Pagina 1 van 1

Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 10:54
door fluppie
Er komt een groot Europees onderzoek,doordat Telenet Base wil overnemen.

http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/econo ... =1.2461696

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 11:02
door Jack Daniels
Ik kan alleen maar hopen dat Europa "njet" zegt tegen de overname(plannen) van Telenet. Maar als ik dergelijke artikels lees, dan vrees ik dat er in realiteit niks gaat gebeuren om de overname tegen te houden. Op liefdadigheid hoeven we niet te rekenen als klant.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 11:09
door philippe_d
Als je dat niet toelaat, dan moet je Proximus ook opsplitsen in een vaste en mobiele poot?
Want waarom zou je Proximus toelaten om een eigen landdekkend mobiel netwerk te hebben, en Telenet dat verhinderen?
Dat zou pas oneerlijke concurrentie zijn?

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 11:53
door Jack Daniels
Vroeger had je Belgacom (vast) en Proximus (mobiel). Nu gaan beide onder dezelfde naam door het leven maar Proximus is altijd al eigendom geweest van Belgacom. In het geval Telenet/Base spreken over het opslorpen van een (onafhankelijke) mobiele provider door 1 van de 2 duopolisten in dit land. Vind ik een hele gevaarlijke situatie, vooral naar prijszetting toe. De consument gaat er zeker niet beter bij varen. Telenet gaat het natuurlijk wel precies andersom naar buiten brengen als het zover komt.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 12:00
door krisken
Proximus was niet altijd eigendom van Belgacom!
Toen Proximus in 1994 begon was dit met 75% van de aandelen van Belgacom, en 25% aandelen van Air Touch (in 1999 overgenomen door Vodafone).
Het is maar van 2006 dat Proximus de volle eigendom is van Belgacom.

Tevens is Telenet geen duopolist in het land, maar in Vlaanderen. In Wallonië heb je Voo, in Brussel Numéricable.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 12:49
door apestaart
Belgacom indertijd heeft toch ook Scarlet overgenomen en zit dus onder de paraplu van Belgacom die ondertussen Proximus heet, als Telenet Base zou overnemen zal dat dezelfde situatie zijn: Base zou dan ook onder de paraplu van Telenet zitten.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 12:57
door krisken
Voor de overname van Scarlet moesten er wel eerst aan héél wat eisen voldaan worden hoor. Zo mochten ze het Scarlet netwerk niet meer gebruiken (verplicht verkopen, ik dacht aan Syntigo), waren ze verplicht om het datacenter van Scarlet (Vilvoorde, vlakbij de Medialaan) te verkopen, ... Zo was er een hele waslijst van dingen die moesten gebeuren voor de koop kon doorgaan...

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:12
door ubremoved_539
Jack Daniels schreef:Ik kan alleen maar hopen dat Europa "njet" zegt tegen de overname(plannen) van Telenet.
Tja, het alternatief is Mobistar opkopen of wat ? Op zich is het niet meer dan normaal dat TN gaat voor 4P.

Of terug naar het uitbouwen van een eigen (4e) netwerk ?

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:20
door redman
Dat zou natuurlijk een beter alternatief zijn dat telenet een eigen netwerk opzet.

Dan zou er pas concurrentie zijn met 4 mobiele netwerken.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:42
door krisken
Telenet zijn eigen netwerk laten opzetten is een mogelijkheid, maar dan zie ik weer overal actiegroepjes opkomen die steen ben been klagen en zagen over het feit dat Telenet een mast in hun buurt zet. Als Telenet dat plan laat varen dan komt datzelfde groepje in actie om Telenet te laten weten dat zij allemaal Telenetklant zijn, maar geen deftig ontvangst hebben...

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:48
door Joe de Mannen
Iedereen wil toch 'geen mast in zijnen hof' en tegelijk 'perfecte ontvangst aan de hoogste kwaliteit'. :beerchug:
J.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:52
door Jack Daniels
Voor iedereen goed doen is onmogelijk. Maar ik zie liever (zoals sommigen hier ook opperen) dat TN zijn eigen mobiele netwerk uitbouwt en dat het niet op overnamepad gaat en 1 van de drie mobiele providers opkoopt. Met 4 providers wordt de concurrentie weer wat groter en komt dat de consument ten goede. Als er eentje opgekocht wordt blijven we met 3 mobiele providers zitten waarbij de opkoper de prijzen naar zijn hand kan zetten of het in een bundel of pack gaan gieten waardoor je dan weer verplicht wordt om van alles in 1 pack aan te kopen waar je dan 3/4 niet van gebruikt maar wel de volle pot voor betaalt.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 14:55
door 8balljunkie
aaah het Belgisch principe van we weten dat we niet voor iedereen goed kunnen doen, zolang het maar bij de buurman is en niet bij ons ;)

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 06 okt 2015, 15:49
door wied
Groot Onderzoek!? Wat een grapjassen daar...

