Pagina 1 van 3

Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 17:57
door iRockabizzydilly
Belgacom-topman Didier Bellens heeft fors uitgehaald naar de Belgische staat, die hij beschreef als de slechtste aandeelhouder waarmee hij gewerkt heeft. “Di Rupo is als een klein kind dat om zijn Sinterklaas komt”, zei hij dan weer over de premier.
http://datanews.knack.be/ict/nieuws/bel ... 482993.htm

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 18:05
door VOiD
Die doet er echt alles voor om zijn ontslagvergoeding op te strijken :)

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 18:12
door iRockabizzydilly
En toch kan je hem moeilijk ongelijk geven...

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 18:15
door lion51
Moest die aan hoofd van zuivere prive bedrijf staat en je valt zo uit op uw hoofdaandeelhouders men zou hem snel de mond snoeren.
Bij Belgacom heeft hem ooit carte blanche gekregen door de politici en zo zie je maar wat dan gebeurt.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 18:22
door iRockabizzydilly
Wat er dan voorvalt is dat een van de leden van de groep hoofdaandeelhouder u zonder enige medische diagnose en zonder behandelend arts te zijn voor het hele land en wereld (voor zij die willen luisteren) een aandoening aanpraat die totaal ongepast is en zeker uit de mond van de persoon in kwestie zuur klinkt. En dat nog eens terwijl die hoofdaandeelhouder elk jaar inderdaad een mooie sinterklaas krijgt.

Nee, CEO zijn van zo'n bedrijf is geen cadeau. De belangen die achter de schermen spelen en waar mee moet rekening gehouden worden zijn waarschijnlijk niet in te beelden.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 18:26
door Astralon
lion51 schreef:Moest die aan hoofd van zuivere prive bedrijf staat en je valt zo uit op uw hoofdaandeelhouders men zou hem snel de mond snoeren.
In de privé zou dit niet gebeuren want daar heeft de meerderheidsaandeelhouder maar één belang: rendement.
In de politiek heeft iedereen zijn zegje. Bellens vat dat trouwens goed samen:
Elke minister heeft zijn wensen. De ene spreekt over de portefeuille van de consument, de andere over de staat van de overheidsfinanciën, de derde over de gezondheid van de burger die hij wil beschermen maar enkel in Brussel. Ik spreek er een woordje over met de premier. Hij begrijpt dat dit moeilijk is maar antwoordt me dat hij andere problemen heeft", wordt Bellens door L'Echo geciteerd.
Bron: De Tijd

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 19:06
door lion51
Als Bellens niet akkoord gaat met de gang van zaken dan moet hij maar ontslag nemen
Zo simpel is da

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 19:51
door fluppie
In hetzelfde art. uit Bellens ook zijn verwondering van de uitermate harde aanpak van andere providers door de regering,
""Eerlijk gezegd, indien men mij op een dag had gezegd dat de politiek elke vorm van concurrentie zou doden, dan had ik dat niet geloofd".
zijn de woorden daaromtrend,door Bellens,ik vind het vrij bizar dat de grote baas van Belgacom het toch aandurft om zoiets (De Waarheid)te zeggen.
De enige concurentie is Telenet,geeft Bellens toe,en die zitten helemaal alleen op de kabel.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 07 nov 2013, 19:55
door iRockabizzydilly
Ik merk toch ook wel correcte opmerkingen van Bellens in dit artikel, toont wat mij betreft een kant van de man die de media en politiek niet belichten. Integendeel.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 08 nov 2013, 20:28
door Stormlord
Bah, wat in de pers komt vormt zo vaak al een vertekend beeld van de realiteit en wat hij publiekelijk zegt is ook niet echt iets nieuws - maar het moet al ver gekomen zijn dat iemand met een PS signatuur wordt uitgespuwd door... de PS (én MR én CDH, ... naast natuurlijk ook heel wat Vlaamse politici) ... In de Waalse politiek van "ons kent ons" is dat toch iets dat niet zo vaak voor valt, en dat wil toch wel wat zeggen ... Je moet je beginnen afvragen wat er nog allemaal niet in de pers is verschenen en wat er nog allemaal van minder koosjere zaken achter schuilgaat, want allerlei vormen van vriendjespolitiek, geschenken onder tafel etc... zijn absoluut niet vreemd aan de gemiddelde Waalse politieker: het moet dus al erg verregaand zijn dat het zo ver komt dat hij publiekelijk door hen aan de schandpaal wordt genageld ...

