satsurfer schreef: 10 jan 2025, 18:32
Keytrade kan het -weeral- nog niet.
Ze moeten het enkel nog maar kunnen ontvangen volgens de huidige wetgeving. Versturen is pas verplicht vanaf oktober. (maar wel nog niet getest of Keytrade inderdaad ontvangen ondersteunt)
Ontvangen wordt nog niet ondersteund. Gisteravond gechecked. Wat een grafbank.
Toegevoegd na 2 minuten 8 seconden:
Edit: blijkbaar is dit de schuld van Argenta weer, die hun systemen zijn nog niet upgedate om te weerspiegelen dat Keytrade blijkbaar wel inkomende instants aanvaardt.
Omdat we het belangrijk vinden dat u gemakkelijk en vlot uw betalingen kan doen, hebben we goed nieuws: zeer binnenkort worden al uw SEPA-overschrijvingen in euro via Belfius Direct Net en Belfius Mobile standaard én kosteloos als instantbetaling uitgevoerd. Deze aanpassing gebeurt volledig automatisch, u hoeft hiervoor niets te doen.
Concreet betekent dit dat vanaf 15 juni alle overschrijvingen die u invoert via Belfius Direct Net standaard als instantbetaling behandeld worden. Voor overschrijvingen via Belfius Mobile geldt dit vanaf de eerstvolgende update van de app, beschikbaar vanaf 23 juni.
Uw overschrijvingen worden dan onmiddellijk uitgevoerd, dag en nacht, ook tijdens weekends en op feestdagen.
U kan bepaalde instellingen naar wens aanpassen:
U beslist zelf welke standaardinstelling voor betalingen u het handigst vindt:
Doet u niets, dan blijven instantbetalingen standaard actief
Of u kiest voor niet-instantbetalingen, deze worden dan uitgevoerd op de volgende bankwerkdag na het invoeren van uw overschrijving.
Ongeacht welk type betaling u als standaard hebt ingesteld, kan u bij het invoeren van uw overschrijving nog steeds kiezen of die uitgevoerd moet worden als instantbetaling of als niet-instantbetaling
Kiest u zelf een specifieke uitvoeringsdatum?
Uw overschrijving wordt dan 'instant' uitgevoerd op de gekozen datum, ook in weekends en op feestdagen. Zorg dat het saldo op uw rekening voldoende is.
Wil u graag een limiet bepalen voor uw instantbetalingen?
Ook dat kan eenvoudig. Kies een limiet afgestemd op uw gewoonlijke betalingen. Algemene limieten voor uw betaalrekeningen bestaan sowieso al. Meer informatie hierover vindt u op belfius.be/limieten.
Instantbetalingen kan u niet annuleren , controleer dus altijd zorgvuldig alle gegevens van uw begunstigde en het bedrag voor u bevestigt.
We hopen dat deze verbetering uw dagelijkse betalingen eenvoudiger maakt.
Dat is een zeer theoretisch nadeel. Hoeveel frauduleuze overschrijvingen zouden door een bank al tijdig geannuleerd zijn? Op basis van de getuigenissen die je her en der leest, ben ik geneigd te denken: een percentage waarin nullen de hoofdrol spelen.
Voor banken vergt het verwerken van instantoverschrijvingen wel een andere infrastructuur dan de oude waarbij met batches wordt gewerkt, dus ja: dit kost hen geld. Of minstens: het heeft hen geld en moeite gekost. Ik neem aan dat de meesten zich intussen aan de nieuwe realiteit hebben aangepast. Het is in ieder geval opvallend dat er enkele banken koppig blijven voldoen aan uitsluitend de minimale criteria en vooralsnog geen uitgaande instantoverschrijvingen mogelijk maken. Het was dus eens te meer noodzakelijk dat er Europese regelgeving werd ontwikkeld, want anders zouden die eindeloos in het stenen tijdperk blijven hangen.
