Pagina 1 van 1
internet in Boedapest
Geplaatst: 04 nov 2013, 12:19
door Trojan
Joo, mijn nonkel heeft in Boedapest internet laten aanleggen.
Nu is het zo dat ze gewoon een utp kabel hebben binnengetrokken. Bij het aansluiten op een laptop krijg je geen ip, maar je moet daar manueel een PPPoE sessie opzette, wat ook werkt.
Nu hebben ze een Linksys WAG120N gekocht, maar deze heeft al een geintegreerde adsl modem en geen WAN poort.
Weten jullie of je ook een PPPoE sessie kunt opzetten op de LAN poorten en zo delen via de Wifi, of moeten ze een nieuwe router kopen met een WAN poort?
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 04 nov 2013, 12:31
door UBremoved9108
Je gaat een router nodig hebben die niet over een ADSL/VDSL modem beschikt (RJ11), maar een gewone router, vandaar kan je dan een PPPoE opbouwen (zie wel dat die router PPPoE ondersteund).
Ik heb dezelfde modem als jij, die kan volgens mij geen PPPoE opbouwen via de LAN poorten. Alsook hem flashen met alternatieve firmware is onmogelijk (heb ik reeds onderzocht).
Wel rare manier van werken eigenlijk, maar soit.
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 04 nov 2013, 14:55
door Trojan
Daar vreesde ik al voor, dat wordt een tripje naar de lokale mediamarkt om van router te wisselen.
[
Post made via mobile device ]
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 05 nov 2013, 23:46
door Trojan
Deze middag de modem gaan omwisselen voor een Linksys E2500 router. Configureren was een eitje dankzij die cisco connect zever.
http://digi.hu/lakossagi/internet
Het betreft dit BaseNET abonnement voor maar €12 per maand, u leest het goed ... €12! En daarvoor krijgt u 40/20 "onbeperkt" volume (niet gezocht of er een fup aan vast hangt).
[
Post made via mobile device ]
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 06 nov 2013, 21:44
door philippe_d
Trojan schreef:u leest het goed ... €12!
Tja ... je moet ook rekening houden met de lokale lonen!
Internet mag wel wat goedkoper zijn hé, als de mensen daar maar 1/4 verdienen van onze lonen hier...
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 06 nov 2013, 21:49
door Petervanakelyen
Psst: er staat twee keer Hongarije 
Re: internet in Boedapest
Geplaatst: 06 nov 2013, 22:19
door Trojan
Als je rekening houdt dat elektronica hier even duur of soms duurder is dan bij ons, is het toch wel zeer goedkoop internet.
[
Post made via mobile device ]