Ik zou er alleszins niet te veel compassie mee hebben, met wat hij de afgelopen jaren heeft kunnen sparen van zijn salaris zal hij wel vlot verder kunnen voor de rest van zijn leven zeker?

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 08 nov 2013, 21:04
door johcla
En voordat hij waarschijnlijk zijn C4 krijgt, nog vlug een vriendendienstje vervullen:

http://www.knack.be/nieuws/belgie/belga ... 15084.html

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 08 nov 2013, 21:19
door iRockabizzydilly
Ik ben nog zo zeker niet dat hij zijn C4 krijgt...

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 08 nov 2013, 21:47
door fluppie
Bellens zijn contrakt loopt nog een twee jaar,als hij zijn contrakt uitdoet zal hij toch nog een goede 2 Mil Euro ontvangen.Als hij echter nu zou ontslagen worden,dan wacht hem een vetpot van maar eventjes.......4,2 mil Euro.Dat zijn de cijfers die deze avond op de tv vermeld zijn.De politiek zou dan ook niet zo happig zijn,om hem zijn ontslag te geven,leg dat daarna maar uit aan de bevolking.Men kan Bellens,beroepshalve ook niets verwijten,tot nu toe heeft hij het zeer goed gedaan bij Belgacom.Donderdag moet Bellens terug verschijnen,maar zijn positie is hoe dan ook zeer confortabel.

Het grootste risico dat de regering loopt is dat ze na Bellens iemand zouden aanstellen die absoluut niet bekwaam zou zijn,(een soort Etienne Schouppe bijv.maar dat zou dan later maar te zien zijn) en zo hun eigen divident de grond ingeboord te hebben.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 08 nov 2013, 21:56
door iRockabizzydilly
Contract loopt bij mijn weten nog tot 2014, dus nog een jaar. Kan me vergissen, maar had dit toch zo begrepen.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 00:11
door gbmed
Kort samengevat: in de grond heeft hij gelijk, maar om hem in de grond te krijgen zal heel wat moeilijker zijn ;-)

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 00:36
door Petrikske
Hij zal wel in z'n vuistje lachen en denken aan al die miljoenen ontslagvergoeding, slechts 1 winnaar mogelijk hier.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 07:24
door Joe de Mannen
Het feit dat Stefaan Declerck nu voorzitter is van de raad van bestuur geeft de Walen recht op de ceo, dat zal er ook wel voor iets tussen zitten.
J.

[Afbeelding Post made via mobile device ]

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 15:34
door DIBO
Den Didier toch... nog rap een benoemingske als Vice-President er doordrukken :bang:
En ik weet begot niet waarom heel de tijd de naam Monica Lewinsky door mijn gedachten schiet....

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 15:41
door iRockabizzydilly
Nu ook niet overdrijven hé, die benoeming is met de bedoeling een betere communicatie naar buiten toe te hebben en dus zodat hij zelf wat uit de storm komt en weer tot de orde van de dag kan overgaan.
Schijnbaar vergeet zowat iedereen in België momenteel wat voor een kassa kassa die man heeft op poten gesteld voor de overheid. Zijn loon is altijd mooi terugverdiend.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 16:04
door DIBO
Ik citeer De Tijd: Binnen Belgacom wordt de promotie op ongeloof onthaald.
Een junior die op dikke 6 jaar V-P wordt...kan zijn dat het puur op merites verdiend is.
Maar ik heb al genoeg "Lewinsky's" tegenkomen in het bedrijfsleven...

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 17:45
door iRockabizzydilly
Het kan zeker, ik ben zelf binnen een heel korte periode snel doorgegroeid in bgc. It's all about the numbers.

En om daarom opnieuw Bellens aan te vallen is lachwekkend (niet op u bedoeld uiteraard, op de politiek) aangezien ze voor een CEO van de NMBS iemand nemen die gewoon in de telefoonboek van een SP.a'er zat met de satirische bijnaam de Keizer van Oostende en niks bewees binnen datzelfde bedrijf en ook niet via Selor als beste uit de bus kwam. Ook Lowinski?

