Gezocht: bruikbare LED buitenlamp/spot, maar wel eentje die het op zonneenergie doet (wegens geen electriciteit achteraan in de tuin).
Ik had - op basis van de toch OK reivews - volgende gekocht: http://goo.gl/35u1ug
Doch helaas: dag 1 deed hij het nog fraai (batterij allicht fabriek-af mooi opgeladen), dag 2 nog 2 uur na zonsondergang en vanaf dag 3 quasi niets meer. M.a.w. zonnepaneel is veel te zwak (of krijgt te weinig direkt zonlicht ('t is dan ook winter...), 't is maar hoe je het bekijkt).
Iemand een (betaalbaar) alternatief?
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 13:55
door ubremoved_539
Een elektriciteitskabel leggen... is serieus de enige oplossing.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 14:03
door heist_175
Ik vrees dat dat inderdaad de enige optie is, tenzij je elke dag een nieuwe batterij aan uw spot wil hangen .
Wat houdt u tegen om een kabel te leggen?
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 15:11
door Dima_2005
Inderdaad, met de hoeveelheid zon in België een spot op zonnepaneel is onhoudbaar... Max. wat nog te doen is, is misschien kerstverlichting. Zeker in de winter.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 15:56
door cloink
Was uiteraard niet het verhoopte antwoord, maar ok, ik begrijp dat het allicht het enigste realistische antwoord is... Ben niet zo erg handig met electriciteit en 't is 50m. Ik vraag wel even hulp aan de handige harry's uit de vriendenkring!
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 16:04
door heist_175
De langetermijnoplossing is een gleuf van 75cm diep graven, een XVB3G2,5 kabel in een klakkebuis steken en op het einde van de kabel een paaltje met een IP65 stopcontact.
Een alternatief is een 3G1,5 kabel waar je het licht - met een schakelaar zo je wil - rechtstreeks op kan aansluiten (essentieel: zonder stopcontact). Maar het graafwerk is hetzelfde.
Een bri-à-brac oplossing is een verlengkabel van 50m. Afhankelijk van het vermogen van de spot, moet je daar dan ook een 3G1,5 of 3G2,5 verlengdraad voor kopen (die zijn ietske duurder)
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 17:49
door Dima_2005
Moet het constant licht geven? En hoeveel licht?
Anders zo'n werklamp op accu (5/10w) en een zonnepaneel kopen in China. En dan de accupack wisselen zodat je een betere batterij haalt.
Al moet ik zeggen : hele nacht zou het niet meegaan en zeker niet snel genoeg opladen. Tenzij je een gigantische zonnepaneel en accupack neemt.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 20:08
door cloink
Nee, dat gans de nacht branden is niet nodig. Gewoon met sensor als je in de buurt komt is voldoende.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 20:39
door Dima_2005
Dan valt er zeker een oplossing ineen te prutsen.
Bv. oplossing voor batterij:
Solar panel gewoon aan DC plug.
Maar dan zit je nog met een PIR-issue... Dat kun je er ook op prutsen natuurlijk..
Het is natuurlijk beetje een pruts-oplossing. Ik heb in China kant-en-klare solar-oplaadbare-LED gezien hoor. Alleen geen enkel idee hoe hackable die is
Zoals dit: http://www.banggood.com/Motion-Sensor-S ... 36997.html (kan goedkoper op andere sites)
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 22:33
door ubremoved_539
Dima_2005 schreef:Bv. oplossing voor batterij
Dat is geen oplossing... want grotere batterijen zal je ook langer moeten opladen... en dat lukt gewoon niet (tenzij je echt grote panelen gaat leggen).
Amuseer je met vrienden voor het graven van een sleuf en leg gewoon de kabel... korte pijn.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 30 nov 2015, 23:12
door DIBO
cloink schreef:Gezocht: bruikbare LED buitenlamp/spot, maar wel eentje die het op zonneenergie doet (wegens geen electriciteit achteraan in de tuin).
heb zelf iets gelijkaardigs als http://www.eco-logisch.be/Brennenstuhl- ... 4_wit-3820 (ken het juiste merk niet meer), hangt er al paar jaar en doet perfect zijn ding. Tijd dat het licht brand vrij kort gezet, voldoende om veilig voorbij te gaan of fietsen weg te zetten, per nacht zal dit alles samen maar een paar minuten branden. Soms wordt het licht wat zwakker, maar nooit meegemaakt dat volledig leeg was. Heb er wel zwaardere AA batterijen ingestoken, die na een aantal zonnige dagen voldoende opgeladen geraken. Bovenkant (zonnepaneel) moet wel +/- zuidelijk gericht zijn.
Edit: als die uren moet branden, no way, dat lukt nooit. Met bewegingssensor en alles samen paar minuten branden, zoals in mijn geval, lukt het wel.
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 01 dec 2015, 10:01
door KRL100
Dima_2005 schreef:Inderdaad, met de hoeveelheid zon in België een spot op zonnepaneel is onhoudbaar... Max. wat nog te doen is, is misschien kerstverlichting. Zeker in de winter.
Kerstverlichting in de zomer is dan ook niet zo logisch he
Re: Solar buitenlicht/spot
Geplaatst: 01 dec 2015, 12:11
door liber!
Geen ervaring mee, maar 1df heeft vandaag een aanbieding die al een aanzet kan zijn:
Een zonnepaneel + accu + 2x e27 aansluiting (die moet je dan vervangen).