Pagina 1 van 1

Bourgeois geeft Vlaamse computers aan het Zuiden

Geplaatst: 20 maa 2005, 13:14
door Kochanie
De 5.000 computers die de Vlaamse Gemeenschap elk jaar afdankt, gaan voortaan naar projecten voor de Derde Wereld. Vlaams minister voor Ontwikkelingssamenwerking Geert Bourgeois (N-VA) heeft daarover een akkoord getekend met de Zuid-Afrikaanse aartsbisschop Desmond Tutu, die de organisatie adviseert die de elektronische kloof tussen Noord en Zuid wil dichten.

De computers gaan naar het Zuiden na een opknapbeurt. De Belgische organisatie Close the gap zorgt daarvoor. Die verscheept nu al duizenden computers naar het Zuiden.

Onder meer de universiteiten in het Zuiden zijn vragende partij. Er staat onder meer een project in de steigers voor de universiteit van de Congolese hoofdstad Kinshasa, met de steun van de Vlir, de koepel van de Vlaamse universiteiten

Bron: VRT-nieuws

Geplaatst: 20 maa 2005, 17:30
door The_Borg
Mm, als de Vlaamse overheid ze afdankt zijn het wel al overaftandse toestellen :), ik veronderstel dat dit dus gewoon een goedkope manier van storten is.

Geplaatst: 20 maa 2005, 17:41
door cptKangaroo
Hebben ze in den Derde Wereld wel genoeg stroomvoorzieningen om al die bakken (koel) te laten draaien? :-o