By the way, Lowinski had niet echt een promotievoordeel en had duidelijk andere bedoelingen (bijhouden van het kleed met vlekken op, jaren later...).

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 09 nov 2013, 18:43
door DIBO
iRockabizzydilly schreef:korte periode snel doorgegroeid in bgc
Proficiat! Dan wens ik je nog meer van hetzelfde. En op tijd je lidkaartje aanvragen bij de Cercle de Lorraine zoals mevrouw de kersverse V-P.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 11:02
door fluppie
Beroepshalve heeft Bellens het toch wel zeer goed gedaan,zo goed dat de regering alle jaren een mooi dividend mag ontvangen.Als de regering Bellens buiten zet,dan zal men er moeten voor zorgen dat er iemand aan de top komt van Belgacom die het minstens evengoed doet (en veel minder gaat verdienen,laat dat maar al duidelijk zijn),het zou dan wel eens kunnen dat het dividenten tijdperk voorbij is voor de regering.Ik vind stefaan de Clerq trouwens ook al geen versterking voor Belgacom,integendeel.......

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 12:05
door gbmed
Ten tijde van John Goossens zaliger was Belgacom in tegenstelling tot enkele andere openbare bedrijven steeds winstgevend. Had die charismatische persoon nog geleefd dan was Belgacom net zoals nu een melkkoe voor de regering geweest. Waar je het vandaan haalt dat de huidige persoonlijk verantwoordelijk is voor het grote success is mij een raadsel. Hij heeft trouwens totaal geen charisma en reikt nog niet tot aan de zolen van Goossens zaliger.

Tijdens de periode van Goossens was het trouwens veel woeliger want het was de periode van liberalisering en digitalisering van de sector. Het is Goossens die de échte strepen verdiend. In tegenstelling tot hem is de huidige een enorm controversieel persoon die aan de top een schrikbewind hanteert. Zij die tegen deze verlichte dispoot durven ingaan zijn allemaal al de revue gepasseerd. Nog nooit zijn er zoveel fratsen geweest bij Belgacom en het woord saga is ondertussen tot kunstvorm verheven.

Het wordt écht tijd dat deze fratsen ophouden. Trop is teveel en teveel is trop !

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 13:00
door iRockabizzydilly
Dus volgens u draait een bedrijf net zo goed met een goede of een slechte bestuurder? :P met andere woorden, Belgacom heeft eigenlijk geen CEO nodig om goed te blijven draaien want het is niet de verdienste van de CEO als het goed draait...

En laten we dan ook vergeten dat er toen véél minder concurrentie was? Ook de liberalisering was al gedeeltelijk doorgevoerd toen Goossens overnam van Kok.
Onder Bellens in 2005 ging Belgacom ook tv aanbieden, wat intern eerst met serieuze argusoogjes werd bekeken door heel veel medewerkers. TV was niet de core business van Belgacom en was de core business van de grote concurrent dus het uitbreiden van het speelveld is zonder twijfel onder hem stevig doorgevoerd geweest en was toch ook een stevige "gok". Intussen kunnen we moeilijk claimen dat Belgacom TV een misstap was.

Het kan zijn dat Goossens ook dezelfde beslissing zou genomen hebben, maar dat gaan we nooit weten.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 13:33
door Muziekbos
Grappig allemaal, hoe één man een gans land in zijn wurggreep houdt met zijn fratsen allerhande.
Al is er nog maar 1 procent waar van wat er van deze man in de pers verschijnt, dan is het nog 1 procent teveel. Die man leeft op een andere planeet met andere waarden en normen. Doet mij een beetje denken aan een Mafia baas uit de films :cop: , die zich van de wereld niets aantrekt en gewoon zijn eigen ding doet. En al diegenen die hem met vuur verdedigen ... ofwel ook bloed aan jullie handen .... ofwel is het wachten tot de dag dat jullie ook "gesjost" worden ... :angel: .... ondertussen draait de wereld gewoon door ....

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 13:54
door iRockabizzydilly
Zo'n uitspraken doen en dan bezig zijn dat een ander op een andere planeet zit... :roll:

By the way, waar zie jij die wurggreep?




