Pagina 1 van 1

Treinuren via gsm en digitale tv

Geplaatst: 06 dec 2005, 18:05
door Blue-Sky
<img src="http://upload.userbase.be/upload/tn_06-nmbs.jpg" align="left" width="120" height="84">BRUSSEL - Wie de dienstregeling van de NMBS wil raadplegen, kan dat voortaan doen via de WAP-functie van zijn gsm. Tenminste als je Proximus-klant bent. Voor Mobistar-klanten is het nog wachten tot begin 2006. In het voorjaar van volgend jaar wil de NMBS de dienstregeling ook aanbieden via interactieve digitale televisie (iDTV).

Dat meldt de NMBS vandaag in een persbericht. Proximus-klanten met een WAP-functie op hun gsm kunnen voortaan via het multimediaportaal ’Vodafone Live!’ de dienstregeling van de binnenlandse treinen van de NMBS raadplegen.

De gebruiker moet zoals op het internet enkel vertrek- en einstation, de datum van de reis en het uur van vertrek of aankomst ingeven en het systeem geeft dan een overzicht van de trein(en) die het meest aan de zoekcriteria beantwoorden. De dienst wordt gratis aangeboden, de klant betaalt enkel de WAP-kosten.

iDTV

Voorlopig blijft de dienst beperkt tot Proximus-klanten. Vanaf begin 2006 kunnen ook Mobistar-klanten ,,op nagenoeg dezelfde manier'' gebruik maken van de informatie. In de loop van het eerste trimester van 2006 hoopt de NMBS ook de dienstregeling te kunnen aanbieden via interactieve digitale televisie. Daarover heeft de NMBS commerciële afspraken gemaakt met Belgacom en Telenet. ,,Ook hier zal de procedure om een trein op te zoeken, dezelfde zijn. Mensen die met iDTV in huis kunnen eveneens gratis van deze service gebruik maken''.

bava


Bron: De Standaard.be van 06 dec 2005

Re: Treinuren via gsm en digitale tv

Geplaatst: 06 dec 2005, 18:29
door Krusty
Fijn :) Binnenkort kunnen we onze boodschappen bestellen via Digitale televisie of via GSM :D

Re: Treinuren via gsm en digitale tv

Geplaatst: 06 dec 2005, 18:50
door meon
Blue-Sky schreef:BRUSSEL - Wie de dienstregeling van de NMBS wil raadplegen, kan dat voortaan doen via de WAP-functie van zijn gsm. Tenminste als je Proximus-klant bent. Voor Mobistar-klanten is het nog wachten tot begin 2006.
Tjiens, ik heb als mobistar-klant altijd al de trein-dienstregelingen kunnen opvragen via wap ...
Het ging wel via een applet van de Duitste spoorweg, maar dat maakt mij niet uit.

Geplaatst: 07 dec 2005, 07:30
door flamenca
meon, binnenkort komt er een vernieuwde versie uit die rechtstreeks via NMBS gaat en niet meet over de Duitse spoorwegen (wij zijn het hier op t werk aan t ontwikkelen namelijk ;) ).

flamenca