Pagina 1 van 1
					
				Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 15:43
				door gdornez
				Beste,
Wie helpt mij op de juiste weg?
Ik beschik over een Led-tv van Sony met HDMI, USB, WLAN aansluitingen.
Daarnaast heb ik een abonnement voor digitale TV via Telenet.
Mijn vraag: is het mogelijk om ergens in het netwerk een HD te koppelen zodat ik daarop films ed kan opnemen maar deze HD tevens gebruiken voor de opslag van bijvoorbeeld foto's en muziek zodat deze langs de TV (annex bluray) kunnen getoond of afgespeeld worden?
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 15:50
				door Tim H.
				NAS drive ?
alleen denk ik niet dat je Telenet kan opnemen naar die drive..
mijn huissituatie..
NAS drive in de kast..en dan TV, comp,...verbonden via wifi(dlna) of netwerk..werkt perfect
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 18:25
				door ubremoved_539
				gdornez schreef:zodat ik daarop films ed kan opnemen
Opnemen van TV bedoel je (nee)... of films die elders vandaan hebt (ja) ?  
gdornez schreef:maar deze HD tevens gebruiken voor de opslag van bijvoorbeeld foto's en muziek zodat deze langs de TV (annex bluray) kunnen getoond of afgespeeld worden?
Ja, als je een NAS hebt met DLNA server... of anders meteen een HTPC aan je TV zet met bv. XBMC erop.
 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 19:27
				door gdornez
				Oei, wat een moeilijke termen gebruiken jullie hier!
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 20:47
				door ubremoved_539
				We kunnen moeilijk iedere keer een verklarende woordenlijst publiceren... daarvoor bestaat er Wikipedia 
 NAS
DLNA 
HTPC
XBMC
NAS
DLNA 
HTPC
XBMC 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 21:03
				door Heronic
				"dlna" zoals tv->nas zou ik maar al schrappen, als het al ondertitels streamed (mkv) zit je vast aan de standaard stream.
Best dat je kan doen is een htpc of mediaplayer (google : xtreamer, popcornhour etc) naast je decoder zetten, aansluiten op het netwerk. Een mediaspeler is wel de makkelijkste oplossing en hoeft niet eens zo duur te zijn.
Dan speel je nagenoeg alles af vanop het netwerk, kan je nog wat apps opzetten. Wel niet opnemen vanop tv.
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 20 aug 2013, 21:37
				door Jack Daniels
				Dat heb je natuurlijk met mensen die steevast voor Telenet of Belgacom kiezen en dan bedrogen uitkomen omdat ze hun programma niet kunnen opnemen om op DVD te branden voor later of om te converteren naar 1 of ander leesbaar formaat dat op een usb stickje opgeslagen kan worden en door de PC uitgelezen kan worden.
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 03 sep 2013, 19:24
				door gdornez
				Ok,
bedankt voor jullie advies/hulp, ik wacht nog even met een eventuele aanschaf.
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 03 sep 2013, 19:47
				door silencer
				XBMC OP RASPBERRY pi werkt vrij goed en is goedkoop in aanschaf (aansluiten via hdmi).
Dit of een PC (flash,...) aan je tv aansluiten.
			 
			
					
				Re: Media op Tv
				Geplaatst: 11 okt 2013, 11:48
				door Joran
				Mocht je besluiten een NAS aan te schaffen dan zou ik voor een synology gaan. Deze is echt heel eenvoudig op te zetten en heeft veel programma's die je er op kunt installeren daarnaast heb je ook apps voor je telefoon zodat je daar ook films en muziek meteen op kunt kijken. Gebruik het zelf en kan zo overal waar ik maar internet heb films naar toe streamen! Een ander goed merk is een QNAP ook deze ondersteund veel programma's en heeft veel mogelijkheden.