Pagina 1 van 2
XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 14:31
door Gent32m
Hoi,
Ik heb de naam XBMC hier al een paar keer horen vallen.
Wat is dat eigenlijk voor iets.
Ik heb het even opgezocht:
XBMC
Dit alles doet me wat denken aan
MediaPortal (dat ik lang geleden nog gebruikt heb). Heb toen zelf ook die skins manueel zitten verbeteren en wat nog allemaal. Maar ik ben er toen van af gestapt.
Reden: Zwart was niet echt zwart. En in 'outer space' (bv een aflevering van Star Trek Voyager

) is dit niet echt leuk. Die MediaPortal player werkte met een soort overlay, waardoor zwart nooit als echt zwart doorkwam.
Ik ben toen overgestapt naar Media Player Classic (opgenomen in de
K-Lite Codec Pack). MPC is echt fantastisch. Het streamt HD audio (naar je versterker), full HD naar je TV, je kan er een afstandbediening voor programmeren, etc.
Ik heb zelf indertijd een programma geschreven die als 'wrapper' zit rond die MPC. Soort media player beheer (maar dan op mijn eigen maat en voorkeur). Veel houdt dit niet in. Je doorbladert je bibliotheek en je start je video (met MPC). Dit alles via een afstandbediening (bv de vroegere windows MCE remote). In je bibliotheek kan je dan bv ook aanduiden of je die video al gezien hebt of niet (en/of welke waardering je eraan toekent). Dat is eigenlijk een laagje rond je data. Moeilijk om te programmeren is dit niet. Het echte werk zit uiteindelijk in de player (MPC) zelf.
Ik vond overigens bij MediaPortal (indertijd) dat daar teveel toeters en bellen rond zaten.
Terwijl ik zelf liever iets meer basic had.
Anyway... Aan de mensen die XBMC kennen/gebruiken.
1. Wat vinden jullie er zo leuk aan ?
2. Is dit iets gelijkaardigs als MediaPortal ?
3. Wat is de meerwaarde / kwaliteit (inzake video player) tov MPC ?
Groetjes,
Gent32m
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 14:41
door bambipower
ik gebruik het op mijn tablet en mijn laptop. Op mijn tablet voornamelijk voor muziek.... op mijn laptop meer voor films. Het connecteert easy met mijn nas...
Het werkt simpel, je kan gemakkelijk een bibliotheek aanleggen. Tumbnails, sorteren, .... etc.....
Mediaportal ken ik niet, dus kan ik ook niet vergelijken... maar ook geen zin om uit te zoeken. XMBC volstaat aan mijn noden.
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 15:00
door fryelectro
en binnenkort kan je er misschien zelfs weepeetv mee kijken

Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 17:50
door Heronic
XBMC en Mediaportal zijn in grote lijnen hetzelfde, althans ze beogen hetzelfde doel :
Omgeving met je mediabibliotheek allemaal zeer mooi weergegeven om dan bij voorkeur met afstandsbediening te gebruiken.
Ik heb beide gebruikt en kan het volgende kwijt :
XBMC => Als je een makkelijke kant en klare oplossing wil. Werkt heel goed out of the box voor veel systemen.
Mediaportal => Als je er meer tijd in wil steken. Maar hier kan je wel verder in gaan dan in xbmc.
Vandaag de dag kan ik het niet meer 10% zeker zeggen maar :
XBMC = gebruik van xbmc internal codecs (geen coreavc), filters etc. xbmc verplicht je binnen de xbmc lijntjes te kleuren.
MediaPortal = bijna volledige vrijheid in het gebruik cvan codecs (wel coreavc), filters etc.
Ik heb zo eens een htpc samengestoken die zo klein mogelijk moest zijn, geen dedicated gpu... hier was de beeldkwaliteit van xbmc ronduit slecht (stutters).
In mediaportal kon ik coravc en filters gebruiken om de balans te vinden tussen vloeiend beeld en beeldkwaliteit.
Conclusie : wil je de makkelijkste oplossing kies xbmc, wil je het volledig naar je hand kunnen zetten (kruipt tijd in) kies mediaportal.
Maar mphc is zeker goed als je die omgeving met bibliotheken, covers en synopsis niet nodig acht.
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 18:23
door Ramaht
Jaren Mediaportal gebruikt, ongeveer anderhalf jaar geleden naar XBMC geswitcht en bij gebleven.
Met Mediaportal was het soms geklooi met codecs, en zo dingen moeten voor mij gewoon werken.
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 21:10
door iceke
Het grootste voordeel aan XBMC ? dat alles redelijk snel te automatiseren valt.
Sabnzbd,Sickbeard & couchpatato op de nas, apparaat met xbmc onder de plasma en kijken maar.....
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 21:36
door MClaeys
XBMC zit gewoon goed in elkaar, draait zelfs op de raspberry Pi

