Pagina 1 van 1

router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 15:49
door eve.sabbe
Beste,

onlangs een briefje ontvangen van TN: "je bent nu helemaal Whoppa! blablabla automtisch overgezet blablabla 120 Mbps blablabla..."
Voordien haalde ik snelheid van 57 Mbps deze morgen 85 Mbps. Toch geen verslechtering.
Mijn huidige router is een TP Link WR 841N.
Dien ik een betere/vluggere router aan te schaffen wil ik nog meer snelheid???
Nieuwe computer aanschaffen is ondertussen al gebeurd (was nodig).

vriendelijke groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 15:53
door butskristof
Is deze test draadloos gedaan? Probeer dan eerst eens een bekabelde test en kijk of je daar de beloofde snelheid haalt.

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 16:03
door eve.sabbe
Hallo,

de test is bekabeld gebeurd.
Een tweede test was van de TN modem rechtstreeks aan laptop (dus geen switch ertussen) en snelheid was flirtend met 100 Mbps.

Ik weet dat er meer inzit...

groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 16:10
door jaker
eve.sabbe schreef:... de snelheid was flirtend met 100...
Heeft je laptop dan wel een gigabit aansluiting?

Verstuurd van mijn GT-I8190 met Tapatalk

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 16:19
door eve.sabbe
Blijkbaar wel want mijn man kon zijn ogen niet geloven.
Test herhaald en opnieuw supersnelheid.

groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 16:29
door Petervanakelyen
Dat is geen antwoord op de vraag ;)

Als je laptop een Fast Ethernet NIC heeft, haal je inderdaad rond de 100Mbit, maar niet meer.
Met een Gigabit NIC zou je de volle 120Mbps moeten halen.

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 17:47
door eve.sabbe
Beste,

de technische details van mijn laptop ken ik niet zo goed.
Ik heb zo het vermoeden dat mijn router de boel vertraagd...
Daarom vraag ik me dus af of een nieuwe router aangewezen is.

mvg
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 17:48
door Dettie
Typ het modelnr eens hier, dit kan je vinden onderaan de laptop

Merk + modelnr, de rest vinden wij wel via google ;)

bv medion MD 98560 (in mijn geval)

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 18:02
door eve.sabbe
hallo,

zoonlief heeft nu de laptop ingepalmd en ik ga hem niet storen.
Het is er een van Acer.

Wat zijn uw snelheden, als U "Whoppa" bent?

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 18:17
door joriz
Je router heeft een 100Mbit WAN poort (de poort waar de modem op aangesloten is) terwijl je telenet abbo in ideale omstandigheden 120Mbit kan leveren. Hou er ook rekening mee dat niet elke router voor thuisgebruik 100Mbit kan verwerken, de 85Mbit die je meet zou dus wel eens correct kunnen zijn...

Afbeelding

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 19:26
door eve.sabbe
Welke routers kunnen meer snelheid aan?
Dat zijn waarschijnlijk dan al duurdere toestellen...


groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 20:14
door skipper
Ik blijf ook hangen aan een downloadsnelheid van net onder de 100Mbit. Router (D-Link Dir615) en switch (D-Link 10/100 Fast Ethernet Switch), zijn de bottlenecks!
Afbeelding
Voor mij is dit echter meer dan voldoende aan snelheid. Als ik de pc rechtstreeks aan de modem hang, dan haal ik bijna de 120Mbit, zoals beloofd door Telenet.

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 20:37
door philippe_d
eve.sabbe schreef:de technische details van mijn laptop ken ik niet zo goed.
Ik heb zo het vermoeden dat mijn router de boel vertraagd...
Daarom vraag ik me dus af of een nieuwe router aangewezen is.
Je kan jezelf ook afvragen of je die hogere snelheden (die je nu toch niet haalt wegens hardware beperkingen) wel nodig hebt?
Misschien is het goedkoper om te downgraden (naar Whop) en 10 eur per maand minder te betalen (voor de snelheid die je tot nu had) ?

Re: router vervangen?

Geplaatst: 25 aug 2013, 22:15
door Patje
Maar mogelijk is de 100 GB volume van Whop te weinig voor haar/familie ?

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 00:27
door krisken
Is er een specifieke reden waarom je je eigen router wilt plaatsen achter de modem van telenet? Heb je een all in one modem of een modem only installatie?

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 15:20
door ubremoved_22196
Je kan een nieuwe router plaatsen, maar persoonlijk gedacht, ik zou al blij zijn met de 85Mbit, voor normaal werk op een draagbaar toestel zoals laptop en smartphone is dat al meer dan voldoende. Ik zou dus de kosten niet maken en elke pc en laptop beginnen uitrusten met AC apparatuur want voor de moment is dat behoorlijk prijzig.