[Afbeelding Post made via mobile device ]

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 16:17
door boulder
Je kunt veel zeggen over die man, maar wat moet je dan niet zeggen over Di Rupo en zijn bende ?
Bellens was zijn mannetje, hij heeft hem benoemd.
En zoals dat altijd gaat bij politieke benoemingen loopt die vriendjespolitiek altijd met een sisser af.
En omdat Di Rupo te trots is moet straks de belastingbetaler weer opdraaien voor die vele miljoenen ontslagvergoeding ?
Socialisten, er is weinig sociaal aan. :evil:

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 16:27
door Lord Utopia
iRockabizzydilly schreef:Het kan zeker, ik ben zelf binnen een heel korte periode snel doorgegroeid in bgc. It's all about the numbers.
Dat lijkt me niet aannemelijk. Een verkoper in de shop wordt geen manager niveau 1A in 6 jaar tijd... en dat geldt volgens mij toch ook voor de hoge regionen in het management.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 17:04
door iRockabizzydilly
Ongelooflijk, nu weet je precies al beter wat ik deed en hoe lang en of ik al dan niet snel kon doorgroeien :P
Kerel, ik zal m'n eigen leven wel beter kennen zeker.

Terzijde, doorgroeien op 6j tijd kan zeker, maar doorgroeien hoeft niet perce A1 te zijn. In geval van Bellens, goh daar is misschien meer aan de hand, maar het kan wel op die periode.

Vriendjespolitiek is er overal echter, en zoals ik hier al eens eerder aanhaalde vind ik het bijzonder zuur dat Bellens wel hierop wordt gepakt door de politiek, maar dat de politiek zelf een benoeming doet, gewoon omdat die persoon een vriendje is van en in de telefoonboek zit en niks te selor of bewezen diensten in dat specifieke bedrijf, voor een veel belangrijkere functie binnen een overheidsbedrijf namelijk de grand chef CEO van de NMBS. Wordt Vandelanotte hierop doodgebrand in de media en politiek? Helemaal niet. Kunnen diezelfde mensen dan een ander er voor aanpakken? Nee. Doen ze het? Ja.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 20:01
door Muziekbos
hmmm, misschien komende dinsdag met een uitprint van dit forum in je achterzak naar je baas stappen, misschien kan je hiermee de volgende promotie in 6 jaar op je palmares steken. :beerchug:

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 10 nov 2013, 21:10
door gbmed
Ooit zoveel schandelen in de media gelezen over Goossens zoals deze of deze?

Uit het palmares van brokkenpiloot Bellens:
• april 2010. Bellens wordt handel in voorkennis verweten nadat zijn vermogensbeheerder 14.000 Telindus-aandelen koopt. Uiteindelijk wordt de ceo van Belgacom niet bestraft omdat niet aangetoond kan worden dat Bellens persoonlijk achter de aankoop zit.

Noteer het volgende: door het eigengereid optreden van de CEO bekomt hij dat Telindus de overname beschouwt als een vijandelijke overname. Het bedrag dat met de overname gemoeid gaat kost BGC én dus de belastingsbetaler véél meer als nodig zou geweest zijn. De CEO heeft volstrekt géén voeling met Vlaanderen.

• juli 2011. La Raquette in Bergen, een gebouw van de vroegere RTT, wordt verkocht aan Xelis BVBA een bedrijf van Edmée De Groeve, PS-getrouwe en latere topvrouw van de Nationale Loterij. Bellens wordt in het onderzoek, dat nog steeds loopt, beschuldigd van passieve corruptie.

• Ondertussen nemen verschillende topmanagers van Belgacom ontslag omdat ze botsen met ceo Bellens, die op een kille en onbuigzame manier leiding zou geven aan het bedrijf. Michel De Coster, die de zakelijke divisie leidde, innovatiedirecteur Stijn Vander Plaetse, strategiedirecteur Grégoire Dallemagne en Executive Vice President consumer Business Unit Scott Alcott verlaten het bedrijf.

• september 2011. Concetta Fagard, een naaste medewerkster van Bellens, wordt aan de deur gezet na klachten over pesterijen. De ceo probeert haar echter, tegen het advies van zijn raad van bestuur in, weer in dienst nemen. Uiteindelijk moet hij toch het onderspit delven en vertrekt Fagard.