Momenteel draai ik OpenElec, wat neerkomt op een OS puur voor XBMC.
En ik ben de laatste tijd wat in Plex aan het kijken, dit schijnt ook erg goed te zijn

.
Re: XBMC
Geplaatst: 27 nov 2012, 23:21
door iceke
yups, openelec op een usbstick en 30sec later draait alles...
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 15:59
door StarWing
XBMC is super easy..
Daar staat de muziek, daar de series, en daar de movies.
Gebruik die en die scraper en doe uw ding, enkele uren later staat alles mooi in een library met fanart etc etc.
Als je een filmke start, kan je met 1 druk op de knop direct een subtitle downloaden.
Alles werkt gewoon direct out of the box.
Support is ook in orde via het forum/bugtracker.
Als je voor €15 een MCE remote koopt via ebay moet je zelfs uwe zetel niet meer uit.
En het ziet er "net echt" uit ook

Zeker als je de aeon nox skin gebruikt.
Nog een groot voordeel is dat het vrouw-proof is

Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 16:40
door Kenw00t
Die € 15,- voor een MCE remote is zo 2005.
Tegenwoordig staan de app stores vol met remote control apps voor XBMC. Dit werkt door de smartphone via WiFi aan te melden, en dan op een poort te verbinden die XBMC (standaard?) openzet. Werkt veel beter en interactiever.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 16:42
door Mathy
Ik gebruik de XBMC app op mijn Smartphone maar ik ga mij toch een 2005 remote halen hoor, nothing beats echte drukknoppen als je wat mindless wilt zappen. Nu zit ik constant op mijn smartphone te zien dat ik toch maar nergens mis duw. Akkoord, films enzo kan je rechtstreeks van op je smartphone kiezen, maar al eens geprobeerd Live TV te zien daarmee?
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 17:22
door Ramaht
Kenw00t schreef:Die € 15,- voor een MCE remote is zo 2005.
Tegenwoordig staan de app stores vol met remote control apps voor XBMC. Dit werkt door de smartphone via WiFi aan te melden, en dan op een poort te verbinden die XBMC (standaard?) openzet. Werkt veel beter en interactiever.
Via wifi, pfff, dat is zo 2006...
Niet zwanzen he, remote is en blijft het makkelijkste.
De app is leuk, zeker als je ff wilt bladeren om te denken wat je wilt bekijken. Maar de app kan nog altijd het volume van mijn versterker niet verhogen, of de versterker & tv op de juiste input zetten.
Die logitech harmony remotes zijn wel aan te raden bij een mediabox. Wij gebruiken hier maar 1 afstandsbediening voor alles.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 17:36
door StarWing
^^ 2nd.. Blindelinks uw knoppekes bedienen wil ik u nog wel eens zien doen via XBMC remote oid of uwe smartphone.
En dan mis je het gemak van programmeerbare knoppen via xbmc. Met een app kan je nooit never zoveel functies bedienen als met een fysieke remote.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 18:06
door honda4life
Waarom een afstandsbediening kopen als CEC ondersteund wordt, dan kan je de basisfunctionaliteit gewoon met de afstandsbediening van je TV bedienen

Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 18:12
door bollewolle
MClaeys schreef:En ik ben de laatste tijd wat in Plex aan het kijken, dit schijnt ook erg goed te zijn

.
I second that

Plex werkt zeker zo goed als alternatief. Als je een Samsung TV hebt met SmartTV is het zeker de moeite waard aangezien er een app bestaat waardoor je alles rechstreeks op je tv kan afspelen.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 18:24
door MClaeys
Ik heb zo een MCE remote van toen ik nog XP Media Center had

En dat werkt perfect. CEC heb ik nog nooit aan de praat gekregen eigenlijk, zal ik eens goed moeten bekijken of men tv dat ondersteunt. Ik ben al blij dat mijn tv automatisch overschakelt naar het juiste kanaal als ik XBMC opstart