Je zou inderdaad terug kunnen downgraden naar Whop, maar als volume een probleem is, dan zou ik het gewoon zo houden en al die extra kosten niet maken.

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 16:47
door eve.sabbe
Beste,

de reden waarom ik dacht aan een nieuwe router is tamelijk eenvoudig.
Ik betaal voor een snelheid van 120Mbps (op papier) ongeveer 100 Mbps (realiteit).
Is het dan niet rechtvaardig (weet ik groot woord) dat ik de rest wil, ik betaal er tenslotte voor...

Betalen voor een volle fles cola en tevreden zijn met 4/5 fles.
Misschien een flauwe vergelijking...

groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 17:23
door Stormlord
Zeg dat ook eens aan Belgacom, of om het even welke VDSL provider ;) :
Als je bij hen bijvoorbeeld daar een abbo neemt met een lijnsnelheid van 50/6 zal je in zeer veel gevallen deze snelheid niet kunnen halen omwille de afstand tot de ROP of centrale of technische beperkingen (e.g. overspraak) van de lijn. Zo had ik op net meer dan 400m van de centrale maar de mogelijkheid om 20/2 te krijgen, ofschoon ik toch voor 50/6 betaalde. Een verschil van <1/5 (0.2) is wel een pak minder dramatisch dan een factor 2-3 verschil zou ik dan denken.

Je moet je van het volgende vergewissen:
- telenet levert meestal wel degelijk ongeveer de beloofde lijnsnelheid op hun eigen netwerk (er is wat overhead op omwille van data van je netwerkpakketjes zelf, hou hier ook rekening mee)
- de belemmerende factor is mogelijk uw router, vermits deze inderdaad een WAN poort heeft op slechts 100Mbit. Dan nog kunnen niet alle huis-tuin-keuken routertjes, zeker als het een model van enkele jaren oud is, op dergelijke snelheden routeren.
- u dient zich ook te realiseren dat geen enkele netwerkchip 100% efficient werkt, en de meest efficiënte toch ongeveer uittoppen aan ongeveer 85% van hun theoretische maximale doorvoersnelheid. Nu is dit normaal geen probleem, vermits de recente docsis 3 combo toestellen of modems van telenet over gigabitethernet beschikken.
- als u reeds achter een modem/wifi combo toestel zit van Telenet, heeft het meestal geen zin om hier een extra router achter de hebben : dubbele NAT + dit is ook eerder een vertragende factor. Als je een "modem only" hebt, kies dan een moderne - geschikte router met Gigabit Ethernet poorten op zowel op de WAN als de LAN poorten. Sommige toestellen - zeker met de nieuwe wireless 802.11AC standaard zijn wel wat duurder (meestal toch nog <150 EUR) - maar een geschikte router hoeft niet per definitie zeer duur te zijn. Je vindt wireless b/g/n based routers met gigabit ethernet reeds een prijzen die toch wel een heel eind lager zitten (hangt o.a. af van het aantal radios).
- hou er ook rekening mee dat bij mijn weten geen enkele consumentenabonnement een snelheidsgarantie of SLA met minimum throughput aanbiedt, en er op het internet en connecties tussen u en servers heel wat andere bottlenecks kunnen bestaan waarop u noch Telenet direct invloed kunnen uitoefenen...

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 17:35
door eve.sabbe
Beste "Stormlord",

ja, het is inderdaad zoals U zegt, Belgacom enzo zijn in hetzelfde bedje ziek.
Ik heb een modem only, mocht U het willen weten.
Er zal niet meteen een nieuwe router komen vrees ik, want deze morgen vastgesteld dat wasmachine water niet verwarmt.
Andere kosten.
Geen was kunnen doen, grr (ja ik weet het wassalon).

Nu ben ik blij dat er dit forum is, altijd een beetje slimmer door mensen zoals U!

thanks!

groeten
Eve

Re: router vervangen?

Geplaatst: 26 aug 2013, 17:54
door Stormlord
Beste Eve,

geen probleem - hopelijk vallen de kosten aan uw wasmachine nog mee.

De huidige router werkt nog hé, zo dramatisch zal het verschil in snelheid wel niet zijn voor enkele maanden zeker? ;)

Mvg,

David

Re: router vervangen?

Geplaatst: 29 aug 2013, 11:00
door ubremoved_539
eve.sabbe schreef:de reden waarom ik dacht aan een nieuwe router is tamelijk eenvoudig.
Ik betaal voor een snelheid van 120Mbps (op papier) ongeveer 100 Mbps (realiteit).
Is het dan niet rechtvaardig (weet ik groot woord) dat ik de rest wil, ik betaal er tenslotte voor...
Ik begrijp dat je het ideaal wil benutten... maar gebruik je het ook effectief ?

95% van wat je op internet doet gaat vermoedelijk zelfs aan snelheden die hier maar een fractie van zijn.