Pagina 1 van 1

Windows 10 : kmode exception not handled

Geplaatst: 18 okt 2016, 17:03
door krisken
Zijn er hier leden die ervaring hebben met de melding "kmode exception not handled" op windows 10?

Betreft een laptop waar vroeger windows 8 op stond, maar die de update heeft gehad naar windows 10. Heeft enkele weken prima gewerkt maar krijgt nu continue deze melding bij het opstarten. Op internet al eens gekeken maar alle oplossingen welke men geeft hebben steeds betrekking als er achter de foutmelding ook nog een naam komt van een driver (dit is bij mij niet het geval). Ook zie ik vaak dat "Turn on fast start-up" moet uit staan. Helaas is dat een setting in windows zelf welke ik niet kan uit zetten zonder in windows te geraken.

De laptop in kwestie start normaal op en dan hangt het een beetje af van zijn stemming. Ofwel het gekende groene scherm van windows met een groen cirkeltje in het midden... wat uren zo kan blijven lopen. Ofwel gaat hij onmiddellijk naar de kmode exception not handled fout, ofwel krijg ik (als hij veel zin heeft) een aantal herstelopties aangeboden. De meesten heb ik reeds geprobeerd, zonder positief resultaat.

Een fix via een win10 cd/dvd gaat niet daar ik deze niet heb (update van windows 8), dus als iemand nog opties kent ...

Re: Windows 10 : kmode exception not handled

Geplaatst: 18 okt 2016, 17:20
door Dettie
indien je een lege usb stick hebt ;)

https://www.microsoft.com/nl-nl/softwar ... /windows10

hulpprogramma downloaden, dan komt er een windows 10 setup screen, onderste regel
Knipsel.JPG

hopelijk ben je iets verder hiermee (kan je via de dvd hem wel correct herstellen)

met die foutcode heb ik geen ervaring,daar ik windows 10 weiger te gebruiken (windows 7 doet alles wat ik wil)

Re: Windows 10 : kmode exception not handled

Geplaatst: 18 okt 2016, 19:19
door mailracer
die turn on fast start up, is dat niet in de uefi bios zoiets als fast boot ?

mss deze eens proberen

http://www.tenforums.com/tutorials/4189 ... -10-a.html

wat verder op de pagina zie je hoe je met een bat bestand de turn on fast modus kan uitschakelen. Dit kan je bereiken via een herstelcd

:: To turn off Fast Startup
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" /V HiberbootEnabled /T REG_dWORD /D 0 /F
edit

nog iets gevonden dat je kan proberen

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-16 ... ndows.html