.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 21:16
door Kenw00t
thamar schreef:Via wifi, pfff, dat is zo 2006...
Niet zwanzen he, remote is en blijft het makkelijkste.
De app is leuk, zeker als je ff wilt bladeren om te denken wat je wilt bekijken. Maar de app kan nog altijd het volume van mijn versterker niet verhogen, of de versterker & tv op de juiste input zetten.
Die logitech harmony remotes zijn wel aan te raden bij een mediabox. Wij gebruiken hier maar 1 afstandsbediening voor alles.
Mathy schreef:Ik gebruik de XBMC app op mijn Smartphone maar ik ga mij toch een 2005 remote halen hoor, nothing beats echte drukknoppen als je wat mindless wilt zappen. Nu zit ik constant op mijn smartphone te zien dat ik toch maar nergens mis duw. Akkoord, films enzo kan je rechtstreeks van op je smartphone kiezen, maar al eens geprobeerd Live TV te zien daarmee?
Als je XBMC als TV frontend gebruikt kan ik dat zeer goed begrijpen. Ik wil maar zeggen dat niet iedereen zo'n MCE remote moet gaan halen indien het maar dient om soms eens een film of serie op te zetten. Daarbij, er is meer dan 1 app voor XBMC...
Trouwens, de versterkers/receivers die nu uitkomen hebben allemaal een Ethernet poort en laten zich via een app bedienen. Dus ook hier is eindelijk een evolutie want er zijn al 3rd party apps die alles combineren.
StarWing schreef:^^ 2nd.. Blindelinks uw knoppekes bedienen wil ik u nog wel eens zien doen via XBMC remote oid of uwe smartphone.
En dan mis je het gemak van programmeerbare knoppen via xbmc. Met een app kan je nooit never zoveel functies bedienen als met een fysieke remote.
Spreek je jezelf niet een beetje tegen? Een fysieke remote programmeer je naar keuze met software. Een app is toch ook software? Ik ben er nu zelfs 1 aan het testen die goed bezig is op dat vlak:
Unified Remote
Via mijn Nexus 7 bedien ik zo verschillende programma's op mijn HTPC zoals Chrome en XBMC. Er zitten ook basic input controls in, met andere woorden ik heb een virtuele muis (gebruikt het volledig scherm als een soort muismat) en toetsenbord om mijn HTPC te bedienen. Dat wil ik u eens zien doen met een MCE Remote...
En als het nog niet genoeg is kan je ook zelf virtual remotes en homescreen widgets in elkaar steken die volledig custom commands uitvoeren naar keuze.
Re: XBMC
Geplaatst: 29 nov 2012, 21:36
door StarWing
Ik doel op het feit dat je een MCE remote-knop zeer eenvoudig een andere functie kan geven door een cfg bestand aan te passen in xbmc.
Re: XBMC
Geplaatst: 18 jan 2013, 13:17
door bambipower
ik heb nu xmbc draaien op mijn gk802 android stick... de nieuwe(re) versie doet aan hardware decoding (werkt via mxplayer), en die speelt easy 1080p af. Geen haperingen, goed geluid, enkel de externe subs bij films zitten soms mis.
http://www.cnx-software.com/2013/01/18/ ... platforms/
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 12:28
door johand
Heb ook net een RPI besteld met de bedoeling er Openelec XBMC op te zetten. Hopelijk een leuk hobby-dingetje.
Film, muziek en TVHeadend draait op een QNAP nas, en hoop daarmee alles te kunne nstreamen en ook eventueel via TVHeadend opnames op de nas te kunnen maken via de PVR van Openelec.
Tips zijn welkom.
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 12:57
door ubremoved_539
johand schreef:Heb ook net een RPI besteld met de bedoeling er Openelec XBMC op te zetten.
Er bestaat een specifieke image voor de RPI van XBMC... deze kan je
hier vinden.
johand schreef:Film, muziek en TVHeadend draait op een QNAP nas
Mijn media staat ook op een NAS maar heb toch een aantal issues... heb bijvoorbeeld enorm veel foto's en het genereren van de thumbnails op de RPI gaat enorm traag (met vaak freezes tot gevolg). Ook alle video speelt niet even soepel af omdat de hardware decoding niet voor alle codecs werkt (al kan je voor sommige wel een extra licentie aankopen).
johand schreef:Hopelijk een leuk hobby-dingetje.
Dat is het inderdaad... het is zeker geen vervanging voor een deftige HTPC.
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 13:13
door Splitter
R2504: openelec heeft ook Rpi builds hoor

en mijn ervaring was/is dat openelec vlotter draait op de rpi.
http://openelec.tv/get-openelec/viewcat ... -pi-builds
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 13:23
door MClaeys
Jep, OpenElec draait veel vlotter dan die native XBMC voor de rpi, of misschien hebben ze deze in de tussentijd al een grondige update gegeven maar dat was toch mijn ervaring hiermee

jammer genoeg kreeg ik bij beiden de s-video uitgang niet goed aan te praat, dus kon het niet gebruiken op de tv van mijn ouders.
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 14:05
door ubremoved_539
De Raspbmc is ondertussen trouwens final (in de laatste beta's was er trouwens al betere performance maar kan het dus niet vergelijken).
Ik heb trouwens geen enkel probleem met de S-Video icm. Raspbmc (heb nog geen TV met HDMI... ik blijf hopen op een betaalbare OLED