• januari 2013. Bellens is het niet eens met de pogingen van de federale regering, zijn werkgever, om de toplonen aan banden te leggen, en laat dat duidelijk blijken. ’Als de toplonen bij Belgacom omlaag moeten, kost dat 30 miljoen’, laat hij uitrekenen door zijn personeelsdienst.

• januari 2013. Op een toespraak voor een grote groep journalisten laat Bellens zich vervolgens erg kritisch uit over de stralingsnormen in Brussel, die het Belgacom ‘onmogelijk’ maken om een 4G-netwerk uit te rollen, iets waar veel bedrijven volgens de Belgacom-topman vragende partij voor zijn. ‘En wat zegt Brussel tegen hen? f*** you...’, laat Bellens optekenen. Beide uitspraken komen hem eind januari op een reprimande van minister van Overheidsbedrijven Labille (PS) te staan, die hem herinnert aan zijn rol als topman van het overheidsbedrijf.

• oktober 2013. Het bedrijf Immobel, waarvan Didier Bellens bestuurder is, probeert een gebouw van Belgacom aan de Brusselse Lebeaustraat te kopen. Belgacom laat intern en extern - door huisrevisor Deloitte - onderzoek doen naar het mogelijk belangenconflict, maar ziet geen graten in de verkoop. Bellens zelf stelt tegenover de kamercommissie Infrastructuur dat er geen transactie is en er dus ook geen belangenconflict kan zijn. Ondertussen heeft Immobel wel een officieel bod gedaan op het gebouw.

• oktober 2013. Als klap op de vuurpijl stuurt Bellens een brief naar CD&V-voorzitter Wouter Beke om zich te beklagen over diens parlementslid Roel Deseyn. Die had Belgacom in het kader van de hacking van het bedrijf beschuldigd van liegen. Belgacom verdedigt de ceo, die zich volgens het bedrijf ‘persoonlijk gekwetst voelt door een aantal verregaande en onterechte aantijgingen door de heer Deseyn.’ Beke noemt de tussenkomst van Bellens ‘ongeoorloofd’.

• november 2013. Net op de dag dat Stefaan De Clerck, de nieuwe voorzitter van Belgacom, uitleg moet komen geven in het parlement over het Stro-gebouw, zorgt de ceo voor nieuwe deining. Hij vergelijkt premier Di Rupo met een 'klein kind', dat hem enkel bij het naderen van het jaareinde belt, om te informeren of Belgacom een dividend uitkeert. ‘Een beetje zoals een klein kind dat om zijn Sinterklaas komt.’
Zo kan ik er nog véél méér plaatsen. Come on, het stinkt uren in de wind :bang:

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 11 nov 2013, 01:22
door gbmed
boulder schreef:Je kunt veel zeggen over die man, maar wat moet je dan niet zeggen over Di Rupo en zijn bende ?
Bellens was zijn mannetje, hij heeft hem benoemd.
Het was Rik Daems die hem in 2003 benoemde tot CEO van Belgacom.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 11 nov 2013, 09:10
door Joe de Mannen
Het is sowieso al verkeerd dat, nu de Clerck de raad van bestuur voorzit, er een Waalse CEO zou moeten komen. Dat houdt impliciet in dat het niet de beste kandidaat 'moet' zijn en dat is fundamenteel verkeerd.

J.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 10:35
door kheyvaert
Professioneel gezien heeft Bellens goed werk geleverd, desondanks de openstelling van de markt en alle regeltjes, is Belgacom niet, zoals KPN of Deutsches Telecom, afgegleden naar zware herstructureringen of verliezen. Desondanks de openstelling is de firma blijven investeren...

Wat heeft hij fout gedaan?

Commentaar gegeven op het 4G probleem van Brussel?
Voor de politici was dit een fout, maar ze moesten snel bijdraaien nadat Base, én Europa (Nellie Kroes) hem gelijk gaven...

Commentaar over dat Di Rupo een klein kind is dat geld komt halen???
Sorry maar dat klopt: het pensioenfonds van Belgacom is volledig opgenomen in het Zilverfonds...
Belgacom wordt in veel gemeenten tegengewerkt omdat die gemeenten participaties hebben in Intercommunales/kabelmaatschijen die dus Telenet of Voo als klant hebben... Maar als ze centjes willen zien komen ze wel braafjes elk jaar hun geld halen bij Belgacom.

