Pagina 1 van 1

Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 08:51
door ubremoved_983
(als het niet het juiste subforum is, don't shoot me).

Een 3-tal maanden geleden ben ik verhuisd en heb mijn AP's meegenomen en in het nieuwe huis geplaatst. Op mijn iPhone was het mij al opgevallen dat wanneer ik thuis ben en een locatiebepaling deed, ik altijd op mijn oud adres terecht kwam.

Met de nieuwe One Plus X hetzelfde probleem. Na wat googlen blijkt dat zowel Apple als Google op één of andere manier mijn SSID geïnventariseerd. Blijkbaar kan je dat niet aanpassen en zal het met tijd wel in orde komen. Iemand misschien toch een idee om dit te forceren. Het echte nadeel is dus dat Google Now en verkeersinformatie gewoon vanuit mijn oud adres komen :-)

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 09:12
door Dima_2005
Verander je ssid he

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 10:13
door philippe_d
Volgens mij gebeurt de identifiactie op basis van het MAC adres van de AP's
Jouw SSID wijzigen gaat niet helpen.

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 10:37
door ubremoved_983
Dima_2005 schreef:Verander je ssid he
Die heb ik al gewijzigd.

[Afbeelding Post made via mobile device ]

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 10:47
door FunkStar
Kan je je thuisadres & werk adres niet aanpassen?

Via google settings

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 12:51
door Edward Valckx
Na een paar weken komt dat automatisch wel goed, als Google merkt dat er verschillende Google toestellen hun GPS coördinaten aan Google doorgeven, terwijl ze met het access point verbonden zijn. Ik heb dat ook al enkele keren meegemaakt.

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 13:33
door johan.devos
Heb je al eens Google Maps op je iPhone gestart met je GPS ingeschakeld (en een echte GPS lock op de juiste locatie) terwijl je verbonden was met je WiFI?

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 13:56
door ubremoved_983
Thuis adres is idd aangepast. Enige optie is inderdaad GPS opzetten en met WiFi verbinden en geduld hebben.

[Afbeelding Post made via mobile device ]

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 14:23
door Dima_2005
Als je je MAC adres van je router kan aanpassen (wifi side, niet WAN), kan je bv. een MAC adres van een oude netwerk-adaptor gebruiken od...
Google werkt in principe op basis van SSID+MAC adressen... En het kan echt lang duren voor het in orde gebracht worden.
Ook kan je proberen je SSID aanpassen naar _nomap op het einde. Misschien dat Android dat herkent?

Ik vermoed dat er geen andere wifi netwerken in de buurt zijn?

Re: Locatiebepaling smartphone

Geplaatst: 16 nov 2015, 14:56
door ubremoved_983
Helaas geen andere wifi's in de buurt. Die_nomap toevoegen aan je SSID was enkel om aan te geven aan google dat je niet wil dat je netwerk wordt geïnventariseerd wanneer ze met hun auto rondrijden (ze zullen het vast wel bewaren, maar niet publiek linken aan je adres).

Ik kan er voorlopig wel mee leven (ik ben uiteindelijk maar een 5 km verder gaan wonen en doe de meeste verplaatsingen met de fiets). Eenmaal ik uit huis ben en bv. in de auto zit (en 4G gebruik + GPS) is mijn locatie onmiddellijk in orde.

De AP's worden hier op termijn toch nog vervangen door Unifi's.