Pagina 1 van 1

nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 12:56
door ubremoved_2964
Mijn wederhelft heeft FLUO van Telenet, maar ze belt amper met haar vast toestel en kijkt ook amper TV, voornamelijk de VRT zenders.

Dus wellicht downgrade naar Basic Internet (een besparing van 400 euro per jaar), voor TV een DVB-T kastje van DX.com, en voor telefonie wellicht een ATA kastje.

1. wat denken jullie van deze ATA:

http://www.cisco.com/c/en/us/products/u ... index.html

2. we zoeken een provider die low cost is maar wel betrouwbaar, en waarbij belkrediet onbeperkt of toch zeer lang geldig blijft

Is Weepee een goede keuze ?

Is het safe de ATA direct aan public internet te hangen ?

Haar bestaande setup:

- modem-only van telenet waar nu haar telefoon aan hangt
- domme switch waar haar digicorder en de WAN van eigen netgear router aan hangt (eentje waar dd-wrt op kan indien nodig)
- op de LAN van de netgear hebben we ook nog poorten vrij

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:05
door Sinna
Als je hier even op het forum zoekt, dan zal je heel veel de combinatie van WeePee voor inkomende gesprekken en Betamax voor uitgaande gesprekken vinden.
Ik doe het zelf al jaar en dag op een SPA3102 en die volstaat voor mij. De SPA112 is de verderzetting van de PAP2T en zou kunnen voldoen. Veel is afhankelijk van wat je wil kunnen. Als je WeePee voor zowel in- als uitgaand verkeer wil gebruiken dan zal de SPA112 volstaan, wil je dat uitsplitsen dan kijk je beter uit naar een ander toestel.

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:06
door jos123
ub4b schreef:1. wat denken jullie van deze ATA:
Prima keuze
ub4b schreef:2. we zoeken een provider die low cost is maar wel betrouwbaar, en waarbij belkrediet onbeperkt of toch zeer lang geldig blijft

Is Weepee een goede keuze ?
Ja, maar wel duur voor uitgaande gesprekken.
ub4b schreef:Is het safe de ATA direct aan public internet te hangen ?
Misschien dan eentje met router nemen? Cisco SPA122 ATA with router?

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:09
door ubremoved_2964
anderzijds ze belt amper, dus in die zin zal een dubbele voip provider setup wellicht kosten/baten niet de moeite zijn ...

we willen alles simpel houden

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:18
door Petervanakelyen
OVH?

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:23
door ubremoved_2964
Wat het Cisco ATA kastje betreft, stel dat we dit later aan een Asterix / FreePBX hangen, dan vermoed ik dat we via die weg wel meerdere SIP providers kunnen enablen ... (dit is niet dringend)

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:52
door laroyj
ik heb nog een 15 jaar oude cisco ata186 met daarop een belgacom draadloos toestel, ik werk via internetcalls voor de uitgaande gesprekken, op mijn iphone gebruik ik dit ook samen met de MobileVOIP app, spotgoedkoop, geen abonnementskosten, je geupdate belwaarde blijft altijd geldig en je hebt freeminutes waarmee je na opladen gedurende 3 maand gratis kan bellen naar de meeste Europese vaste nrs....
Inkomend laat ik gewoon bellen naar mijn gsm...
(ondertussen heb ik een Base B39 gebruik ik internetcalls enkel in het buitenland nog)

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:53
door jos123
ub4b schreef:Wat het Cisco ATA kastje betreft, stel dat we dit later aan een Asterix / FreePBX hangen, dan vermoed ik dat we via die weg wel meerdere SIP providers kunnen enablen ... (dit is niet dringend)
Of neem al direct een Fritzbox ;)?

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 13:57
door brubbel
Opgelet voor de beperkingen van de SPA112!
http://userbase.be/forum/viewtopic.php? ... 12#p552507
Voor de rest zelf zeer content van sinds lange tijd.
Vergelijk eventueel eens met de mogelijkheden van de siemens gigaset c610IP

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 14:19
door ubremoved_2964
't ja wil geen wifi of wireless

wederhelft heeft cvs dus geen extra straling in haar huis

Re: nieuwe VOiP setup ter vervanging van TN FLUO

Geplaatst: 30 jun 2014, 14:49
door krisken
Excuseer voor mijn misschien idiote vraag, maar wat heeft CVS te maken met straling? Wil niet provoceren of iets dergelijks, maar begrijp je uitleg niet?

Die ATA is de opvolger van de Linksys PAP2T, een toestel dat ik lang zelf heb gebruikt (op een bepaald moment waren er 5 in gebruik hier!). Doet wat het moet doen, altijd tevreden van geweest!

PS : aub geen discussie over straling (daar bestaan reeds topics over), vraag gewoon TS om zijn antwoord even te verduidelijken :-)