Pagina 1 van 1

Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 14:13
door johan.devos
Beste

Ik ben voor een kennis aan het kijken voor een goedkopen internetaansluiting. Aangezien deze al Telenet Digitale TV heeft is Telenet de eerste keuze maar in vind op de Telenet website bijna geen extra gegevens over Basic Internet.

Na was zoeken denk ik dat smalband 1Mbit/sec download is. Kan er dit iemand bevestigen en kan men hiermee nog naar Netflix kijken (met gereduceerde kwaliteit natuurlijk)

Werkt telenet voor Basic Internet ook met de Telemeter (dag/nacht verbruik) en wat zijn de actuele specificaties hiervan?

Vriendelijk bedankt

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 14:20
door wied
ik weet zeker dat iemand op dit forum bevestigd heeft dat zijn "smalband" geen belemmering was om perfect netflix te blijven kijken! Ik weet echter niet meer in welk draadje...

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 14:23
door johan.devos
Dat meen ik me ook te herinneren maar ik dacht dat deze persoon Whop of Whoppa had en deze hebben waarschijnllijk een bredere smalband :-)

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 14:57
door raf1
Met een verbinding van 1 Mbps krijg je 512x384 pixels @ 750 Kbps als streamingkwaliteit.
Da's 10 keer slechter dan 1080p HD-kwaliteit, oftewel elke pixel wordt vergroot tot 10 pixels.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:02
door liber!
Netflix op smallband is te doen al is het tegen slechte kwaliteit. Surfen valt helemaal tegen.

Bij een beetje gebruik van Netflix zat ik direct aan meer dan >100gb per maand, een les in frustratie...

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:15
door tb0ne
http://klantenservice.telenet.be/conten ... e-snelheid?
Netflix kijken met Basic Internet zal dus niet kunnen als het volume erdoor is want maar 1 Mbps, bij een Whoppa bijvoorbeeld zal het nog wel lukken want 10 Mbps.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:18
door Edward Valckx
Liber! schreef:Netflix op smallband is te doen al is het tegen slechte kwaliteit. Surfen valt helemaal tegen.
Dus surfen verbruikt bij U meer data dan video streaming?

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:20
door Edward Valckx
raf1 schreef:512x384 pixels
Da's 10 keer slechter dan 1080p HD-kwaliteit
Is dat de Wet van Raf, dat een 10 keer lagere resolutie een 10 keer slechter beeld geeft?

Hoe kan je nu "slecht" quantificeren? :-)

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:27
door powaq
Edward Valckx schreef:
Liber! schreef:Netflix op smallband is te doen al is het tegen slechte kwaliteit. Surfen valt helemaal tegen.
Dus surfen verbruikt bij U meer data dan video streaming?
Ik heb geen Telenet maar misschien krijg je gratis bij je smallband ook verhoogde latency bij?

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:29
door Tomby
wied schreef:ik weet zeker dat iemand op dit forum bevestigd heeft dat zijn "smalband" geen belemmering was om perfect netflix te blijven kijken! Ik weet echter niet meer in welk draadje...
Ik heb hier wel eens over gepost, maar ik heb inderdaad Whoppa, en smalband was dus 5 Mbps waarbij vrouwlief totaal niet doorhad dat we op smalband zaten (i.e. beeld was nog HD maar niet in hoogste kwaliteit).

Hier zie je wat Netflix zelf aanbeveelt als bandbreedte : https://help.netflix.com/en/node/306 . Met 1 Mbps zal de kwaliteit dus redelijk droevig zijn.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:41
door liber!
Edward Valckx schreef:Dus surfen verbruikt bij U meer data dan video streaming?
Streamen is een constante "stream" van data, geen pieken, terwijl het bij surfen juist constant pieken zijn.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:43
door Edward Valckx
Een HTML pagina opvragen zorgt voor "pieken"?
Als eens gekeken hoe groot een gemiddelde webpagina is? En vergeleken met hoeveel bytes per seconde een videostream nodig heeft?