).
Re: XBMC
Geplaatst: 01 maa 2013, 14:18
door MClaeys
Ik denk eerder dat het aan de tv of aan de rpi ligt, niet aan de software. Het geeft namelijk scrambled beeld met elk OS dat ik er op draai, HDMI werkt wel perfect

Re: XBMC
Geplaatst: 05 maa 2013, 13:53
door johand
@MClaeys. Kan dat nu dat die Openelec die ik op mijn SD card heb gezet, maar 90 Mb groot is?
Re: XBMC
Geplaatst: 05 maa 2013, 14:06
door redman
Dat klopt, veel groter zal het bestand niet zijn.
Re: XBMC
Geplaatst: 05 maa 2013, 17:27
door fiestaboyke
Is het ook mogelijk om m'n dvd collectie van smallville in de XBMC tv-serie bibliotheekmodus te benaderen? Ik heb de dvd's naar mijn pc geript en nu heb ik dus ISO files ... het probleem is dat 1 dvd een aflevering of 4 is .... Is het dan mogelijik om deze in de bibliotheek één voor één te zien met beschrijving?
Re: XBMC
Geplaatst: 05 maa 2013, 18:16
door Ramaht
Ik dacht dat dit mogelijk was. Maar hiervoor kijk je best eens op het forum van XBMC zelf of in één van hun wiki's...
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:25
door johand
om mijn dvd's af te spelen moest ik een MPEG2 license kopen bij raspberry, gelukkig maar 3€
fiestaboyke schreef:het probleem is dat 1 dvd een aflevering of 4 is .... Is het dan mogelijik om deze in de bibliotheek één voor één te zien met beschrijving?
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Vi ... ti-episode
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:43
door fiestaboyke
En dan krijg ik de episodes apart te zien die op 1 dvd staan?
[
Post made via mobile device ]
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:49
door Tim H.
Als je ze toch ript...Waarom dan niet rippen als verschillende episodes..
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:51
door johand
fiestaboyke schreef:En dan krijg ik de episodes apart te zien die op 1 dvd staan?
Tim H. schreef:Als je ze toch ript...Waarom dan niet rippen als verschillende episodes..
Lijkt me gemakkelijker in 1 file, ik doe het ook zo, maar werk nog maar pas met XBMC, vandaar dat ik het nog niet geprobeerd heb.
Hoe doe jij het dan, meerdere episodes op 1 disc rippen naar aparte bestanden?
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:56
door Tim H.
Daar bestaan verschillende tooltjes voor..ik gebruik vooral handbrake..of video.net (
link)
Ik gebruik zelf (nog) geen xbmc..maar plex omdat dit een app is op mijn samsung tv.
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 08:59
door fryelectro
Bij mijn weten niet. XBMC benaderd een DVD zoals elke mediaplayer: Hij start met de DVD menu structuur of hoe die in elk geval is opgebouwd. Als je rechtstreeks episodes wilt afspelen kan je best je DVD rippen met bijv handbrake en aparte mkv files maken van de episodes. Dit is een tijdsintensieve job gezien de elke DVD verschilt qua structuur.
Misschien dat er betere manieren bestaan maar zo heb ik het eens geprobeerd en ben er dan ook mee gestopt.
tip: misschien kan je bepaalde dingen ineens in het juiste formaat vinden op *bepaalde* plaatsen:)
Re: XBMC
Geplaatst: 06 maa 2013, 22:44
door Petrikske
Vandaag ook XBMC getest op m'n Minix Neo G4, m'n iomega drive die aan een USB hub hangt word niet gevonden.
Dan maar weer naar mVideoplayer en MX Player.
Re: XBMC
Geplaatst: 07 maa 2013, 07:53
door johand
De Openelec op mijn raspberry ziet er erg knap uit, maar speelt maar 5 sec van een dvd af en daarna wordt het zwart scherm. Eerst speelde hij geen DVD af, maar na de installatie van de MPEG2 & VC1 license die ik kocht bij raspberry, dus al wel iets, maar nog niet zoals het hoort. Kan iemand helpen?
Re: XBMC
Geplaatst: 07 maa 2013, 08:16
door MClaeys
Test eens met andere videoformaten en plaats de resultaten hier eens. Met ISO heb ik op de rpi nooit getest.
Re: XBMC
Geplaatst: 07 maa 2013, 09:16
door johand
weke formaten gebruik jij, die wel zeker zouden werken?
Re: RE: XBMC
Geplaatst: 07 maa 2013, 09:37
door MClaeys
Hangt er wat vanaf, ik ben nog geen formaten tegen gekomen die niet werkten. Kzal vanavond eens kijken welke formaten ik allemaal heb staan. Ik zal ook eens een dvd als ISO opslaan en eens proberen op men rpi.
Sent from my Lumia 900 using Board Express