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 07 okt 2015, 10:55
door fluppie
Hoe dan ook,een goedkeuring van de overname,door het BIPT zal in dit geval helemaal niet voldoende zijn.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 07 okt 2015, 11:00
door lion51
Wat een klucht. Nu groot onderzoek maar toen Verhofstadt Electrabel verkocht aan Suez dan is er niks gebeurd. Wie heeft er nu plots belang bij dat dit niet zo doorgaan? We verkopen toch alles al aan de Amerikanen waarom nu ook nie Base want telenet is toch voor de meerderheid in handen van amerikaanse aandeelhouders

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 07 okt 2015, 14:59
door ubremoved_539
redman schreef:Dat zou natuurlijk een beter alternatief zijn dat telenet een eigen netwerk opzet.
De vraag is of het rendabel is vier netwerken te bouwen in een landje zo groot als Belgie.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 07 okt 2015, 15:30
door AndRo555
Dat is het denk ik zeker wel. Andere landen die veel minder druk bevolkt zijn doen het ook. Zie NL, UK, FR, ... dat zijn dan nog enkel de nabijgelegen landen.
Een van de problemen is echter spectrum. In de 1800,2100,2600,... valt nog wel wat bijeen te rapen. Maar om enkel met dat spectrum een deftig netwerk te kunnen neerzetten is tricky. Ofwel heb je 5MHz spectrum in de 700/800/900MHz regio nodig, en dat valt niet zo makkelijk te vinden (daar zijn we een paar jaar te laat voor). TN zou dat van Base kunnen afnemen, maar dat is economisch gezien nonsense. Als TN eindelijk Base heeft is dan gaan die geen eigen netwerk mee opzetten, dat is van de zotte.

Het enigste dat in België nog zou werken is dat er een 4e mobiele speler komt die met relatief hoogfrequent spectrum (1.8GHz+) de steden probeert te voorzien van veel capaciteit op een eigen netwerk, en daarbuiten roamt op een andere speler. Dan inzetten op VoLTE en hoge bundels (10,20,50GB) en eventueel ook inzetten op tablets en laptops.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 07 okt 2015, 15:45
door wied
hiervoor heeft mobi* alvast de eerste stappen gezet dan...

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 22 jan 2016, 08:47
door proximusboyke
volgens datanews mag telenet base kopen

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 22 jan 2016, 09:21
door Tim H.
het zou wel eens rapper kunnen gaan dan iedereen denkt.... ;-)

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 22 jan 2016, 10:43
door heist_175
http://www.reuters.com/article/us-kpn-m ... SKCN0UY1WU -
EU to clear Liberty Global's $1.4 billion KPN Belgium deal
The European Commission will brief national competition authorities on the Liberty/KPN case on Thursday and will give the green light shortly after that, ahead of an official deadline of March 17.
Telenet has agreed to sell to Belgian rival Medialaan all the customers from Base's JIM Mobile brand and its 50 percent stake in another brand Mobile Viking. The objective is to help Medialaan become a full fledged mobile virtual network operator (MVNO) operating on Base's network.

Re: Groot onderzoek EU door overname Base door Telenet

Geplaatst: 22 jan 2016, 14:32
door Abusimbal
Had niets anders verwacht.
http://datanews.knack.be/ict/nieuws/tel ... 48809.html
Telenet krijgt groen licht van de Europese Commissie om Base Company over te nemen, dat zegt reuters op basis van bronnen van het persbureau.

De goedkeuring liet enige tijd op zich wachten maar volgens Reuters is er een akkoord en worden de lokale mededingingsautoriteiten vandaag ingelicht.

Telenet legde in april vorig jaar 1,3 miljard euro op tafel om Base over te nemen van KPN. Dat geeft de Mechelse kabeloperator een eigen mobiel netwerk dat in heel het land actief is.

De goedkeuring kwam er wel niet zonder slag of stoot. Zo moest Base zijn belang van 50 procent in Mobile Vikings verkopen aan Medialaan, net zoals de klanten van Jim Mobile. Huidig Eurocommissaris voor mededinging Margrethe Vestager hield in september nog een grote Europese deal, de fusie tussen het Deense Teliasonera en Telenor, tegen.