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 15:49
door liber!
De gemiddelde pagina zal een 500kb zijn, mogelijks een beetje meer, op zich niet zo heel veel, maar dit zijn verschillende requests.

Een videostream is een constante stroom, daar benut je de volle 1mbit constant. Dat er hierbij over tijd meer data wordt verzonden is dan ook logisch.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 16:03
door Edward Valckx
OK, vanaf nu zal ik dan mensen die veel video's willen streamen een basic abonnement aanraden, en mensen die enkel wat willen surfen een Fibernet abonnement :-)

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 16:11
door liber!
Waar haal je dat nu vandaan...

Ik zeg gewoon dat 1mbit weinig is om te surfen. En dat je kan streamen zonder happeringen, maar met serieus beperkte kwaliteit tegen 1mbit!

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 16:14
door Edward Valckx
Je schreef "Netflix op smallband is te doen al is het tegen slechte kwaliteit. Surfen valt helemaal tegen.". Dus hieruit kan je besluiten dat surfen erger is op smalband ("valt helemaal tegen") dan video streamen ("is te doen"). En daar ga ik niet mee akkoord.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 17:10
door johan.devos
Met 1Mbit/sec valt nog te leven want ik zit regelmatig op hotel's waar ik maar 500Kbit/sec heb en dan is Netflix op een iPad nog redelijk. Ook surfen is nog best te doen aan 1Mbit/sec maar sneller is natuurlijk leuker.

Dit is een oplossing voor iemand op beperkt budget en dan moet je leren leven met de beperkingen en is het leuk als je die op voorhand kent.

Weet er iemend hoe het zit met de piek en daluren voor Basic? Is dit ook van 12:00 tot 00:00?

@Edward
512x384 pixels is inderdaad meer dan 10x "slechter" dan 1080p HD-kwaliteit als je het aantal pixels bekijkt (196'608 tov 2'073'600) maar op een kein scherm of grote afstand is dit nog te doen.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 17:48
door kaarsenbril
Hallo,

Hier ook Basic Internet.

Het produkt heeft al jaren geen upgrade meer gekregen qua mogelijkheden, enkel de prijs wordt regelmatig aangepast :angel:


Telenet is wettelijk verplicht 1 mbit te geven. Dit is dan ook het probleem niet... Het probleem is de upload, deze
is zo danig klein dat deze de bottleneck is om vlot te kunnen werken.

Hun enige bedoeling met dit abo is de mensen op hun tandvlees zetten zodat ze gaan naar fiber 200, maar vermits ik enkel
internet afneem en fiber 200 duurder is dan al hun produkten samen, denk ik niet dat dit ook maar 1 koper vindt....

Eigenlijk moesten ze beschaamd zijn ginder in Mechelen :evil:

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 18:06
door satsurfer
@ johan.devos
https://www2.telenet.be/nl/andere-produ ... -internet/

waar halen jullie 1 Mbps?

DL: 30 Mbps
UL: 3 Mbps
Downloadlimiet 100 GB
Wifree
26 €/maand

digitv:
16 € (+8.7 € als je geen digicorder hebt)

Internet basic + digitv: 50,7 €/maand

https://www2.telenet.be/nl/alles-in-een ... gitale-tv/
basic internet + tv: 51,69 €/maand

snap niet dat internet+tv los, goedkoper is dan je het in pakket neemt? :???:

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 18:33
door tb0ne
Check de link die ik eerder plaatste, daar staan de snelheidsbeperkingen opgelijst.
Smallband bij Whoppa is van 5 naar 10 gegaan toen ze de limieten aangepast hebben, alle producten met een harde limiet blijven steken op 1.

Re: Telenet Basic Internet

Geplaatst: 20 mei 2015, 19:07
door MrBlueSky
satsurfer schreef:
snap niet dat internet+tv los, goedkoper is dan je het in pakket neemt? :???:
Omdat Basic internet geen €26, maar €26,99 is ;)