Pagina 1 van 1

Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 13 nov 2025, 19:50
door MarkDM
Voor vergaderruimtes/leslokalen zoeken we oplossing om monitors van 65" of groter aan de wand te hangen.
Niet vast maar gemakkelijk afneembaar zonder ladder.
Ik heb gezocht op telescopische voeten, maar niets gevonden Dit lijkt me ook niet erg stabiel.

Ik zou ze liever aan de wand hangen. Met een vertikaal rail-systeem. Het scherm er aan vasthaken op bv 80cm hoogte.
En dan met een ketting of tandrad en zwengel omhoog draaien naar 1,80m.

Zou zo iets bestaan? Ik heb wat gezocht op Amazon en Aliexpress, maar niets gevonden dat kan dienen.

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 13 nov 2025, 19:53
door Dizzy

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 13 nov 2025, 19:58
door MarkDM
Ha nee, het scherm moet op 1,80 à 2,00m hangen en gemakkelijk afneembaar zijn. Dit alles zonder ladder !

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 13 nov 2025, 20:49
door rpr
Als het bestaat dan zal het volgens mij nog steeds goedkoper zijn om de pc vast op hoogte te monteren en een tweede tv te kopen.

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 13 nov 2025, 20:58
door Sinna
Waarom moet het persé afneembaar zijn? De kans dat het scherm onzacht met één van de hoeken op de grond terechtkomt...

Ik heb op kantoor een mobiele opstelling van Vogel's en daar staat uitdrukkelijk op vermeld dat ik de hoogte niet mag wijzigen als er een scherm aan hangt.
Bemerk ook dat een scherm van 65" sowieso onhandig groot is om zomaar te verplaatsen of ergens aan te hangen.

Bedenk ook dat de bekabeling mee moet kunnen volgen en je dus snel met iets als een energieketting zit, anders gaat je bekabeling binnen de kortste keren knikken en/of in de knoop liggen.

Is die 1,8 à 2m trouwens de onderkant of de bovenkant van het scherm?

Kijk anders eens bij Conrad wat het aanbod van TV-standaarden (al dan niet verrijdbaar) is...

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 14 nov 2025, 00:43
door cptKangaroo
Zelf een bevestigingsplaat maken dat inschroeft op de vesa mount en waar een haak of zo op aangebracht is?

In plaats van een uitschuifbaar railsysteem zou je een pivoterend balkske met haakgat kunnen maken waar die tv op inhaakt als de balk 'omgekeerd' hangt en dan draai je aan de balk en gaat de tv omhoog, waarna je de balk kan vastzetten. Dus een hefboom die op verschillende hoogtes kan vastgezet worden.

In principe is dat een cirkelvormige plaat die pivoteert in z'n middelpunt, met een haakgat aan de rand, dus je zou het ook met een cirkelvormige plaat kunnen maken ipv een balkske -- dat verdeelt de krachten beter en is misschien leesbaarder voor de gebruiker. Een groot 'rad van fortuin' aan de muur, bijvoorbeeld.

Alleszins zien dat het ook bij accidentele stoten nog blijft vasthangen want anders ben je eventueel verantwoordelijk voor een ongeluk.

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 14 nov 2025, 09:31
door Dizzy
Bij mijn TV, weliswaar een pak kleiner, zitten er achteraan ronde ringen die ik in de beugel kan schuiven die gemonteerd is op een houten wand tegen de muur. Je kan de TV dus makkelijk afnemen. De kabels lopen achter de wand. Dit systeem zal waarschijnlijk ook bestaan voor grotere formaten. Een dergelijk formaat is echter onhandig en veel afnemen en terugplaatsen zal altijd wat gedoe zijn.

Re: Hoe een groot beeldscherm op 1,80m hoogte hangen, afneembaar.

Geplaatst: 17 nov 2025, 11:54
door murdock447
Waarom gebruik je geen statief zoals voor audio(speakers) te monteren en bevestig je hieraan een vesa koppeling. Deze statieven bestaan in vele maten al dan niet met een "winch" systeem om ze omhoog en omlaag te laten gaan.