marineofficieren, onder wie vijf vrouwen of mensen uit minderheidsgroepen. Voor het eerst in ruim tien jaar dreigt geen enkele vrouwelijke marineofficier admiraal te worden.
– Uit rechtbankstukken blijkt dat 5,6 miljoen dollar elektronisch is overgemaakt aan de advocaten van E. Jean Carroll. Daarmee is de schadevergoeding van Trump aan Carroll betaald.
Eindelijk.
– Het Groenlandse Instituut voor Natuurlijke Hulpbronnen en Milieu stopt met nieuwe samenwerkingen met Amerikaanse instellingen vanwege de verslechterde relatie met de VS onder Trump. Bestaande projecten lopen wel door.
Of "hoe je bondgenoten af te stoten"
– Trumps holdingmaatschappij ontvangt 2 miljoen dollar van Base Group, een Zuid-Koreaanse investeerder achter een aluminiumbedrijf dat wordt onderzocht door het Amerikaanse ministerie van Handel, meldt The New York Times.
Het onderzoek zal dus stoppen.
– Bijna een miljoen Amerikanen verlaten het SAVE-studieleningenprogramma nadat het plan uit het Biden-tijdperk wordt afgebouwd. Leners moeten overstappen naar andere afbetalingsregelingen, waarbij veel mensen hogere maandlasten kunnen krijgen.
– De Trump-regering besloot vorig jaar bijna 10 miljoen dollar aan anticonceptiemiddelen voor arme landen te vernietigen, terwijl ambtenaren niet wisten wat er precies in het Belgische magazijn lag, blijkt uit e-mails die The Washington Post inzag.
Liever vernietigen dan mensen helpen...
– Advocaten van Katie Phang vragen rechter Sullivan om Todd Blanche een dwangsom van 1000 dollar per dag op te leggen omdat hij een bevel om meer Epstein-documenten vrij te geven niet heeft nageleefd. Blanche overschreed volgens hen de deadline van 2 juli.
$1000/dag is een koopje om je naam uit de openbaarheid te houden.
– De EU verwerpt de bewering van de Trump-regering dat het Internationaal Strafhof een bedreiging vormt voor de Amerikaanse soevereiniteit, omdat het geen staten vervolgt maar individuen die worden verdacht van genocide, oorlogsmisdaden en andere zware internationale misdrijven.
– Er is volgens verkiezingsfunctionarissen in Wisconsin een gegronde verdenking dat Musk de verkiezingswet heeft overtreden. De zaak is doorgestuurd naar de officier van justitie wegens een mogelijke illegale beloning van 1 miljoen dollar om stemmen te beïnvloeden.
Er was dus wel verkiezingsfraude..
– Een federale rechtbank wijst de eis van het ministerie van Justitie af om toegang te krijgen tot de volledige kiezersregistratiegegevens van New Mexico. Volgens tegenstanders is dit de vijftiende keer dat Justitie in vergelijkbare zaken verliest.
– Een rapport van artsen en mensenrechtenexperts zegt dat politie en federale diensten tussen juni 2025 en mei 2026 minstens 412 keer traangas, rubberkogels en pepperspray onjuist inzetten tegen ICE-demonstranten, waarbij 203 mensen gewond raakten.
– Gallup meldt dat het vertrouwen van Amerikanen in grote instituties bijna op een historisch dieptepunt staat: 27% heeft nog vertrouwen in de 14 onderzochte instituties. Het leger scoort het hoogst (61%), het Congres het laagst (9%).
Toch nog 9%