Pagina 1 van 1

Colocation

Geplaatst: 01 apr 2012, 15:42
door VOiD
Iemand tips voor een goedkope colocatie ? Belgie of eventueel buurlanden (wel niet te ver van de grens in dat geval :) ).

Het is voor een backup server die voornamelijk 's nachts zal gebruikt worden. Snelheid, stabiliteit enz zijn dus niet cruciaal. Volume en prijs wel :) Maw. zo goedkoop mogelijk. Server is een 2U met +- 1A verbruik.

Re: Colocation

Geplaatst: 01 apr 2012, 16:02
door 2Flip
Misschien eens horen bij forumlid Tim.Bracquez (Fusa.be)?

Re: Colocation

Geplaatst: 01 apr 2012, 17:36
door jorgo
Misschien dat Hetzner aan je eisen voldoet?

5TB per maand verkeer
100GB backup
50 watt stroomverbruik inbegrepen

en dit alles voor 45 EUR per maand voor 2U rackspace

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 00:11
door Abusimbal
@jorgo
Goede prijzen maar ver in Duitsland.

Vergeliijkbare prijzen bij fxw, weet alleen niet hoe betrouwbaar ze zijn. (datacenteres in Amsterdam en Haarlem)
http://www.fxw.nl/nl/index.php/product-colocatie

46,41 € per maand incl. BTW

1U rackspace
4TB dataverkeer p/maand
100mbit uplink
1 ipnummer
Inclusief 0.5 A stroom

Ben ook benieuwd naar een goede en niet te dure colocatie die niet te ver weg ligt.

Nog een paar goedkope gevonden:
http://www.hostway.be/colocatie/index.asp
http://www.greencolo.nl/?gclid=CIPRtqXW ... fAodAito1Q
http://www.systray.be/servers/colocatio ... fAodHFrN_w

Datacenters in België:
http://www.datacenters-benelux.com/

Bedrijvenlijst colocatie België:
http://www.krawla.be/colocatie/bedrijven

Probleem blijft prijzen voor traffic vind ik.

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 01:04
door Tim.Bracquez
@Abusimbal: Dit is een volledigere lijst van alle datacenters in België met hun bedrijven die er diensten aanbieden: http://www.datacentermap.com/belgium/

Ik raad de TS wel even aan te kijken naar de mogelijkheden om eventueel de server te vervangen door iets zuiniger en kleiner, stroom is duur (overal).
Mogelijk kan je zelfs goedkoper een server nemen ergens, of zelfs een server in leasing

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 15:59
door VOiD
Bedankt voor de reacties !

@Tim: Inderdaad, na een beetje vergelijken kan ik beter een dedicated server huren ipv. m'n huidige server in colocatie te plaatsen. Dit gaat goedkoper zijn (zelfs goedkoper dan m'n eigen server in het stopcontact te laten zitten).

'k zal de server mischien in de toekomst hier te koop aanbieden :wink:

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 16:02
door Tim.Bracquez
@VOiD: Zo kan je zelfs naar het buitenland gaan kijken voor je server.

Maar, moest je toch graag eens een rondleiding in een datacenter hebben kan ik je zeker en vast even in Oostkamp rondleiden!

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 18:08
door VOiD
Tim, bedankt :-D Maar ik heb al genoeg in koude, lawaaierige datacenters gezeten, en eigenlijk is daar ni veel te zien hé :beerchug:

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 18:36
door Tim.Bracquez
@VOiD: Hangt af, je hebt ook mooie gebouwen met veel zonnepanelen :-) De achterliggende dingen, de toegang, ... de zalen zelf zijn niet zo leuk, dat is waar

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 22:42
door depeje
VOiD schreef:Inderdaad, na een beetje vergelijken kan ik beter een dedicated server huren ipv. m'n huidige server in colocatie te plaatsen.
Ik ben momenteel ook naar iets aan het zoeken met minstens 1TB opslag. Het beste wat ik gevonden heb is momenteel een kimsufi 2G. Heb jij al iets beter gevonden?

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 23:01
door Tim.Bracquez
@depeje: Ja, best wat leuks als het puur opslag moet zijn: http://www.ovh.fr/hubiC/ Ze zeggen dat je limiet op 10TB staat

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 23:04
door meon
100 GB voor 10 euro per jaar :-o Da's 20x minder dan Dropbox!

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 23:07
door Tim.Bracquez
@meon: Kijk naar dat er naast, geen limiet. Als je connecteerd daarop heb je 10TB dat je mag gebruiken.
En 25GB free om te testen

Re: Colocation

Geplaatst: 02 apr 2012, 23:19
door meon
Jaja, maar ik doe nu al een halve dag op 3 GB uploaden met die geweldige ADSL2+-verbinding van mij, in de praktijk ga ik toch nooit meer dan dat kunnen gebruiken...

Re: Colocation

Geplaatst: 03 apr 2012, 08:46
door ubremoved_539
Tim.Bracquez schreef:@meon: Kijk naar dat er naast, geen limiet.
Maar wel 83.60 euro... ik betaal zelfs maar de helft voor dat (besproken in de diverse online backup threads).

Re: Colocation

Geplaatst: 03 apr 2012, 09:19
door VOiD
depeje schreef:
VOiD schreef:Inderdaad, na een beetje vergelijken kan ik beter een dedicated server huren ipv. m'n huidige server in colocatie te plaatsen.
Ik ben momenteel ook naar iets aan het zoeken met minstens 1TB opslag. Het beste wat ik gevonden heb is momenteel een kimsufi 2G. Heb jij al iets beter gevonden?
Da's ook het goedkoopste dat ik tot nu toe gevonden heb...

Re: Colocation

Geplaatst: 03 apr 2012, 09:20
door VOiD
Tim.Bracquez schreef:@depeje: Ja, best wat leuks als het puur opslag moet zijn: http://www.ovh.fr/hubiC/ Ze zeggen dat je limiet op 10TB staat
Nadeel is wel hun brakke client software. Spijtig dat er geen WebDAV mogelijk is ofzo.

Re: Colocation

Geplaatst: 03 apr 2012, 12:32
door depeje
Toegang met standaard linuxtools is wel een minimumvereiste. Zelfs gewoon ftp mag aangezien ik mijn data toch eerst thuis kan encrypteren.

Ik zou graag een heel lichte server hebben met veel opslag, zodat ik op die server een geëncrypteerd bestandsysteem kan mounten en ik van thuis met rsync kan backuppen.

[Afbeelding Post made via mobile device ]