Ja hij heeft zijn vertrouwelingen benoemd... Maar dat doet vrijwel elke CEO... En vooral de politiekers moeten daarover zwijgen, met hun politieke benoemingen of niet-verkozenen die ergens, in plaats van iemand anders, toch een stoeltje in een gemeenteraad, OCMW-raad of parlement mogen gaan zitten...

Het enige wat men Bellens écht kan verwijten is dat enorm veel Belgisch personeel is vervangen door Indiers en dergelijke (ga maar eens tussen 7.30 en 10u aan de personeelsingang kant Noordstation staan en tel ze maar... besef daar dan nog eens bij dat voor elke Indier die je daar ziet binnenstappen er ook nog eens 3 zijn in Indie zélf die ook voor Belgacom werken)... Maar kan je dat echt zijn fout noemen??? De aandeelhouders wilden een vermindering van de kosten, ook personeelskosten... dus moest er volk vertrekken en door goedkopere krachten (voornamelijk Indische) vervangen worden.... En die aandeelhouders.... dat zijn oa. onze teergeliefde regering... Dus onrechtstreeks heeft die teergeliefde regering zelf een hand gehad in de werkloosheid van landgenoten.

Ik hou mijn hart al vast voor wat ze in de plaats gaan zetten.

Let op mijn woorden... met deze politiekers aan de macht gaan we Belgacom, in navolging van Electrabel, en nu ook Fortis, nog zien verkocht worden aan het buitenland...

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 10:39
door kheyvaert
gbmed schreef:
boulder schreef:Je kunt veel zeggen over die man, maar wat moet je dan niet zeggen over Di Rupo en zijn bende ?
Bellens was zijn mannetje, hij heeft hem benoemd.
Het was Rik Daems die hem in 2003 benoemde tot CEO van Belgacom.
maar hij werd voorgedragen door de PS en SP... en gezien de andere partijen al hun benoemingen in andere firma's/plaatsen hadden gedaan, was het hun kandidaat die gekozen werd.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 10:56
door kheyvaert
• april 2010. Bellens wordt handel in voorkennis verweten nadat zijn vermogensbeheerder 14.000 Telindus-aandelen koopt. Uiteindelijk wordt de ceo van Belgacom niet bestraft omdat niet aangetoond kan worden dat Bellens persoonlijk achter de aankoop zit.

Noteer het volgende: door het eigengereid optreden van de CEO bekomt hij dat Telindus de overname beschouwt als een vijandelijke overname. Het bedrag dat met de overname gemoeid gaat kost BGC én dus de belastingsbetaler véél meer als nodig zou geweest zijn. De CEO heeft volstrekt géén voeling met Vlaanderen.

• juli 2011. La Raquette in Bergen, een gebouw van de vroegere RTT, wordt verkocht aan Xelis BVBA een bedrijf van Edmée De Groeve, PS-getrouwe en latere topvrouw van de Nationale Loterij. Bellens wordt in het onderzoek, dat nog steeds loopt, beschuldigd van passieve corruptie.
Toch raar, vooral als je ziet dat hieromtrent dan ook weer gezwegen wordt over de raad van bestuur, daar Bellens hierover niet alleen kon beslissen...
Een raad van bestuur waarin de regering, met daarin PS-ers, 51% van het beslissingsrecht heeft.

• Ondertussen nemen verschillende topmanagers van Belgacom ontslag omdat ze botsen met ceo Bellens, die op een kille en onbuigzame manier leiding zou geven aan het bedrijf. Michel De Coster, die de zakelijke divisie leidde, innovatiedirecteur Stijn Vander Plaetse, strategiedirecteur Grégoire Dallemagne en Executive Vice President consumer Business Unit Scott Alcott verlaten het bedrijf.
Dat bepaalde van die 'topmanagers' spraken over het volledig outsourcen naar Oost-Europa van verschillende administratieve diensten werd verzwegen.
Bellens was het daarmee niet eens