Ratface schreef: 11 jan 2025, 13:22
Edit: blijkbaar is dit de schuld van Argenta weer, die hun systemen zijn nog niet upgedate om te weerspiegelen dat Keytrade blijkbaar wel inkomende instants aanvaardt.
Misschien late to the party maar net gemerkt dat een overschrijving van Argenta naar Keytrade instant werd uitgevoerd.
Even geprobeerd maar kan het resultaat niet zien want het is hier niet mogelijk om in te loggen bij KT-app
Credit Card bij Argenta is wel opgezegd. Kon via app volgens hun bericht maar dan krijg je de melding dat je toch via kantoor moet. Na een email was het dan uiteindelijk toch geregeld.
Wil je iemand kwaad maken, vertel hem dan leugens. Wil je iemand razend maken, vertel hem dan de waarheid.
@Dizzy
Toch toevallig geen nieuwe eID kaart in gebruik?
Want ik had ook miserie tot ik ontdekte dat je met de nieuwe eID naar een ATM van Argenta moet om zo de gegevens aan te passen in hun systemen, en zo kon ik ook terug limieten etc. aanpassen.
Alleen spijtig dat ze nergens communiceren of laten weten dat je dit moet uitvoeren zodra je nieuwe eID kaart in gebruik neemt.
iPhone 13 Pro: Citymesh - 300GB
Lenovo M720q(i5-8400T): OPNsense - 25.7
Lenovo M720q(i5-9400T): Proxmox server - 8.4.5
Intel NUC 13 Pro / i5-1340p / 32GB RAM / 1TB
ISP: Hey! (modem in bridge) AdGuard Home: geen ads in je hele netwerk!
Volgens mij betalen ze enkel instand onder de 500 euro, is het hoger dan laten ze je rustig dagen wachten.
Ook al betaal je premium voor je bankrekening, wat ik doe.
Ben wel al bezig alles naar KBC over te zetten, veel betere service voor hetzelfde geld.
Enkel van Kate krijg ik het, die domme AI (ja die is echt dom) kan je niet uitzetten, verder prima service.
Bovendien belt KBC je gewoon op als je ineens een grote overschrijving doet naar een onbekende rekening, dan vragen ze je waarom je dit doet en wat je doet, gewoon om zeker te zijn dat je niet opgelicht wordt.
Op dat gebied staan die veel verder. Waar je bij Argenta gewoon je limiet kan verhogen, kan dat bij KBC niet zonder contact.
Dus een oplichter die je even helpt je limiet te verhogen werkt prima bij Argenta, niet bij KBC...
Groeten Joop.
EDPnetFix 100/35mbit Router DrayTek 2685Lac beter dan Fritzbox of Zyxel, wifi doorvoer hoger in praktijk Fritzbox 5690Pro enkel Voip Voip Nomado/EDPnet GSM 2x Digi 5€ Devices Fritz 1260 / 2x3000AX / 1xDrayTek AP805 - Fritz AP's gaan vervangen worden door DrayTek Publieke Stratum1 NTP Chrony-server + Garmin GPS 18x via RS232-PPS
Het is maar hoe je het bekijkt.
Hoeveel mensen worden nu juist wel opgelicht na een telefoontje van "hun bank".
Heb de omgekeerde beweging achter de rug: alles opgezegd bij KBC (want werd bijna allemaal betalend) en alle werkrekeningen gratis bij Argenta.
Dat een ontvanger een dag moet wachten op zijn ontvangsten maakt me niets uit.
Ik ontvang nl. nooit facturen die dezelfde dag nog betaald moeten worden en wacht zelf ook niet met betalen tot de allerlaatste minuut.
Overigens gebeuren overschrijvingen van meerdere duizenden euro tussen externe Argentarekeningen ook instant. Zelfs tussen gratis rekeningen.
Je krijgt na een overschrijving ook steeds een melding of deze instant of niet zal worden uitgevoerd.
Sol Invictus!
Disclaimer: op het weergeven van ervaringen volgens de eigen situatie kunnen geen rechten door derden onttrokken worden.