en Kil en Onbuigzaam???? Sorry, maar een manager die zich makkelijk laat ompraten om dingen te doen en dus om de vijf voet van windrichting verandert is dan wel goed?
• september 2011. Concetta Fagard, een naaste medewerkster van Bellens, wordt aan de deur gezet na klachten over pesterijen. De ceo probeert haar echter, tegen het advies van zijn raad van bestuur in, weer in dienst nemen. Uiteindelijk moet hij toch het onderspit delven en vertrekt Fagard.
al eens gekeken in hoeveel firmas eerder de klagers van pesterijen worden buitenspel gezet ipv de pesters?
Fagard kon inderdaad een bitch zijn, maar ze eiste dan ook van haar personeel dat ze hun werk goed deden, wat vooral bij (oudere) statutaire werknemers, niet in goede aarde viel
• januari 2013. Bellens is het niet eens met de pogingen van de federale regering, zijn werkgever, om de toplonen aan banden te leggen, en laat dat duidelijk blijken. ’Als de toplonen bij Belgacom omlaag moeten, kost dat 30 miljoen’, laat hij uitrekenen door zijn personeelsdienst.
en de berekening klopte die hij maakte...
Maar als Bellens dat zegt is het schandalig... Dat ondertussen Thys zegt dat hij niet wil inleveren levert alleen maar de commentaar op dat "het loon van de manager moet bekeken worden afhankelijk van zijn werk binnen het soort bedrijf", met andere woorden: Thys zou niet moeten inleveren....
Hypocriet genoeg?
• januari 2013. Op een toespraak voor een grote groep journalisten laat Bellens zich vervolgens erg kritisch uit over de stralingsnormen in Brussel, die het Belgacom ‘onmogelijk’ maken om een 4G-netwerk uit te rollen, iets waar veel bedrijven volgens de Belgacom-topman vragende partij voor zijn. ‘En wat zegt Brussel tegen hen? f*** you...’, laat Bellens optekenen. Beide uitspraken komen hem eind januari op een reprimande van minister van Overheidsbedrijven Labille (PS) te staan, die hem herinnert aan zijn rol als topman van het overheidsbedrijf.
Was inderdaad een schandaal... MAAR??? had hij ongelijk?
De CEO van Base steunde Bellens hierin, hoewel Bellens het misschien ongelukkig verwoord was, daar reageerde niemand op....
En toen Europa (Nellie Kroes) hetzelfde zei.... was iedereen vergeten dat het Bellens was die de kat de bel ombond.

• oktober 2013. Het bedrijf Immobel, waarvan Didier Bellens bestuurder is, probeert een gebouw van Belgacom aan de Brusselse Lebeaustraat te kopen. Belgacom laat intern en extern - door huisrevisor Deloitte - onderzoek doen naar het mogelijk belangenconflict, maar ziet geen graten in de verkoop. Bellens zelf stelt tegenover de kamercommissie Infrastructuur dat er geen transactie is en er dus ook geen belangenconflict kan zijn. Ondertussen heeft Immobel wel een officieel bod gedaan op het gebouw.
Paille is nog niet verkocht, én de plannen van verkoop zijn naar verschillende firma's verstuurd opdat ze een bod konden doen....
Maar omdat in één van die 12 firma's Bellens voorzitter is, is het een probleem...
Dat er andere firma's zijn, waarvan de CEO's ook een politiek kleurtje hebben wordt verzwegen.
• oktober 2013. Als klap op de vuurpijl stuurt Bellens een brief naar CD&V-voorzitter Wouter Beke om zich te beklagen over diens parlementslid Roel Deseyn. Die had Belgacom in het kader van de hacking van het bedrijf beschuldigd van liegen. Belgacom verdedigt de ceo, die zich volgens het bedrijf ‘persoonlijk gekwetst voelt door een aantal verregaande en onterechte aantijgingen door de heer Deseyn.’ Beke noemt de tussenkomst van Bellens ‘ongeoorloofd’.
Deseyn beweerde dat Belgacom zijn mails las... Bellens heeft zich daaromtrent verduidelijkt daarna.
Indien Deseyn dit vermoeden had, had hij dit niet aan de pers moeten melden, maar aan het gerecht, zodat er op een serene manier onderzoek gevoerd kon worden. Door dit eerst naar de pers te lekken heeft Deseyn er echter voor gezorgd dat, indien dit zo was, alle bewijzen konden verdwijnen... Wie is er dan het kieken? Deseyn of Bellens?
Verder nog de opmerking dat de schoonzuster van dhr. Deseyn een plaats heeft in de raad van bestuur van Telenet en het Vlaams Parlement (waar Deseyn dus in zetelt) eveneens aandeelhouder is van Telenet.
Als Deseyn Belgacom zo wantrouwt... waarom zit hij dan bij Belgacom als klant?
• november 2013. Net op de dag dat Stefaan De Clerck, de nieuwe voorzitter van Belgacom, uitleg moet komen geven in het parlement over het Stro-gebouw, zorgt de ceo voor nieuwe deining. Hij vergelijkt premier Di Rupo met een 'klein kind', dat hem enkel bij het naderen van het jaareinde belt, om te informeren of Belgacom een dividend uitkeert. ‘Een beetje zoals een klein kind dat om zijn Sinterklaas komt.’
wat klopt er niet aan aan zijn uitleg?
Het is een feit dat in vele gemeenten Belgacom wordt tegengewerkt omdat die gemeenten participaties hebben in Intercommunales/kabelmaatschappijen die ondertussen Telenet/Voo als klant hebben of zelfs erdoor zijn overgenomen... Vaak genoeg mag Belgacom geen werken verrichten hierdoor die nodig zijn om de infrastructuur te vernieuwen.
En geen haan die daarnaar kraait...
Maar wél staan de politici van vaak dezelfde partij als die van de gemeenten die Belgacom tegenwerken, elk jaar in de rij om hun dividenden te incasseren bij hetzelfde Belgacom.... Om nog maar te zwijgen dat bijvoorbeeld het pensioenfonds van Belgacom intégraal is leeggezogen om de begroting op pijl te krijgen....
Belgacom is voor de regering niet meer dan een melkkoe dat zijn mond moet houden en melk geven.

FEIT is wel dat onder Bellens, ondanks de groeiende concurrentie, Belgacom stabiel gebleven is, en, als énige staatsbedrijf, in staat is winst te genereren.... Als je dit vergelijkt met Nederland, waar KPN 80% van zijn klantenbestand verloren heeft na de vrijmaking of met Duitsland, waar Deutsches Telecom 7500 mensen moest ontslaan, doet Belgacom het nog niet zo slecht... Ze staan qua Europese telecomoperatoren zelfs in de top... en België is inmiddels een van de landen met de grootste breedbanddichtheid ter wereld.

Nog een FEIT is dat Belgacom, in tegenstelling tot Bpost en de NMBS, relatief weinig stakingen kent... meer zelfs...
Lees hier maar eens wat het ACOD (nochtans een stakingsgevoelige vakbond) zélf zegt over Bellens: http://www.tijd.be/nieuws/ondernemingen ... 8-3125.art

Ik denk dat je best eens De Financieel Economische Tijd bij de hand neemt, die toch politiek neutraler is dan De Standaard, waarin men vorige week een analyse maakte van Bellens' carrière bij Belgacom en waarin de conclusie is dat Bellens een héél goede manager is, maar alleen moet leren wanneer hij zijn mond moet houden....

Ik persoonlijk zou liever een baas/ondergeschikte hebben die ervoor zorgt dat het bedrijf het goed doet en nochtans zich af en toe verspreekt dan een ja-knikker die zijn mond niet opendoet maar de firma naar de haaien laat gaan

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 12:36
door krisken
Maakt Belgacom zelf dan winst? Mij hebben ze namelijk altijd wijsgemaakt dat de winst van Belgacom niet kwam van het Belgacom dat wij kennen (lees : internet/telefonie), maar van BICS?

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 13:12
door redman
Ik denk toch dat Belgacom ook heel veel winst maakt met de Prof Market in België, en dus niet alleen BICS,
dat er misschien niet veel te rapen valt bij de particuliere markt is misschien wel waar.

Re: Bellens haalt fors uit naar Belgische staat

Geplaatst: 14 nov 2013, 14:18
door konda
Als wij het gelach niet zouden moeten betalen zou ik er heel erg geamuseerd mee zijn mocht door die farce morgen belgacom volledig leeg lopen maandag op de beurs en ons landje hier met 51% van niets blijven zitten.